Природа Казахстану : дивовижна і різноманітна [draft]



Природа Казахстану досить різноманітна і по-своєму прекрасна. Велику частку території займають напівпустелі і пустелі, степи складають 35 % площ країни, незначна частина території Казахстану зайнята лісами. Її гірські вершини суворі і високі, а пустинні масиви неосяжні. Тваринний і рослинний світ представлений різними унікальними і рідкісними видами.

Казахстан знаходиться в центральній частині Євразії між Каспійським морем, Уралом, Нижнім Поволжям, Сибіром, Середньою Азією і Китаєм. Казахстан є найбільшою країною, яка не має виходу до Світового океану. По площі країна на дев’ятому місці у світі (2 млн. 724,9 тис. кв. км), при цьому населення дорівнює всього біля 17 млн. чоловік, уся інша територія незаселена людьми є безкрайніми степами, пустелями і горами, які служать житлом багатьох тварин і птахів.

Гори

Південний схід і північний схід Казахстану охоплюють одні з найбільших гірських масивів світу Алтай і Тянь-шань. Алтайські гори є дивовижним краєм, який наділений природними контрастами від кам’янистих гірських масивів до скелястих гребенів, оповитих вічними снігами. У горах Тянь-шаня знаходиться найвища точка країни – пік Хан-Тенгрі. Це непросто найвища вершина, яку бажають підкорити завзяті альпіністи, – це ще і неймовірно красива гора, яка дивує уяву під час заходу, переливаючись багряно-червоним відтінком. Природа Казахстану може уразити навіть найдосвідченіших мандрівників.

У центральній частині Казахстану знаходиться мелкосопочник – Сариарка, який тягнеться із заходу на схід на 1200 км. Відмінною рисою мелкосопочника служать прекрасні Кокшетауские гори, які оповиті сосновим бором, а незвичайні форми скель вражають і притягують сюди тисячі туристів. Південний відріг Уральських гір – гори Мугоджари в Казахстані. У цих невисоких горах в основному росте береза. Мангистауские гори знаходяться на Мангишлакском півострові Каспійського моря.

Ліси

Ліси, що належать Казахстану, в основному розташовані на гірських територіях Тянь-шаня і Алтаю. Хоч лісових масивів в країні і мало, але вони неповторні, оскільки тільки на лісових ділянках Казахстану ростуть такі рідкісні види дерев і кущів як: астрагал, джузгун, яблуня Линчевского, береза киргизька, груша Вавилова, глід закаспійський і багато інших.

Напрочуд красиве місце розташоване між Астаною і Кокшетау, називається воно Щучье-Боровое, де березові і хвойні ліси оточують блакитні озера Казахстану.

Озера

У країні налічується понад сорок тисяч озер, багато хто з яких знаходиться на Туранской і Прикаспійською низовинах, Западно-сибирской рівнині і в низкогорьях Сариарки. Озера можна зустріти майже в усіх природних зонах. Алаколь, Балхаш, Зайсан, Селетитениз, Тенгиз, Сасиколь вважаються найбільшими озерами Казахстану. Кожне з них по-своєму неповторно і є частиною яскравої природи країни. Так, озеро Алаколь відомо своїми лікувальними властивостями, озеро Тенгиз місцями накопило чорний мул, який також застосовується в терапевтичних цілях. Озеро Балхаш цікаво тим, що має різний склад води. Так, в західній частині озера вода прісна, а в східній – солона, між собою вони об’єднані вузькою протокою.

Реки

У Казахстані налічується сім річок, протяжність яких дорівнює понад 1000 км, 12 річок протяжністю понад 500 км і 7 тисяч річок, протяжність яких більше 10 км. щонайдовшими річками в Казахстані вважаються Іртиш, Урал, Ішим, Сирдарья, Тобол, Или, Чу. Прекрасна річка Іртиш, загальна протяжність якої дорівнює 4248 км, після річки Міссурі, вона є щонайдовшою річкою у світі. Река Іртиш протікає по трьох областях Казахстану, її протяжність по країні складає 1700 км. щонайдовшою притокою Іртиша являється річка Ішим.

Степ

Казахський степ тягнеться на 2200 км, вона займає територію 7 областей. У степовій зоні знаходяться два заповідники це Наурзумский і Коргалжинский. На великій території Казахського степу можна побачити усі різновиди степової флори. Навесні уся природа Казахстану змінюється у тому числі і степ у барвисту, яскраву картину квітучих ірисів, тюльпанів і маків. Лісостеп в країні тягнеться в межах Північно-казахстанської області. Клімат в лісостеповій зоні сприятливий відносно інших зон. Це одна з прекрасно освоєних природних територій Казахстану.

Напівпустеля

У Казахстані напівпустеля займає 44 млн. га, для цієї зони характерна надзвичайна посушливість. Знаходиться напівпустеля від Північного Прикаспия і Підуральського плато, через південний Тургай до підніжжя Тарбагатая і Алтаю. Рослинний світ напівпустелі представлений в основному полином і солянкою. Пустинна зона займає південь рівнинного Казахстану – Прикаспійська низовина, плато Устюрт, Мангишлак, Північне Приаралье, низовина Сирдарьї, Бетбек-Дала, Муюнкум, Кизилкум, Північне і Південне Прибалхашье. Клімат в цій зоні відрізняється холодної малосніжної зими і жаркого літа.

Природа Казахстану такою мірою різноманітна, що може викликати інтерес у будь-якої категорії людей. Любителі незвичайних місць можуть відвідати пустинну зону Казахстану і побувати на плато Устюрт, а поціновувачі моря відвідати захід країни, де знаходиться Каспійське море. Мальовничі місця Східного Казахстану виступають перлиною природи Казахстану. Є в країні і місцева “Швейцарія”. Дивовижна і різноманітна природа Казахстану нікого не залишить байдужим.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *