Екзотичний відпочинок далеко від цивілізації

Екзотичний відпочинок далеко від цивілізації


Для того, щоб сховатися від докучливого суспільства варто відправитися в екстремальну подорож! Причому потрібні справжні мандри в інший світ з іншою реальністю.

Не багато хто може похвалитися тим, що тільки що повернулися з пінгвінового сафарі з Антарктиди або ж приручили степового орла в Монголії. Сучасним туристам-екстремалам вже недостатньо банальних подорожей з кочівниками до Катманду і досліджень нетрів Колкати. Їм подавай чого-небудь “погостріше”: загублені в морі Лакшадвипські острова, Великий каньйон Омана або ж подорожі в космос. Людям набридло просто засмагати на пляжах і їздити вивчати місцеві пам’ятники архітектури, тому екстремальний туризм зараз знаходиться на піку популярності. За сезон 1996-97 року в Антарктиці побували близько 7413 туристів, через десять років доторкнутися до снігу і льоду щорічно вирушають вже 29530 чоловік.

Навіщо людині досліджувати нові території?

Вважається, це привілей розпещених мільйонерів, яким нічим зайняти себе на дозвіллі: їм хочеться зайвий раз підкреслити матеріальний добробут. У цих словах є доля правди, як, втім, і вигадки. Багато простих громадян готові віддати останні кровно зароблені гроші, щоб де-небудь сховатися від обридлої метушні. Нашому “я”, насправді, треба щось більше, несхоже на звичайний турпакет – щось, що угамує нашу спрагу пізнання і “полювання до зміни місць”.

37-річний Івен Пауер прожив місяць рука в руку з кочовим плем’ям Химба в північній Намібії в районі Каоколенд. Повернувшись назад у Блекпул, чоловік повідав, що “знайшов в далеких краях себе”. “Перед поїздкою я ненавидів себе: мені не подобалося моє життя і робота, у мене було багато проблем і була відсутня віра у свої сили. Я періодично почував себе надломленим. Все змінилося після цієї поїздки, я зрозумів, хто я і чого хочу від життя”, – завіряє мандрівник.

Такий вид відпочинку не коштуватиме нечуваних грошей, як, наприклад, політ в космос. Треба лише придбати квиток туди і назад, викресливши себе на пару місяців з життя, приїхати куди-небудь в Африку і спробувати подружитися з місцевим плем’ям, задобривши його “заморською” дивиною. Якщо все пройде добре – номер в “бунгало” забезпечений, якщо ні – то турист вже ніколи не повернеться на батьківщину, ставши ситною вечерею для іноземців. Жарти – жартами, але пробувати звичайній людині без експедиторів втертися в довіру до племені – справа, багата непоправними наслідками. Та і навряд чи багато хто на таке здатний. Тому на туристичному ринку з’явився новий напрям – “глибокий туризм”. Велика частина поїздок орієнтована на країни Південної і Латинської Америки, на Африку, Полінезію, Тібет, Непал і Китай. Одним словом, екзотика. Уся процедура виглядає приблизно так: збирається невелика група по інтересах, що супроводжується спеціально навченим гідом, нестанд, який розробляє маршрути для своїх клієнтів. Фірми обіцяють “незвичайні враження, нові знання і цікавий досвід”. Про тимчасове проживання в племені, напевно, з ними теж можна домовитися.

Різноманітність відпочинку

Соколине полювання існує у Великобританії вже близько ста років, але законодавче врегулювання здійснюється лише останні п’ятдесят. У США на полювання з беркутами і їх вилов треба надати цілий ряд документів, що включає підтвердження досвіду, декілька ліцензій, фотографію того місця, де житиме птах, і т. д. Підготовка і збір усіх документів – зайняття довге. Але деякі вважають за краще обходитися без усього цього сум’яття, адже для “безшабашних” мандрівників можливий і інший варіант. Так, одна британська сім’я, що летіла в Пекін, несподівано вирішила змінити свій маршрут. Із столиці Монголії Улан-Батора вони відправилися напряму в Углій і залишилися на тиждень у місцевої сім’ї, яка вже одного разу приймала у себе західних гостей. За цей час вони прожили ціле життя: вдень охота з беркутами, їх приручення, охота на лисиць і іншу живність, увечері – місцеві ритуали. Монголи – звичайно, вже не Химба, але все таки треба мати сміливість зважитися на поодиноку подорож в іншу цивілізацію. Хоча, якщо вірити сім’ї, яка їх прийняла, подібних сміливців немало.

Для шукачів екстриму можливий і інший варіант – суборбітальна подорож. У Росії вже 11 чоловік уклали договір з компанією Virgin Galactic і чекають своєї години. На жаль, тих, хто бажають побувати в невагомості чимало, а ось готових сплатити собі незвичайну поїздку – поки що одиниці. Втім, в ” Росавіакосмосі” стверджують, що в майбутньому зможуть понизити вартість турів і з задоволенням приймуть заявки на космічну подорож від будь-якого громадянина Землі.

Якщо і в космосі незатишно, а бажання борознити незвідані простори не зникає, то варто відправитися на найпівденніший континент світу. Розглядати в Антарктиці глиби льоду вже не модно, для сучасних туристів важливіше потрапити в новий світ з абсолютно іншою життєвою філософією. Відвідувати континент стали усі вікові категорії, від 18 до 83 років. Сафарі на пінгвінів нічим не поступається по попиту космічної невагомості.

Поїздка в Арктику – задоволення не з дешевих, але на пропозицію завжди знаходиться попит, причому приголомшливий. Це можливість побути наодинці з самим собою і злитися воєдино з природою.

Зворотна сторона монети

Туристичний бум ставить під загрозу довкілля Антарктики. “Згідно з Антарктичним протоколом по довкіллю 1991 року, уся територія континенту є заповідною”, – розповідає Джим Бернис, виконавчий директор Антарктичної і Південної Океанської Коаліції. “Вона призначена для учених, її природу необхідно захищати, ця місцевість повинна залишитися дикою”. Проте туристам і компаніям, які наживають на них гроші до цього немає ніякої справи. Головна проблема – саморегульована індустрія туризму в Антарктиці і чимала кількість територіальних претензій, що є украй небезпечною тенденцією. Кількість туристичних компаній, що охоплюють цю сферу туризму, зростає – сьогодні їх вже більше ста, і працювати за принципом “не приведи і не зашкодь” вони не збираються. Звідси ми і розсьорбуємо усі нинішні природні катаклізми: щонайменший викид палива в океан вже призводить до глобального потепління і зникнення видів тварин.

З іншого боку, туристичний бізнес ніколи не стоїть на місці – не виключено, що вже зовсім скоро за пригодами треба буде вирушати далеко в космос, а нинішні дослідження стануть цілком доступні за вартістю. Усе це – справа часу. Головне – куди б не їздили люди, будь то африканські племена або Антарктика, – не порушувати кругообігу життя, що склався, на Землі. Ми ж хочемо екстриму і пригод, а не руйнувань.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: новости челябинск мир 74, екзотичний туризм в океанії цікаві факти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *