Знайомство з історією і культурою В’єтнаму в музеях Хошиміну [draft]



Музеї Хошиміну зберігають багатовікову історію В’єтнаму. У них представлені історичні артефакти, предмети побуту в’єтнамців і багато інших експонатів. Музеї Хошиміну рекомендується відвідати усім приїжджим туристам, щоб вивчити і глибше зрозуміти історію і культури В’єтнаму.

Музей традиційної медицини – найзнаменитіший і популярніший музей Хошиміну, який належить фармацевтичній компанії FITO. Його виставкові зали знайомлять з історією і розвитком традиційної медицини у В’єтнамі. Тут представлені близько трьох тисяч експонатів, які відносяться до традиційної медицини країни, починаючи з кам’яного століття.

Окрім медицини можна побачити цікаву колекцію предметів побуту і культури, яка допомагає краще зрозуміти повсякденне життя в’єтнамців в минулі часи. На виході в магазині продають ліки, різні мазі і добавки.

Музей жертв війни, раніше відомий як Музей китайських і американських військових злочинів користується великою популярністю у туристів. Щороку його відвідують близько 500 тисяч чоловік. У світі не так багато музеїв, які змогли ефектно представити жорстокості війни з численними жертвами серед цивільного населення. Документи музею підтверджують про багатьох правопорушень американських військових, які не отримали широкий розголос на заході.

Музей демонструє понад 20 тисяч документів і експонатів, які пов’язані з вьетнамо-американской війною. Фото, відео і інші докази показують усі жахи в’єтнамської війни і її наслідку. Унікальні експонати містять гільйотину, яка використовувалася французькою і південнов’єтнамською владою для страти ув’язнених, і “клітини тигра”, де тримали в’єтнамських комуністів.

На вулиці можна побачити зразки захопленої у американців військової техніки. Вона включає винищувач F – 5a, американський багатоцільовий вертоліт Bell UH – 1 Iroquois, американський танк M48, американську авіаційну бомбу Blu – 82, американські штурмовики Douglas A – 1 Skyraider і Cessna A – 37 Dragonfly.

Але найбільше здивує виставка з фотографіями дорослих і дітей, які спотворені напалмом і фосфорними бомбами. Фотографії разом з описом типів отрут, які застосовувалися під час війни і їх впливом на здоров’я людей. На другому поверсі в одному із залів представлена виставка-реквієм. Її укладачем є легендарний військовий фотограф Тім Пейдж. Він зібрав роботи фотографів з обох боків, де зображені люди, які загинули в ході конфлікту. У багатьох відвідувачів з’являються сльози перед фотографіями і експонатами цього музею.

Музей в’єтнамської історії має колекцію експонатів, яка демонструє еволюцію культур В’єтнаму від Донгшонской культури бронзового століття (2000 років до н. е.) і ранньої держави Бапном (з 1-го по 6-е століття н. е.), до чамских, кхмерських і в’єтнамських народностей.

Основні пам’ятки включають цінні реліквії, які узяті з Ангкор Вати в Камбоджі, колекцію статуй Будди, мумію місцевої жінки, яка померла в 1869 році, дощечки, що прекрасно збереглася, з китайськими ієрогліфами. Експонати музею охоплюють усі періоди людської історії. Кілька разів в день показують спектаклі лялькового театру на воді. У музейному магазині можна купити сувеніри.

Музей образотворчих мистецтв є основним художнім музеєм Хошиміну. По кількості значимих експонатів поступається тільки Національному музею образотворчих мистецтв в Ханої.

Особняк, в якому знаходиться музей, в колоніальний період належав багатому китайському торговцеві, потім його купив пан Хоа, найзабезпеченіша людина в Сайгоне того часу. Колоніальний стиль будівлі музею представлений красивими арками, балконами і зеленими двориками. Музей займає чотири поверхи в залах якого демонструється колекція в’єтнамських витворів мистецтва : масляний живопис, скульптури, розписи по шовку, розпис лаком, кераміка, колекція древнього буддійського мистецтва і інше.

На першому поверсі можна придбати картини місцевих і зарубіжних художників. На другому поверсі демонструється сучасне мистецтво після 1975 року. Колекція складається з ескізів, картин і статуй, у багатьох реалізована тематика боротьби з колонізаторами. На третьому поверсі показано мистецтво з 1 століття по 20 повік.

Музей Хо Ши Міна присвячений життю і діяльності політичного лідера В’єтнаму, під управлінням якого сталося об’єднання двох частин країни в одно державу.

Музей знаходиться в старій французькій колоніальній будівлі на березі ріки Сайгон, звідки можна побачити панораму центру міста. На перших двох поверхах представлені особисті речі Хо Ши Мина. На третьому поверсі є велика колекція портретів Хо Ши Мина: Хо Ши Мін за роботою, Хо Ши Мін з дітьми, Хо Ши Мін пише лист і інші.

Музей жінок південного В’єтнаму. Жінки В’єтнаму зіграли величезну роль в історії країни. Їм присвячений невеликий музей, в якому основна увага присвячена ролі жінок у в’єтнамському суспільстві і культурі, військових конфліктах, політиці, торгівлі, сім’ї, спорті і інших сферах.

На першому поверсі демонструється виставка жіночих ремесел, традиційного одягу, ткацтва. Верхні поверхи знайомлять з героїчною роллю в’єтнамських жінок в новітній історії, а саме під час американської війни. По кількості представлених експонатів він не може порівнятися з Музеєм в’єтнамських жінок в Ханої.

Музей міста Хошимін. Цікавою є історія самої будівлі, в якій розташовується музей. Спершу це був палац губернатора французької колонії “Кохинхина”, після 1945 року офіс Верховного комісара Франції в Сайгоне, потім палац Гиалонг і Верховний суд, а у кінці 1970-х років тут розміщувався революційний музей, який надалі і перейменували в Музей міста Хошимін.

Музей рекомендується відвідати тим, кого цікавить історія і культура В’єтнаму. Тут зібрана велика колекція етнографічних і археологічних експонатів, одяг племінних груп, різні весільні церемонії. Велика увага відведена війні в’єтнамців з французами і американцями.

Під музеєм є розгалужена мережа тунелів, які ведуть до Палацу незалежності. Саме через них втікав колишній президент Нго Динь Зьем. Як і у багатьох музеях В’єтнаму, прилегла територія музею заповнена трофейними літаками, вертольотами і танками, також представлена виставка старих автомобілів.

Геологічний музей налічує понад 20 тисяч зразків каменів і мінералів, а також невелику колекцію скам’янілостей. Музей знайомить з особливостями в’єтнамської геології і геологічною еволюцією світу.

Палац Незалежності чи як часто ще називають “Палац Возз’єднання”. Стару колоніальну будівлю розбили в 1962 році літаки ВПС Південного В’єтнаму з метою вбивства президента Нго Динь Зьема. Але замах не стався, президент вижив. Хоча бомбардування пошкодило будівлю так, що Нго Динь Зьем наказав прибрати залишки і побудувати все наново. Побачити закінчення будівництва йому не вдалося – президента убили до завершення будівництва. Палац Незалежності повністю побудували в 1966 році, але палацом його назвати складно, тому що він нагадує радянську архітектуру.

У квітні 1975 року австралійський фотожурналіст Нил Девіс сфотографував танк, який прорвався через ворота палацу і символізував падіння Сайгона у війні з Північним В’єтнамом. Цей танк так і залишився тут по справжній день. Після захоплення Сайгона північнокорейськими військами в палаці підписали акт про возз’єднання Півночі і Півдня В’єтнаму в одно державу.

Палац відкритий для відвідувачів. На першому поверсі знаходяться конференц-зали, вгорі зали для прийому делегацій. У музеї створена обстановка, в якій жив президент Південного В’єтнаму. У підвалі є старовинні телефони. Радіоприймачі і канцелярське майно 1960-х років, яке залишене в тому ж стані з моменту падіння Сайгона перед армією Північного В’єтнаму. У музеї представлені багато фотографій і документів часів війни, на вулиці демонструється бойова техніка. Палац Возз’єднання пов’язаний з музеєм міста Хошиміну рядом підземних тунелів і бункерів.

Нині Хошимін є популярним центром туризму, де багато цікавих музеїв. Їх експозиції знайомлять відвідувачів з основними історичними епохами, які мешкав В’єтнам упродовж свого розвитку. Любителі таємниць і загадок будуть дуже здивовані під час відвідування музеїв Хошиміну.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *