Вивчення історії і культури В’єтнаму в музеях Ханоя [draft]



У столиці В’єтнаму безліч історичних, культурних місць і пам’яток. Багато з них за бажання можна оглянути за один день. У Ханої цікавим чином змішав Захід і Схід, китайські традиції і французька архітектура. У місті також багато музеїв. Тим, хто хоче більше вивчити історію, культуру і побут В’єтнаму, якраз варто їх відвідати. Але, щоб побувати в музеях Ханоя і подивитися усі їх експонати знадобиться вже декілька днів.

Музей в’єтнамських жінок

В’єтнамські жінки зробили велике значення в історії своєї країни. Їм присвячений невеликий, але дуже цікавий етнографічний музей, який розбитий на тематичні розділи. Основна частина присвячена ролі жінок у в’єтнамській культурі і суспільстві, їх значенню у військових конфліктах, в торгівлі, сім’ї, показана доля матерів-одинаків. Туристам буде також цікаво дізнатися про різні племінні традиції відносно народження і браку, про жіночий одяг і моду, побачити тканини з характерними візерунками в’єтнамських етнічних меншин.

В’єтнамський музей етнології

У В’єтнамському музеї етнології представлена культурна спадщина різних народностей країни, предмети побуту, одяг, прикраси. Він знайомить з усіма офіційно визнаними етнічними групами В’єтнаму.

Експозиція музею знаходиться в критому приміщенні і на відкритому повітрі. Крита частина включає виставкову будівлю, науково-дослідний центр, бібліотеку, сховище, технічну лабораторію і конференц-зал. Відкрита виставка знайомить з житлами різних етнічних груп з усіх місць В’єтнаму, і ця частина музею є найцікавішою. У ці будинки дозволяється зайти і подивитися, як вони облаштовані усередині. Усі ці будівлі купили у хазяїв, розібрали, перевезли в Ханой і зібрали. У цих простих житлах до теперішнього часу продовжують жити мільйони в’єтнамців в сільській місцевості, без комфорту, зручностей і електрики.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв в Ханої вважається кращим художнім музеєм країни, де можна побачити експонати в’єтнамського мистецтва : живопис, релігійні скульптури, гравюри, кераміку, розпис по шовку, тканини, акварелі, батик і інше. Кожен експонат має напис з датою, описом і типом роботи. Але багато з творів – оригінальні експонати, дублікати були знищені в період В’єтнамської війни.

Магазин музею пропонує сучасні роботи відомих художників, також додається сертифікат на куплені предмети. Музей знаходиться у французькій колоніальній будівлі, де спочатку жили дівчата французької колоніальної еліти, які приїхали з усіх кінців Індокитаю в Ханой для навчання. Усі витвори мистецтва розміщені в хронологічному порядку з першого по третій поверх.

Музей військової історії В’єтнаму

У музеї відображені усі війни В’єтнаму, але найдетальніше – остання американо-в’єтнамська. Музей зроблений у вигляді серії залів, які починаються періодом китайської колонізації, після слідує французький період, а потім американо-в’єтнамська війна.

Декілька виставкових стендів описують війну з японцями у кінці II Світової війни. На відкритому майданчику можна побачити декілька захоплених американських і французьких літаків, збитий бомбардувальник В- 52, радянський винищувач МиГ- 21 і іншу військову техніку. Поруч знаходиться кам’яна Ханойська вежа, яка є одним з важливих символів міста. Музей військової історії В’єтнаму розташований в центрі Ханоя.

Музей В’єтнамських ВПС

Цей музей рекомендується відвідати любителям військової техніки, предметів озброєння, засобів ППО і обмундирування. На відкритому майданчику представлені численні зразки американської і радянської військової техніки : Миті, армійські вантажівки, вертольоти, артилерійські знаряддя, радари, танки, збиті літаки США і інше. Велика частина цієї військової техніки була передана від СРСР.

У закритому приміщенні музею демонструється історія в’єтнамських ВПС з моменту освіти в 1954 році і по теперішній час, біографії знаменитих льотчиків, льотні костюми і уніформа, озброєння літаків і двигуни, фюзеляж МиГ- 21 і елементи збитих літаків США. На відкритому майданчику можна побачити літаки і вертольоти.

Музей перемоги B – 52

Музей показує нальоти американських бомбардувальників В- 52 в 1972 році. Американська авіація дванадцять днів здійснювала нальоти на В’єтнам. Льотчики і зенітники В’єтнаму збили 81 літак, у тому числі 34 велетенських В- 52. Невдача операції змусила США сісти за стіл переговорів в Парижі в 1973 році, і підписати угоду об завершення війни і відновленні миру у В’єтнамі.

Музей перемоги B – 52 знаходиться у безпосередній близькості від того місця, де впав бомбардувальник В- 52. Всього в музеї є декілька бомбардувальників В- 52, які збиті над Ханоєм в 1972 році, багато у вигляді уламків. У музеї також можна побачити зенітні керовані ракети класу “земля-повітря” радянського виробництва, бомби, винищувачі Мить, радари, протипіхотні зенітні знаряддя.

Національний музей в’єтнамської історії

Музей знаходиться в красивій колоніальній будівлі, виставки якої знайомлять з кожним періодом в’єтнамської історії. У музеї є понад 7000 експонатів, які зібрані з усієї території країни. Історичні цінності в музеї не лише в’єтнамського походження, але і представляють культуру Японії, Китаю, Таїланду.

Найбільш цінними предметами є бронзові вироби культури Донг Сон (3-е століття до н.е. – 3-е століття н.е.), красиві ювелірні прикраси династії Нгуен, індуїстські скульптури королівства Чампа і імперії кхмерів. Відвідувачі музею не можуть пропустити відмінний вибір бронзових барабанів, найбільш старий датується 5 повікою до н.е. Частина залів показує боротьбу проти американців і французів, а також окремі зали присвячені історії Комуністичної партії В’єтнаму.

Музей Древній будинок

Будинок-музей в Старому кварталі реконструювали в 1999 році, як приклад старовинного будинку Ханоя. Він є одним з небагатьох будинків в старовинному стилі, який відкритий для відвідувачів. Кімната з виходом на вулицю на першому поверсі застосовувалася для торгівлі. На другому поверсі розташовуються вітальня, спальня, балкон і святилище для молитви. Усі стіни пофарбовані характерним жовтим кольором, усі меблі і декорації у відмінному стані. Тут можна придбати традиційні в’єтнамські сувеніри і елементи.

В’язниця Хоа Ло

В’язницю спорудили французи в 20-м столітті. У ній вони тримали і страчували багато в’єтнамських патріотів. В період вьетнамо-американской війни тут утримували багато американських військовополонених. Із-за складних умов утримання, американські полоненики дали в’язниці іронічну назву “Ханой Хілтон”, по аналогії зі знаменитими готелями мережі Хілтон. Свого часу найвідомішими полоненими в’язниці Хоа Ло були Джон Сидни Маккейн, Джеймс Бонд Стокдейл, Дуглас Брайан Питерсон.

У 1990-і роки дві третини частини в’язниці зруйнували, щоб звільнити місце для зведення висотного хмарочоса, частину, що залишилася, віддали під музей. Експонати музею детально показують жорстокості французького колоніального режиму і боротьбу народу В’єтнаму проти імперіалізму. Виставка музею поділена на дві частини: камери для американських військовополонених під час в’єтнамської війни і камери для в’єтнамських повстанців під час французької окупації. Місце страшне і жахливе: тьмяне підсвічування, тюремні камери з манекенами, музика, що навіває жах, справжня гільйотина, що дуже вражає. Дітям і вразливим людям не рекомендується відвідувати, там дуже важка енергетика.

Музей Хо Ши Міна

Понад 120 тисяч історичних документів, особистих речей, фотографій розповідять про життя і революційну діяльність президента Хо Ши Мина. Музей розділений на 8 хронологічних періодів. Перший, з 1890 по 1910 роки, розповідає про виховання і юність вождя. Другий період знайомить з наступним десятиліттям, коли Хо Ши Мін їздив по всьому світу. Наступні три періоди представляють 1920-1945 років, коли Хо Ши Мін популяризував ідеї марксизму і ленінізму, основу Комуністичної партії В’єтнаму і бажання до національної незалежності. Періоди з 1945 по 1969 року демонструють політичну діяльність лідера до його смерті. Відвідування цього музею буде особливо цікаве тим, хто вивчає історію В’єтнаму.

В’єтнамський музей революції

Цей музей для тих, хто цікавиться революцією. У галереях музею зібрані більше 40 тисяч історичних експонатів. Музей поділений на три розділи: 1858-1945; 1945-1975 і 1975-современность, що відповідає французькому колоніальному періоду, періоду війни з американцями і французами і післявоєнний період.

У музеї детально показаний національно-визвольний рух в’єтнамців, утворення Комуністичної партії В’єтнаму, боротьба в’єтнамських жителів за незалежність під керівництвом Комуністичної партії, будівництво в 1976-1994-х роках соціалізму. У колекції музею є документи, численні фотографії, зброя, уніформа. Серед експонатів слід зазначити гільйотину, яку застосовували у в’язниці Хоа Ло і броньований автомобіль, пожертвуваний СРСР для особистих потреб Хо Ши Мина. Музей знаходиться недалеко від Старого кварталу, в красивій колоніальній будівлі.

Музей стежки Хо Ши Міна

Музей стежки Хо Ши Мина знайомить відвідувачів зі знаменитим маршрутом постачань зброї і боєприпасів від Північного до Південного В’єтнаму. Стежка Хо Ши Мина включала ряд сухопутних і водних транспортних шляхів на території Лаосу і Камбоджі. Успішна робота цієї стежки стала ключовим чинником, через що Північний В’єтнам отримав військову перемогу над Південним В’єтнамом. У музеї зібрана багата колекція завойованих американських знарядь і військової техніки, яка перевозила зброю і боєприпаси по Стежці Хо Ши Мина. Зображена в музеї модель стежки демонструє по якій не простій місцевості проходив маршрут постачань.

Познайомитися ближче з В’єтнамом і самим Ханоєм можна, якщо оглядати пам’ятки і відвідувати музеї. У столиці В’єтнаму безліч художніх виставок для поціновувачів мистецтва, експозицій, що представляють військову і історичну тематику. Також в Ханої є місця, які знайомлять гостей з різними народностями країни.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *