Кайтінг – активний, спортивний і екстремальний відпочинок



Кайтінг – переміщення по воді, снігу або землі за допомогою повітряного змія (кайта) як вид спортивного відпочинку. Кайт – це основна тягова сила в кайтингу, і залежно від використовуваного для пересування пристосування виділяють різні види кайтінга.

Кайтінг – екстремальний і захопливий вид спорту, що нагадує технікою управління кайтом парапланерний спорт, вейкбординг, серфінг і віндсерфінг. Професійний кайтер здатний здійснювати з кайтом запаморочливі стрибки-польоти на декілька метрів у висоту і десятки метрів в довжину. Всього у світі налічується близько 200 тисяч кайтеров, і з кожним роком зайняття кайтінгом як вид активного екстремального відпочинку стають все популярніше.

Популярність кайтінга зрозуміла: для зайняття кайтінгом не потрібний сильний вітер, високі хвилі, займатися кайтінгом можна увесь рік, а спорядження для кайтінга досить компактне (кайт поміститься в невеликий рюкзак). Ази управління кайтом Ви опануєте за 30 хвилин, а через декілька годин інструктажу навіть зможете переміщатися з кайтом. Всього декілька днів необхідно, щоб навчитися упевнено поводитися з кайтом.

Незважаючи на простоту навчання, кайтінг досить небезпечний вид спорту, що вимагає неухильного дотримання правил техніки безпеки. Повітряні змії своєрідні, тонкі стропи дуже гострі, а вітер непередбачуваний, тому навчання управлінню кайтом краще проходити в спеціальній кайт-школі у досвідченого інструктора.

Спорядження для кайтінга

Ціна спорядження для кайтінга залежить від рівня і якості, і коливається в діапазоні від 1000 доларів до 3000. Основний елемент спорядження для кайтінга – це повітряний змій (кайт), тому якщо засоби дозволяють, то краще купувати відразу декілька зміїв різних розмірів для різної погоди.

Форми повітряного змія:

● Змії з надуваною передньою кромкою (LEI- змії або змії C-форми) – частенько зроблені з нейлону (ripstop) з балонами, що накачуються. Балони не лише придають форму повітряному змієві, але і допомагають при посадці і зльоті з води під час кайтінга. Найпопулярніші змії серед кайт-серферов.
● Фойл-змії – зроблені з нейлону (ripstop neilon) з повітряними кишенями (air cells), які наповнюються вітром і підтримують дугоподібну форму змія на кшталт парафойла, створюючи підйомну силу. Особливості конструкції фойл-змія не дають можливості йому піднятися з води – фойл-змій намокає. Це робить фойл-змії найбільш популярними для вправ на землі і катання по льоду або снігу.

Потужність кайта безпосередньо залежить від розміру повітряного змія: чим більша поверхня змія, тим більше його потужність.

Спорядження для кайтінга: кайт, стропи (3-5 штук), контрольна планка, до якої кріпляться стропи, трапеція (сидяча або поясна), кайтборд, ніж для екстреного перерізання строп, шолом, рятувальний жилет для катання на глибоких водоймах, тальк для дошки, сигнальний пристрій, помічник і GPS- пристрій.

Види кайтінга

1. Кайтсерфінг (kitesurfing) – катання з кайтом по воді на повній швидкості, дуже видовищний вид спорту. Кайтом для кайтсерфинга служать водні надувні балонні кайти. Кайтсерфінг – найбільш безпечний вид кайтінга, тому що падіння здійснюються на воду.
2. Сноукайтінг (snowkiting) – катання з кайтом по снігу (водоймам, полям, плоскогір’ям) на сноуборді або гірських лижах. Величезна швидкість, фантастичне ковзання по схилу і велетенські повітряні стрибки роблять кайтскіїнг і кайтсноубординг дуже популярними зимовими видами відпочинку і спорту.
3. Лендкайтінг (landkiting) – катання з кайтом на жорсткій поверхні. Лендкайтінг – один з найбільш травмонебезпечних видів кайтинга, але справжніх кайтерів це не зупиняє. Найпопулярнішими снарядами для лендкайтинга вважаються маунтінборд і баггі. Маунтінборд застосовується переважно для катання на рівному глинистому грунті, а баггі – дуже комфортний спосіб користування тягою кайта, і підійде любителям «спокійного» екстриму.
4. Кайтбординг (kiteboarding) – ця загальна назва катання на бордах з кайтами.
5. Кайтбаггинг (kitebugging) – катання під кайтом на спеціальному 3-х колісному візку баггі (buggy). Кайтер управляє баггі сидячи, тому можливість виконувати трюки дуже обмежена.
6. Кайт-бодісерфінг (бодідраг/bodydragging) – базовий елемент навчання кайтсерфінгу, катання з повітряним змієм по воді під дією сильного вітру.
7. Кайт-мунвокінг (moonwalking) – це найбільш небезпечний вид кайтінга, під час якого кайтер виконує стрибки за допомогою повітряного змія на суші. Для кайт-мунвокінга потрібний великий повітряний змій або дуже сильний вітер. Небезпека мунвокінга полягає в тому, що кайтер не завжди може контролювати безпечне приземлення, і існує загроза отримати серйозну травму.
8. Кайт-скудінг (sanddragging) – буксирування по піску за кайтом, кайт-бодісерфінг, тільки замість води у кайтера під ногами пісок. Кайт-скудінг – це прекрасна можливість покататися на кайті, коли вітер для кайтсерфінга занадто слабкий.
9. Кайт-ліфтинг (kite lifting) – небезпечний вид кайтінга, під час зайняття яким здійснюється підйом людини на кайті. Найбезпечнішим різновидом кайт-ліфтинга вважається кайт-ліфтинг на повітряному змієві над водою, але навіть він не гарантує повну безпеку кайтрайдера.

Кращі місця для кайтінга

Головним кайт-курортом Європи вважається Іспанія. Не менш популярний серед райдерів і острів Маврикій, де щорічно проходить популярний кайт-фестиваль «Kiteival». Ще одно улюблене місце кайтрайдеров – це невелике містечко Дахла в Марокко з маловідомим кайт спотом (місцем для кайтсерфінга) і унікальними можливостями для незвичайного кайтбордінга.

Відмінне місце для кайтінга – це околиці міста Форталеза у Бразилії, де зосереджені кращі кайт-споти Бразилії: Cumbuco, Jericoacoara, Paracuru, Prea та ін. У Бразилію з’їжджаються кайтери зі всього світу, щоб підвищити рівень майстерності, освоюючи більш сильний вітер і потужні хвилі. Недаремно саме у Бразилії майже щороку проходять етапи кубку світу по кайтсерфінгу, тут велика вірогідність побачити на воді справжніх кайтерів-професіоналів. Головною перевагою кайтінга у Бразилії вважається різноманітність, тому місце під теплим бразильським сонцем знайдеться для кожного – і для новачка, і для кайтера-професіонала. У Україні місць для кайтінга не дуже багато, а найбільшою популярністю користується лендкайтиінг на Київському морі і в Криму.

Кайтінг – це екстремальний вид спорту і відпочинку, зайняття яким може бути небезпечне для Вашого життя. Але без ризику наше життя було б нудним, то чому би не спробувати кайтінг хоч би раз в житті?


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: Кайт спортивний, сноукайтинг львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *