Каякінг – вид активного відпочинку і спорт



Каякінг – спортивне веслування на спеціальному судні (каяку) як один з видів водного туризму, екстремального спорту і активний відпочинок. Каякінг – це порція адреналіну під час боротьби з водною стихією і спуску по швидких гірських річках, спілкування з природою, фізичні навантаження і можливість перевірити самого себе на витривалість і стійкість.

Каяк – це одномісна байдарка, спочатку створена для веслування по бурхливій і гладкій воді. Сучасні каяки, зроблені з поліетилену, можна використати для катання по снігових схилах. Каякінг – дуже популярний вид спортивного відпочинку в Європі і Америці, а в Росії і Україні каякінг доки тільки розвивається.

Основні види каякінга:

1) прогулянковий каякінг – прогулянки по гладкій воді озера або рівнинної річки на швидкохідних і стійких каяках як популярний вид активного відпочинку. Основна мета прогулянкового каякінга – розслаблення і відпочинок. Прогянковий каякінг особливо популярний серед туристів під час відпочинку в екзотичних країнах;
2) морська, або рекреаційний каякінг – прогулянки на каяках уздовж берегової лінії моря;
3) каякінг на бурхливій воді – подолання перешкод у водному потоці(гірська річка, пороги або елементи порогів в рівнинних річках або морській воді);
4) гребний слалом – спортивний каякінг, під час якого слаломісти на спеціальних човнах на бурхливій ділянці річки проходять шлях між вішками за максимально коротке на якийсь час. Гребний слалом включений в програму Олімпійських ігор. Човни для гребного слалому мають певні розміри і зроблені з легенів і неміцних матеріалів. Змагання по гребному слалому серед професінальних слаломістів на бурноводній трасі воістину захопливий вид спорту!
Слаломна техніка – основа каякінга, тому каякери-новачки спочатку освоюють техніку слалому, щоб почувати себе упевнено на воді. Якщо Ви початківець каякер, то навчання каякінгу краще всього починати у професійного тренера саме з цього напрямку каякінга.
5) веслування на байдарках і каное – олімпійський вид спорту по гладкій воді, орієнтований на досягнення найвищої швидкості по прямій.
6) родео (фрістайл) – популярний вид каякінга, головна перевага якого полягає в повній свободі дій. Каякери-родеїсти виконують ряд акробатичних елементів у бочці (ділянці пінної проти течії за зливом) або на валу (стоячій хвилі в руслі). Акробатичні елементи для родео дуже різноманітні, доступні для виконання і новачкам, і каякерам-професіоналам. Змагання по родео – це можливість для спортсменів показати нові цікаві акробатичні елементи.
Човни для родео кардинально відрізняються від човнів для слалому – вони короткі і химерних форм для переворотів через будь-яку вісь. Зайняття родео учить орієнтуватися на воді і не втрачатися у будь-якій ситуації, тому каякери, що займаються родео, не бояться бурхливої води. Зайняття родео – це можливість приборкати стихію, навчитися використати енергію бочки у свою користь і навіть посерфить на хвилях. Перехід від слалому до родео – це як перехід з гірських лиж на сноуборд – повна свобода і відсутність канонів.
7) крікінг (creeking) сплав – проходження на каяку технічно складної ділянки річки по спеціальному маршруту.

Кращі місця для каякінга

Кращим місцем для каякінга вважається Африка, де багато екзотичних куточків природи і бурхливих річок, особливо Уганда.

Краща країна для каякінга в Європі – Норвегія (місцевість біля Ліллехамера, Думбоса, Телемарка, Восса), де багато місць для експедиційного сплаву. Спортивний каякінг популярний в Ісландії. Ще одно чудове місце для каякінга – Альпи (Словенія, Німеччина, Швейцарія, Австрія, Франція, Італія), де розташовані чудові долини річок. Каякінг в Італії популярний в долинах річок Сезія і Дора Балтіа, які мають багато припливів, які відмінно підходять для сплаву. У Франції розташовані такі цікаві альпійські річки, як Визуби і Вердон, дуже популярні серед каякерів. Острів Корсіка також славиться своїми бурхливими потоками.

Також користуються популярністю серед каякерів всього світу Туреччина і Гімалаї (Індія, Непал) з річками будь-якого рівня. Росіяни і українці уподобали для сплавів нескладні річки Карпат (річки Лозина, Черемош, Тиса), різноманітні річки Кавказу (Кубань, Аксаут, Зеленчук) і Алтаю (Катунь, Шавла, Чульча) та ін.

Каякінг – неймовірно захопливий вид активного відпочинку і спорту, тому пробуйте різні види каякінга (сплав, родео, гребний слалом), щоб дізнатися, який вид каякінга підходить саме Вам!


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: каякінг з чого почати, каякінг в україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *