Рафтинг: екстремальний сплав по гірських річках



Рафтинг – екстремальний сплав на рафті (надувному судні без каркаса), каяку (маленькій нерозбірній байдарці з поліетилену, вуглепластика), сплавному катамарані (надувному двокорпусному судні з каркасом) по гірських річках з порогами як активний відпочинок.

Рафтинг – це потужний заряд адреналіну, незабутні враження і шанс випробувати себе на міцність в екстремальних умовах. Зайняття рафтингом навчить швидко реагувати і приймати моментальні рішення, працювати в команді.

Головна відмінність рафтингу від інших видів водного спорту в тому, що рафтинг є повністю комерційним видом сплаву, що не вимагає для участі в сплаві ніякого попереднього досвіду. Щоб зайнятися рафтингом, треба просто сплатити рафтинг-тур. Тому річки для рафтингу підбираються легкодоступні, до яких прокладені дороги на старт і фініш. Сплав по річках проходить зазвичай по найцікавішій ділянці річки, де найбільше водних перешкод і пам’яток. Рафтинг – досить небезпечний вид активного відпочинку, якщо Ви збираєтеся проходити маршрути 3-ої і вищої категорії складності (всього їх шість).

Інструктор по рафтингу завжди є присутнім на кожному рафті, а веслярі виконують його інструкції. Спорядження для рафтингу: рятувальний жилет, каска, а в холодній воді – неопренове взуття і гідрокостюм для рафтингу.

Кращі рафтинг-маршрути

Маршрути для сплаву по річках, залежно від рівня складності, прийнято ділити на 6 категорій, а перешкоди, що попадаються, на маршрутах для рафтингу – на сім категорій складності.

Найпопулярніші місця для рафтингу – це гори, особливо в період танення снігів. Найскладніше для прихильників такого екстремального виду відпочинку, як рафтинг – це навчитися маневрувати в швидкому крижаному потоці повноводної гірської річки. Популярний також рафтинг у Болгарії, рафтинг в Туреччині, рафтинг в Карелію, рафтинг в Непалі, рафтинг в Перу і рафтинг в Росії – кожен знайде рафтинг-тур під силу і можливостям.
Плануючи рафтинг-тури, пам’ятайте, що гірські річки завжди підступніші і швидші за долинні.

Якщо Ви не збираєтеся під час зайняття рафтингом покидати батьківщину, то можете спробувати рафтинг в Україні на Південному Бузі, Дніпрі, Дністрі і інших річках.

Рафтинг в Україні найбільш популярний в Карпатах і на Південному Бузі. Рафтинг-тури для новачків – це повне спорядження для рафтингу вихідного дня. Рафтинг в Карпатах проходить на річках Чорний і Білий Черемош, Стрий, Тиса і Пруть. Рафтинг на Південному Бузі по Мігейським порогам, на Случі, Тетереві і Росі – це сплав по рівнинних річках з локальними порогами. Рафтинг по Дністрі, Десні, Ворсклі, Північному Дінцю – це спокійний рафтинг, який теж користується популярністю у новачків.

Основні небезпеки при зайнятті рафтингом:

● потужні пороги і водоспади, які необхідно здолати;

● попадання туристів, що сплавляються, в «бочки», завали, підводні кишені;

● переохолодження і отримання травм;

● відсутність зв’язку з рятувальними службами з причини віддаленості від цивілізації.

Рафтинг – екстремальний спорт, доступний багатьом, а не тільки спортсменам. Рафтинг – це жадоба до пригод і адреналін. Досвідчений інструктор по рафтингу підкаже, які рафтинг-тури по Україні Вам краще вибрати. Найпопулярніші рафтинг-тури – у Карпатах. Рафтинг – це сплав по річках різної складності, тому кожен зможе знайти собі рафтинг-тур за смаком і можливостям.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: особливості підготовки до рафтингу по гірських річках, спуск по гірські

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *