Пам’ятки Ханоя : Ароматна пагода [draft]



Одним з найбільш популярних місць паломництва у В’єтнамі служить Ароматна пагода (Тюахионг), що представляє великий комплекс буддійських храмів і святилищ, створених у вапнякових горах Хионгтить Ханоя. Комплекс Ароматної пагоди розташовується в 60-ти кілометрах на південний захід від центральної частини столиці В’єтнаму, на березі ріки Дай, в колишній провінції Хатай, нині повіт Мидик (комуна Хионгсон), з 2008 року що увійшов до складу Ханоя. Центр комплексу – пагода, що має назву “Внутрішній храм” (тюа чонг), розташована в печері Хионгтить.

Ароматна пагода є місцем проведення одного з найдовших релігійних фестивалів Хионг, на який приїжджають паломники з усієї країни.

Історичні відомості

Дослідники припускають, що на місці сучасного храму Тхьенчу був побудований перший невеликих розмірів храм, вже існуючий в 15-м столітті, під час правління Ле Тхань Тонгу. Згідно з легендами, священне місце, де він височіє, виявив чернець за дві тисячі років до того. Цю місцевість чернець назвав на честь тібетської гори, на якій Будда вів аскетичне життя. За іншою версією, назву, пов’язану з ароматом квітучих дерев, дали місцеві жителі.

Стела на сучасному храмі вказує на рік будівництва святилища Кимзунг, тераси, кам’яних східців – 1686, період правління Ле Хі Тонгу. Приблизно в той же час був побудований Тюачонг. Упродовж віків створювалися нові храми, а застарілі реставрувалися. У 1767 році статуї богині Гуаньинь і Будди відлили з бронзи, а в 1793 році їх замінили іншими; які встановлені там досі.

Упродовж воєн з Францією і Сполученими Штатами комплексу наносився збиток: повністю зруйновані ворота, дзвіниця пагоди Тхьенчу. У 1986 році була відбудована наново дзвіниця, а в 1994 році – ворота.

Храми, що входять в комплекс Ароматної пагоди, розміщуються в лісі серед пагорбів на горах Хионг.

Пагода Денчинь

Туристи, які до Ароматної пагоди добиратимуться по річці Дай, зможуть побачити найпершою будову комплексу – пагоду Денчинь, побудовану для преклоніння воєначальникам королей-Хунгов. З обох боків воріт Денчинь встановлені два уклінні слони, усередині знаходиться зал, призначений для проведення церемоній.

Пагода Тхьенчу

За Денчинь розташовується пагода Тхьенчу (небесна кухня) і ступа Вьенконгбао, побудована з цеглини, в якій похований керівник реконструкції пагоди Вьен Куанг. Неподалік знаходиться ступа Тхьентхюи природного походження (виникла в результаті руйнування поверхні пагорба). Пагода Тхьенчу має дзвіницю і зал Триратни, зведені в 1980-х роках. Усередині встановлена велика скульптура Гуаньинь.

Храм Зайоан

На шляху з Тхьенчу до печери Хионгтить знаходиться храм Зайоан. Поруч розташований ставок Тхьенньен-Тханьчи, і в нього впадає дев’ять струмків.

Печера Хионгтить

Як було відмічено вище, центром комплексу служить Внутрішній храм (“Тюачонг”), що знаходиться в печері Хионгтить. Печерний вхід нагадує пащу дракона. Відвідувачі мають можливість побачити вибиті на стінах китайські ієрогліфи (нам тхьен де нят донг), що означають “перша печера південного світу”; ймовірно, напис, що датується 1770 роком, зробив правитель Чинь Сам.

Усередині печери встановлена безліч статуй, серед яких статуї Будди і Гуаньинь, виготовлені із зеленого каменю, а також статуї архатів (буддійських ченців, що досягли найвищої міри Просвітлення). Ліва нога статуї Гуаньинь (міфічне божество в жіночому вигляді) витягнута, ступня знаходиться на квітці лотоса, зігнуту праву ногу підтримує інша квітка лотоса. У витонченій руці лежить перлина.

Окрім цього, в печері знаходяться сталагміти і сталактити, окремі з яких від постійного тривалого натирання долонями відвідувачів порядком згладилися.

Серед інших елементів комплексу – храм Вонг, храм Фаттить, пагода Тьенсон, грот Тхюеткинь.

Загальнопоширені способи проведення часу

У Тюахионг (Ароматній пагоді) існує багато традиційних практик, пов’язаних з буддизмом, культом предків, анімізмом (вірою в існування душі і духів).

Паломництво

Подальший шлях паломників має напрям до кінцевої мети маршруту : печері Хионгтить. У ній встановлена безліч статуй, але часто пілігрими прибувають отримати благословення від сталактитів і сталагмітів, багато хто з яких має імена. Деякі моляться сталагмітам і сталактитам, які повинні подарувати процвітання; бездітні, молючись Нуй-Ко і Нуй-Кау, бажають і сподіваються отримати потомство, назви цих утворень означають “Гора-хлопчик” і “Гора-дівчинка”. Часто можна побачити відвідувачів, що зібралися під сталактитом, що дуже нагадує жіночі груди. Щоб отримати здоров’я, вони намагаються ловити крапельки води, що падають з нього. Наприклад, сталактити і сталагміти мають імена: “Гора монет”, “Кокон”, “Срібне дерево”, “Золоте дерево”, “Рисова скирта”, “Кошик шовковичних черв’яків”.

Фестивалі

У сезон паломництва проводиться фестиваль пагоди Хионг. Сотні тисяч людей в цей період відвідують печеру Хионгтить і інші храми. Фестиваль Ароматної пагоди є найдовшим у В’єтнамі. Він присвячений “святим матерям”, бодхісатві Авалокітешварі і Будді Шак’ямуні. Урочистий початок випадає на 15-е число другого місяця відповідно до місячного календаря. Проте, наплив відвідувачів починається з середини січня і триває до середини березня. Крім того, фестиваль вважають також відмінним місцем для романтичного знайомства молоді.

У ресторанах комплексу Ароматної пагоди відвідувачам подають дорогі екзотичні блюда, приготовані з місцевої фауни (кабанів, оленів, дикобразів).

Про Ароматну пагоду існує велика кількість легенд. Місцеві жителі розповідають, що Гуаньинь зупинялася в цих місцях для порятунку людей

Комплекс Ароматна пагода щороку притягає велике число паломників і туристів. В околицях комплексу діють десятки хостелов, готелів, кафе, ресторанів.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: календарь пагодь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *