Заливши Халонг – одно з самих відвідуваних місць В’єтнаму [draft]



Бухта Халонг – мальовниче місце в затоці Південно-китайського моря і одна з привабливих пам’яток В’єтнаму. Її також називають затокою Халонг і розташовується він на півночі В’єтнаму, в 170 км від Ханоя. Тут є більше трьох тисяч островів, а також кручі, скелі і печери. Площа затоки складає 1500 кв. км. Цей шедевр, який створений природою, входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заливши Халонг – справжня перлина В’єтнаму, яку відвідують сотні тисяч туристів щорічно.

Короткі відомості

Затока Халонг (“Ha Long”) переводиться як дракон”, що “Спускається в морі. Проте, до кінця 19-го століття ця назва не зустрічалася ні в яких офіційних документах. У історичних записах часто згадувалися назви “Luc Thuy”, “An Bang”, “Van Don”. У 1898 році французька газета “Новини Хайфону” видала статтю під назвою “Дракон з’явився в Затоці Халонг”. У статті розповідалося, що екіпаж французького військового корабля “Avalanse” помітив велику морську змію, яка схожа на дракона в Затоці Халонг.

Архіпелаг Халонг налічує майже дві тисячі островів, які в основному незаселені. Острови значно відрізняються за формою і розміром. Більшість з них заввишки від 50 м до 100 м, майже усі вони покриті тропічною рослинністю.

На території затоки є чотири плавучі рибальські села. Загалом, там мешкає десь 1600 чоловік, джерелом існування яких служить риболовля і розведення молюсків, риб.

Особливістю затоки Халонг служить наявність печер і гротів. Найбільшу печеру затоки відкрили французи в кінці 19-го століття і назвали її “Печера Сюрприз”. Ще однією відмінною рисою затоки виступають озера усередині карстових воронок. Острів Дау Бе має три такі озера, які сполучені між собою системою тунелів.

Легенда

Утворення островів затоки

Острови Затоки Халонг утворилися в результаті накопичення вапнякових порід. По своєму складу вапняк складається з карбонату кальцію. Упродовж декількох мільйонів років молюски, корали і інші організми утворили багаті кальцієм товсті шари осадових вапнякових порід. Під впливом тиску власної ваги і тепла осадові шари перетворилися на камінь. Цей процес почався 500 мільйонів років і близько 340-240 мільйонів років назад вапнякові породи дійшли до товщини понад 1 кілометр. Тектонічні зміни земної кори неспішно посунули вапняк вгору і підняли його над морем (340-240 мільйонів років назад).

У епоху плейстоцена (3 мільйони – 120 тисяч років назад) під впливом жаркого і вологого клімату вапняк став утворювати класичний карстовий ландшафт, який і зараз можна побачити. Цей процес здійснювався таким чином. Вапнякові породи мають в собі карбонат кальцію, який розчиняється від взаємодії з дощовою водою. Під впливом вологи на поверхні вапнякового плато з часом з’являлися жолобки і воронки. Під ними формувалися тріщини, які повільно розширювала вода, утворюючи порожнечі. З’єднуючись вони утворювали улоговини, гроти, печери.

Вапнякові острови затоки Халонг називають “вежами”, тому що вони усі мають вигляд веж, піків і стовпів, які покриті тропічним лісом. На деяких островах в тропічних карстових улоговинах є внутрішні озера.

Пам’ятки

Катба є найпопулярнішим островом в затоці Халонг. Він відомий численними печерами і національним парком, в якому можна зустріти лангура, зникнення, що знаходиться під загрозою.

Острів Quan Lan, в порівнянні з іншими островами затоки Халонг, в основному рівнинний, піщаний і практично не покритий лісом. Він не так розвинений і менш туристичний, чим популярний острів Катба. Декілька тисяч чоловік мешкають в двох населених пунктах острови, між якими побудовані недорогі готелі.

Село Quan Lan є найбільшим населеним пунктом в центрі острова, де є декілька готелів і ресторанів, пункти прокату мопедів і велосипедів. Другий за величиною населений пункт – це село Minh Chau, що на півночі острова. У декількох хвилинах ходьби від неї розташовується прекрасний пляж з такою ж назвою. Він вважається основною пам’яткою острова Quan Lan. Зігнутий у формі півмісяця пляж Minh Chau відомий чистою водою і хорошими хвилями для зайняття серфінгом.

Окрім пляжу Minh Chau на острові ще є пляжі Quan Lan і Son Hao. Усі вони з білим піском і чисті в порівнянні з іншими пляжами Халонга. Ще однією пам’яткою острова є споруджена в 18-м столітті пагода Quan Lan, яка розташовується в селищі Quan Lan.

Острів Дау Бе відомий трьома озерами, які сполучені між собою системою печер. На острові ростуть пальми і орхідеї, мешкають мавпи, білки-летяги, птахи. Острів є популярним місцем для підводного плавання завдяки глибоким печерам і багатому світу коралів.

Печера Сюрприз на острові Бо Хон. Великий інтерес у туристів на острові Бо Хон викликають печери, які є одними з найбільших і найкрасивіших в затоці Халонг. Найвідомішою вважається печера Сюрприз. Таку назву дістала від французів, які назвали її “Grotte des surprises”. На виході з цієї печери відкривається один з мальовничих пейзажів затоки Халонга, що вважається його візитною карткою.

Печера Тхиенкунг є широкою, просторою, високою і красивою печерою. Чарівність печері створюють безліч сталактитів і сталагмітів різних за формою і розмірам. Якщо просуватися далі всередину печери, то можна побачити барвистіші сталактити і сталагміти, вік яких мільйони років. Тут є прекрасна можливість зробити неймовірно красиві фотографії.

Острів Титова вважається одним з найпривабливіших островів для туристів. Таку назву острову дав президент Хо Ши Мін на честь космонавта Германа Титова з нагоди відвідування їм в 1962 році затоки Халонг.

На цьому острові є невеликий штучний пляж з привозним піском, але основною його перевагою є оглядовий майданчик на самому верху. Рекомендується піднятися на цей майданчик і насолодитися видом, що відкривається, особливо на заході. Купатися не кожен захоче, тому що вода тут брудна, а взимку або ранньою весною ще і холодна.

Печера Me Cung розташовується на острові Lom Bo, що в 2-х км на південний захід від острова Титова. Ім’я “Me Cung” означає “чарівність”. Вхід в печеру вузький, тому можна тільки одній людині пройти всередину або вийти назовні. Після вона розширюється на декілька невеликих вузьких просторів з дивовижними сталактитами і сталагмітами. Археологи знайшли в цій печері знаряддя праці кам’яного століття, які датуються 7000 років до н.е. На виході з печери Me Cung рекомендується піднятися по кам’яних сходинках до озера, яке оточене горами.

Місто Халонг знаходиться на північній стороні затоки. Він є адміністративним центром в’єтнамської провінції Куанг Нинь і відправним пунктом в затоку. Населення міста складає близько 225 тисяч чоловік.

Місто Халонг поділене на дві частини – Східні і Західні. Вони обоє пов’язані між собою мостом. У східній частині зосереджена промисловість міста, в Західній частині знаходяться основні готелі, автобусний термінал і причал Bai Chay Tourist Wharf – відправна точка поїздок в затоку Халонг. Декілька сотень туристичних судів стають на причал, щоб вчинити круїз від 4-го годинника до 3-х днів.

Пора року для відвідування

Круглий рік можна відвідувати затоку Халонг, але необхідно враховувати чинник погоди, яка може зіпсувати усю подорож. Кращий час для поїздок навесні буде з березня до початку травня, трохи гірше восени, в жовтні і листопаді. З червня по вересень є мертвим сезоном, коли круїзні компанії пропонують різні знижки. Грудень хмарний, прохолодний, але сухий місяць; січень і лютий туманний і холодний.

Влітку середня температура дорівнює +35 градусів, а максимальна температура складає +38 градусів. У зимовий час середня температура дорівнює +14 градусів, а рекордно низька зафіксована на відмітці +5 градусів. Для багатьох відпочивальників в січні і лютому холодно.

Погода в районі затоки Халонг типова для прибережного тропічного клімату з двома основними сезонами в течії року. З травня по вересень дощовито і жарко, з жовтня по квітень стоїть прохолодна і суха погода.

Затока Халонг є одним з найвологіших регіонів В’єтнаму, річна кількість опадів дорівнює 1832 мм Опади випадають нерівномірно залежно від двох сезонів. У сезон дощів з травня по вересень доводиться 80-85 % від загальної кількості опадів в рік. Максимум опадів складає в липні і серпні. У сухий сезон, який триває з жовтня по квітень кількість опадів дорівнює близько 15-20 % від загальної кількості опадів в рік. Мінімальна кількість опадів буває в грудні і січні. Взимку часто можуть бути тумани. Із-за численних островів, заливши Халонг майже не схильний до сильних штормів.

Затока Халонг є справжнім скарбом В’єтнаму. Дивовижні по красі види захоплюють тисячі туристів, які щорічно відвідують це місце. Мандрівники приїжджають сюди, щоб зблизька намилуватися чудовими вапняковими островами, геологічними утвореннями і печерами. У будь-якого туриста від цих творінь природи, над якими століттями працювали вітер і вода, захоплює дух.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *