Музеї і художні галереї Оттави [draft]



Столиця Канади залучає до себе туристів, що бажають цікаво провести час або відпочити від повсякденних проблем. Численні музеї Оттави знайомлять з історією, культурною спадщиною, важливими подіями країни, допомагають у вивченні нових досягнень науки і техніки. Серед місцевих жителів і гостей найпопулярнішими є Канадський музей науки і техніки, Канадський музей авіації і космосу, Канадський музей природи. Любителі споглядати прекрасне із задоволенням відвідають Національну галерею Канади.

Канадський музей природи служить установою, що зберігає наукові колекції природної історії і біології в місті Оттава. Історія музею розпочинається з колекцій Канадської геологічної комісії 1856 року, що веде детальний облік різноманітної живої природи в Канаді. Музей відноситься до Асоціації канадських музеїв і входить в дев’ять музеїв, де діє тижневий сімейний Музейний паспорт Оттави.

Будівля побудована на місці колишньої ферми, власником якої був купець шотландського походження Уільям Стюарт. У Стюартоне будівництво житлових будівель почалося в 1870-і роки. Уряд придбав ділянку для спорудження будівлі як архітектурного доповнення до Парламенту на Меткалф-стрит. У будівлі, створеній в “шотландському баронському” стилі, розмістилися приміщення Сенату і Палати громад.

У 1915 році високу вежу знесли, оскільки будову спорудили на нестійкому глиняному грунті. До 1922 року тут працювали установи уряду і Палата громад.

Національний музей Канади в 1968 році розділили на Національний музей людини (пізніше Канадський музей цивілізації) і Канадський музей природи. Музей цивілізації в 1989 році перебрався в Гатино, а Музей природи зайняв усю будівлю. З 1990 року будівля має статус Національного історичного пам’ятника. Під час капітального ремонту 2004-2010 років на місце знесеної вежі встановили скляний ковпак.

У підвалі обладнані лабораторія презентацій, Соляриум (оранжерея), театр тривимірного кіно. На першому поверсі в східному крилі – кафе, для святкових заходів – Ротунда, в західному крилі – галерея копалин.

Другий поверх східне крило займає водна галерея, південний виступ – мезонін Ротунди, західне крило – галерея ссавців, на майданчику основи Скляної вежі – Королівська лантерна.

На третьому поверсі розміщуються в східному крилі галерея мінералів, південний виступ – Салон орендується під свята, в західному крилі виставковий зал. На четвертому поверсі в східному крилі знаходиться виставковий зал. У західному крилі розташовується галерея птахів, включаючи Анималиум (павукоподібні, амфібії, комахи), дитячу ігрову зону, зал виставок.

Канадський військовий музей розташований в районі Лебретон-Флетс на розі Бут-стрит і Алеї річки у Шодьерского моста.Експозиції охоплюють військову історію країни з періоду зіткнень індіанських племен, прибуття на материк європейців і до сучасних протиріч. Національний воєнно-історичний музей містить масштабну колекцію моделей військової техніки, виставлених в експозиційних залах і в окремому ангарі.

Відвідувачі можуть відчути себе причасниками подій, розглянувши зразки ближче і узявши в руки окремі експонати. Колекція музею налічує більше 500 тисяч предметів. У будівлі розташовані бібліотека і Воєнно-історичний дослідницький центр.

Створили музей в 1880 році як федеральну колекцію військових артефактів, що знаходяться на зберіганні гарнізону Оттави. У 1942 році сталося офіційне відкриття. Музей розташовувався спочатку в Дрилл-Холле біля моста Лорье-авеню, пізніше на вулиці Сассекс-драйв у будівлі публічного архіву Канади. Навесні 2005 року в двох кілометрах від Парламенту відкрилася сучасна будівля.

У числі постійних експозицій представлені “Загартовані у вогні” (події другої світової війни), Зал слави Королівського легіону Канади, Галерея Лебретон (представлені зразки військової техніки, у тому числі танки, артилерія, самохідні установки), Зал відродження обладнаний символічною інсталяцією із стінами, що звужуються, Меморіальний зал, Колекція військового мистецтва та ін.

Канадський музей науки і технології розташований в Оттаві на бульварі Сен-Лоран поблизу федерального шосе Квинсуей. Створений в 1967 році, представляє постійні експозиції: канадська автопромисловість, залізничний транспорт Канади, космічні технології, історія розвитку науки і технологій в Канаді та ін. Щодня проводяться інтерактивні представлення. Наявність численних атракціонів на наукову тематику викликає інтерес і у дорослих, і у дітей.

У 2001 році виникло питання перенесення музею в просторішу будівлю, оскільки в нинішньому приміщенні бракує місця. Існує чотири варіанти: район Лебретон-Флетс (великий пустир біля Канадського військового музею), сусідній Гатино (парк Жака Картьє по вулиці Лорье), Роклиффское шосе поблизу Музею авіації і космосу, вулиця Монкальм.

Канадський музей сільського господарства розташовується на територіях Центральної експериментальної ферми. Окрім експонатів має працюючу ферму. Метою музею є демонстрація в роботі сільськогосподарських технологій і їх вплив на життєзабезпечення Канади. Тут постійно організовуються шоу і програми для публіки.

Вольєри для тварин відкриті цілорічно, експозиції функціонують з березня до жовтня. У травні щорічно організовується Фестиваль Стрижі Овець.

Центральна експериментальна ферма є одночасно науково-дослідною установою, виставковим приміщенням і музеєм.Ферма знаходиться усередині міста, її оточують міські райони Оттави, має площу в чотири квадратні кілометри. Її будівлі відносяться до Національних історичних пам’ятників країни.

Окрім Канадського сільськогосподарського музею на території ферми розміщуються Доминьонская обсерваторія; Орнаментальні сади; Ботанічний сад Домініон; Сад дикої природи Джеймса Флетчера.

Канадський музей авіації і космосу розташовується на території учбового аеродрому Роклифф на схід від фешенебельного району Роклифф-парк.

Музей виник в 1964 році на базі канадських ВПС Роклифф і носив назву “Національна колекція повітроплавання”. У основу покладені троє зборів: рання історія повітроплавання – Національний музей авіації (база ВПС Аплендс); військові і трофейні літаки – колекція Канадського військового музею; сучасні зразки – Музей Королівських ВПС Канади.

Сучасну назву музей дістав в 2010 році. Часто авіашоу проводяться спільно з музеєм Вінтажні крила Канади.

Старовинні крила Канади (Вінтажні крила Канади), чи Історичні крила Канади розташовується у великому ангарі аеропорту Гатино-Оттава. Діє на благодійній підставі. Меценат і підприємець Майкл Поттер створив музей в 2000 році.

Багато літаків з музейної колекції підтримуються в робочому стані і постійно використовуються для авіашоу Оттави і Гатино; беруть участь в парадах випусків Королівського військового коледжу;у Класичному аероралі; у недільних парадах, присвячених битві за Британію.

Музей приймає відвідувачів 8.00 – 16.00 ч. По попередній домовленості організовуються групові екскурсії, зустрічі з ветеранами авіації, демонстраційні польоти.

Національна галерея Канади служить провідним художнім музеєм країни. Галерея містить велику колекцію живопису, скульптури, графіки, фотографії. У основу колекції лягли витвори мистецтва Канади : Тома Томсона, Олексія Колвилла, Эмили Карр, учасників “Групи семи”. Експозиція представляє твори відомих європейських художників. Особливу увагу звертають сучасні витвори мистецтва, зокрема відомі роботи Енді Уорхола.

Четвертий генерал-губернатор Канади Джон Дуглас Кемпбелл, дев’ятий герцог Аргайльский створив Національну галерею Канади в 1880 році. Розташовувалася вона з 1882 року у будівлі Верховного суду. У 1911 році галерею перевели в Меморіальний музей Вікторії (Канадський музей природи). У черговий раз галерея переїхала в 1962 році на Элгин-стрит. Нові приміщення в Канадському музеї сучасної фотографії зайняла в 1988 році. Оригінальна будівля з граніту і скла побудована по кресленнях архітектора Моше Сафди.

Канадський музей сучасної фотографії створений для збору, демонстрації, популяризації фото зображень. У колекції музею, яка збирається з періоду Другої світової війни, налічується більше 160 тисяч експонатів. Офіційно музей заснували в 1985 році. У 1992-2009 роках розміщувався у власному приміщенні, нині експозиція музею представлена в Національній галереї Канади.

Під управлінням Національного радого з кінематографу в 1941 році був організований відділ фотографії. До сімдесятих років основним завданням відділу став збір колекції художніх фотографічних робіт. Рішення про перетворення в Канадський музей сучасної фотографії урядом Малруни було прийнято в 1984 році. Завданням нового музею була заявлена популяризація сучасної художньої і документальної фотографії.

У 1992 році музей отримав в розпорядження нове приміщення з незвичайним плануванням, розташоване поблизу каналу Ридо і гранд-отеля “Шато-Лорье”. Споруда – реконструйована ділянка залізничного тунеля. Виставки були розташовані нижче рівня проїжджої частини, вхід у фойє, що знаходиться над поверхнею, виконаний в архітектурному стилі схожому на “Шато-Лорье”.

Восени 2006 року музей закритий для відвідувачів, експозиції розміщені в приміщеннях Національної галереї. Почалися реконструктивні роботи із-за вологості в підземних залах, розташованих впритул до каналу. Навесні 2009 року було оголошено, що музей не зможе зайняти власне приміщення. Колишня будівля музею буде використана для Палати громад і засідань комісій у зв’язку з реконструкцією парламенту.

Колекції музею представляють роботи численних фотографів-художників, що надають можливість проводити в рік по чотири виставки. Індивідуальні або колективні виставки демонструються в Оттаві і в інших містах Канади.

Музей валюти знаходиться на розі Бенк-стрит і Спаркс-стрит на першому поверсі головної будівлі Банку Канади. У колекції музею відображений шлях канадської грошової системи з моменту появи грошей до нинішніх днів.

У 1950-х роках губернатор банку Джеймс Койн висловив ідею створення колекції національної валюти. З 1959 року під керівництвом консультанта нумізматики Г.Р.Л. Поттера банк організував збір артефактів, що відбивають розвиток канадської валюти за ті, що пройшли 150 років.

Керролл, перший куратор музею підібрав експонати банківської і фінансової діяльності, колекції поповнив древньою, середньовічною, сучасною валютою. У цей період (1960-х г) зібрана основна частина колекцій.

Музей валюти відкритий для широкої публіки в 1980 році після того, як колекцію перенесли в стару будівлю штаб-квартири Банку Канади у минулому.

Колекція музею зберігає більше ста тисяч експонатів, в числі якої багата колекція канадських монет, колекції європейських паперових грошей, історії карбування монет. Завдяки інтерактивним стендам можна дізнатися про способи захисту грошей, про випадки фальшивомонетниці. У музеї представлені банкноти, монети, жетони, ваги, монетні штемпелі, гаманці, касові апарати, зразки підробок, медалі нумізматик.

У музейному архіві і бібліотеці зберігається близько 8500 книг, журналів, брошур, каталогів та ін., самі ранні відносять до Середньовіччя.

Королівський монетний двір, який знаходиться в Оттаві, чеканить тільки ювілейні монети. Рішення побудувати монетний двір в столиці було прийняте в 1901 році. У 1908 році на урочистій церемонії відкриття преси монетного двору були приведені в дію.

Через три роки було освоєно електролітичне очищення золота. У 1915 році впроваджена нова методика для підвищення якості золота. Нині для процесу очищення золота використовується електроліз і хлор. З 2006 року проводиться очищення срібла.

Канадський монетний двір також є музеєм. Тут відвідувачів ознайомлять від початку до кінця з процесом карбування монет, покажуть колекцію ювілейних монет, що карбують.

Національний центр мистецтв розташовується між Элгин-стрит і каналом Ридо. У 2006 році зарахований до Національних історичних пам’ятників Канади.

Будівництво центру мистецтв почали при прем’єр-міністрові Лестере Пирсоне у зв’язку із заходами вшановування століття Канади. Відкриття сталося в 1969 році.

Найбільший центр культурних заходів в країні співпрацює з багатьма діячами мистецтва : з початківцями і що мають заслужену репутацію не лише з Канади і з інших країн. Також він працює з театральними і культурними організаціями. Центр підтримує програми розвитку початкуючих і молодих артистів, надає матеріали для учителів.

Під керівництвом Національного центру мистецтв і в співпраці з театральним суспільством Канади кожні два роки з 2003 проходить Оттавский фестиваль “Магнетична північ”. Центр служить організатором Канадського фестивалю танців, тут проводиться Міжнародний фестиваль анімації в Оттаві.

Канадський музей цивілізації, по-іншому Канадський музей культури розташований в Гатино на вулиці Лорье через річку від Оттави, входить в систему музеїв столиці. Цей музей можна відвідати по тижневому сімейному музейному квитку Оттави.

Музей виник в 1968 році, коли Канадський музей розділили на Музей людини і Музей природи. Сучасна назва носить з 1986 року. З 1989 року розташовується в нинішній будівлі.

Музей цивілізації має підрозділи: Дитячий музей і Музей пошти. Зали постійних експозицій присвячені культурам корінних народів, історії країни від європейської колонізації до нинішнього періоду. У колекціях музею міститься більше мільйона предметів.

У туристів викликають інтерес місцеві музеї, які об’єднує Музейна мережа Оттави. До цього числа входять музей-садиба Биллингса, музей Байтауна, садиба Пинис-Пойнт, “Дифенбункер”, парк-музей Ванье, млин Уотсона та ін. В глибині парку Гатино розташований будинок-музей прем’єр-міністра Канади У.Л. Макензи Кинга.

У Оттаві спеціально для туристів існує сімейний квиток, який надає право відвідати дев’ять музеїв : музеї природи, сільського господарства, історії, науки і технології, військовий музей, авіації і космосу, будинок-музей Лорье, монетний двір, Національну галерею і протягом тижня дійсна 20 % знижка на відвідування Національного центру мистецтв.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *