Сафарі в Танзанії: спостереження за життям тварин [draft]



Всього за декілька років сафарі-туризм досяг великих обертів і став однією з улюблених розваг для тих, що бажають активного і незвичайного відпочинку. Африка завжди притягувала мандрівників своєю унікальною культурою і напрочуд багатим тваринним світом. Сафарі в Танзанії є одним з найбільш популярних видів розваг для туристів. Щороку сюди приїжджають любителі природи, щоб подивитися, пофотографировать диких тварин і рідкісні види птахів в природних умовах їх мешкання, не завдаючи їм шкоди.

Слово “сафарі” з арабської мови означає “подорож за здобиччю”. Багато хто вважає, що кращого місця для сафарі, ніж Танзанія, не відшукати. З цим складно не погодитися, тому що четверту частину території цієї країни займають національні парки, де мешкають представники різноманітного тваринного світу Африки. Якщо раніше тільки мисливські поїздки були сафарі, то нині під цим словом передбачається і виїзні екскурсії в дику африканську природу з метою спостереженням за царственими левами, прудконогими антилопами, стрімкими леопардами, прекрасними жирафами, рожевими фламінго і багатьма іншими представниками фауни.

Суть сафарі полягає в тому, щоб виявити в савані не лише усіх тварин “Великої п’ятірки” (слона, носорога, буйвола, лева, леопарда)і щоб на них подивилися туристи, але і по можливості знайти дещо цікаве. Наприклад, побачити як гепард полює на газель, як леви з’їдають спійману здобич або захоплюючу сутичку буйволів із слонами. Проте, слід враховувати, що гарантій побачити дані видовище туристам не дасть навіть найдосвідченіший рейнджер, тому що поведінка тварин більшою мірою непередбачувані.

Особливості сафарі в Танзанії

Тривалість сафарі. Сафарі в Танзанії буває в двох варіантах:

  • Короткострокові денні поїздки по території одного з національних парків, які мають на увазі повернення в лоджії на нічліг.
  • Довгострокові сафарі туризм по бездоріжжю, коли група туристів долає за кермом позашляховика до трьох тисяч кілометрів в тиждень.

У більшості випадку сафарі організовується уранці (06.30 – 09.00) і в другій половині дня (16.00 – 18.00). Деякі приватні готелі проводять нічний варіант сафарі в темряві. Точна тривалість залежатиме від конкретного вибраного туру по Танзанії. Так, деякі компанії пропонують тури, де сафарі триває майже цілий день (08.00 – 17.00) з попутним пікніком на природі і тільки до вечора заселенням в готель. В процесі туру туристів супроводжує рейнджер, який допомагає видивлятися тварин, міграції, цікаві сцени полювання і інші неймовірні сюжети дикої природи Африки.

По території національних парків туристи переміщаються на автомобільному транспорті, водії яких відмінно орієнтуються на місцевості і знають, де виявити “об’єкти” для фотоохоти. Кваліфіковані гіди-провідники не лише підвезуть як можна ближче до тварин, але і потурбуються про те, щоб туристи були у безпеці.

Вартість сафарі. Зазвичай, сафарі-тур можна купити в одному з численних туристичних агентств. Більше екстремальним варіантом подорожі є самостійна поїздка на сафарі в Танзанію. Це обійдеться туристам майже удвічі дешевше: необхідно буде тільки найняти автомобіль, сплатити в’їзд до парку і послуг гіда-провідника, який проведе поїздку цікавішою і безпечнішою.

Ціни на сафарі в Танзанії залежать від тривалості туру. Наприклад, за дводенну розвагу туристам доведеться заплатити приблизно 400-500 доларів, а за десятиденну подорож – до 3 тисяч доларів. Варто враховувати, що вартість індивідуального сафарі, у відмінність групової поїздки, складатиме трохи більше. Ще більше буде ціна у сьогодення, мисливського сафарі – не менше 6-7 тисяч доларів. При цьому вартість цього сафарі в Танзанії багато в чому залежить від мисливських трофеїв туристів. Якщо здобич дрібна у вигляді антилопи або павіана, то туристові це обійдеться відносно в невелику суму близько 200 доларів. А якщо солідний трофей, наприклад, носоріг або лев, то необхідно буде заплатити вже декілька десятків тисяч доларів.

Пора року для сафарі. Хоча сафарі в Танзанії можливо у будь-яку пору року, але щоб подорож була максимально вдалою, необхідно правильно вибрати час для нього. При цьому треба врахувати наступне:

  • З червня по жовтень краще всього дивитися за поведінкою хижаків.
  • З грудня по березень і з липня по жовтень є ідеальним періодом для спостереження за поведінкою птахів.
  • З листопада по липень зручно стежити за антилопами.
  • З квітня по травень можна стати очевидцем “великої міграції” копитних.
  • Найсприятливішим, але при цьому найбагатолюднішим і дорожчим часом для сафарі є період засушья (з липня по вересень). У цей період тварини знаходяться як можна ближче до джерел води в національних парках.
  • В період дощів (з березня по липень і з жовтня по листопад) поїздка в Танзанію буде не такою дорогою, тому що в цей час великого напливу туристів немає. Саме у дощовиті сезони тут знімають передачі про тварин відомі канали “Discovery” і “National Geographic”.

Плануючи сафарі в Танзанії, краще всього вибрати тур, в який будуть включені поїздки по великих національних парках, екскурсії, проживання в готелі і інше. Такий підхід до організації подорожі забезпечить отримати якісне сафарі, при цьому насолоджуючись відпочинком в Танзанії з максимальним комфортом.

Кращі парки для сафарі в Танзанії

Танзанія є однією з країн світу, де ще у збереженні залишається різноманітний тваринний світ Африки. Країна має п’ятнадцять національних парків, причому найбільшою популярністю користуються заповідники в північних частинах. Оскільки саме на півночі Республіки знаходиться вулкан Кіліманджаро, багато туристів намагаються об’єднати в одній поїздці сафарі і підйом на вершину гори.

Національні парки займають четверту частину території Танзанії. У заповідниках живе незліченна безліч диких тварин. Це леви, слони, жирафи, носороги, антилопи, буйволи, жирафи, леопарди, бабуїни, страуси, рожеві фламінго і багато інших представників фауни.

У парку Микуми, у заплаві річки Мката, тваринний світ дуже різноманітний. Сюди варто приїхати тільки для того, щоб побачити найбільшу у світі антилопу – канну. Також тут мешкають леви, гіпопотами, зебри, гну, буйволи, импали, численні птахи.

Парк Серенгети є дуже популярним серед любителів сафарі. Тут водяться великі стада зебр, газелей, антилоп гну, а також африканські шакали, гепарди, гієни, сервали. У цьому старому парку країни можна спостерігати неймовірне видовище – як хижаки добувають собі їжу. Мандрівники відмічають і красиві пейзажі цього парку з незвичайним рельєфом.

Заповідник Нгоронгоро відомий найбільшою щільністю хижаків на усьому африканському континенті. Також тут живуть носороги, яких рідко можна побачити в інших парках. До того ж, через кратер Нгоронгоро в сезон проходять величезні потоки тварин, які мігрують з Серенгети.

У парку Тарангире нарівні з великими хижаками і травоядними можна зустріти найбільшого птаха у світі – страуса, найважчу з усіх літальних птахів – африканську дрохву і інших представників фауни – тарангирских пітонів, карликових мангустов, бубалов.

Катави є третім за величиною національний парком Танзанії. Тут найцікавішим буде спостереження за крокодилами і бегемотами в заплаві річки Катума. Гіпопотамів настільки багато, що між самцями бувають битви, що є досить захоплюючим видовищем для спостерігача.

У парку Руаха живе незліченна безліч антилоп, які під час посухи приходять до однойменної річки. Саме у цей період в Руахе можна побачити цікаву картину полювання великих хижаків на антилопу куду. Для спостереження за пернатими сюди краще приїжджати у вологий сезон, тобто з січня по квітень.

Аруша є невеликим парком, але і тут сафарі обіцяє бути дуже захоплюючим. Фламінго і жирафи, кольорові турако і блакитні мавпи, африканські кабани і чорно-білі колобуси, а також дикдики залишають незабутнє враження від сафарі в парку Аруша. Слонів і левів тут побачити майже неможливо.

Також популярним серед туристів є сафарі-тур “Танзанія плюс відпочинок на Занзібарі”. Цей маршрут дозволить поєднати спостереження за африканськими тваринами і відпочинок на пляжі Індійського океану на острові Занзібар.

Танзанія є досить великою країною, і відвідування усіх її національних парків, а також дорога між ними вимагає багато часу. Тому, приїхавши в Танзанію, краще варто побувати в одному або двох парках, але при цьому виділяючи кожній поїздці хоч би декілька днів.

Правила безпеки туриста на сафарі в Танзанії

Для того, щоб поїздка була приємною і щоб уникнути неприємних ситуацій під час сафарі-туру в парках Танзанії необхідно дотримуватися декількох нескладних правил:

  • Триматися на безпечній відстані від тварин, не наближатися до них занадто близько. Леопарди, леви, слони, дикі буйволи і носороги можуть бути дуже небезпечними.
  • Поводитися тихо, для того, щоб не злякати звірів. Усі тварини є дикими, вони вільно переміщаються по усій території парку. Такі хижаки як леопарди, леви, гієни, гепарди і шакали виживають завдяки полюванню, тому їх не повинні годувати туристи. Ніхто не повинен вторгатися в ритм життя тварин, окрім як для вивчення і спостереження.
  • Переміщатися тільки по прокладених стежинах або доріжках, щоб не завдати шкоди місцевої рослинності.

  • Необхідно пам’ятати, що з настанням темряви і ночі не завжди можна користуватися спалахом фотоапарата.
  • Забороняється під’їжджати дуже близько до тварин, а також не можна виявлятися між дорослою особиною і його дитинчам. Також забороняється втручатися в процес полювання, тому що, якщо дорослий хижак залишиться без здобичі, то його дитинча від голоду може загинути.
  • Не можна наражатися на небезпеку, стоячи або сидячи на даху транспорту або звисаючи з його вікон. З машин дозволяється виходить тільки в деяких місцях, на які вказує туристам провідник. Також забороняється залишати автомобіль на території парку в місцях, які не позначені знаком стоянки.
  • У заповідниках у тварин є право руху, тому забороняється видавати гучні звуки, сигналити, треба уникати будь-яких дій, які можуть налякати їх.
  • Забороняється збирати в якості сувенірів пір’я, кости тварин, раковини, зуби або ікла хижаків, яйця, тому що усе це є частиною екосистеми. Також туристам не варто кидати папір, сигаретні недопалки і інше з вікон машин.
  • Точно дотримуватися усіх вимог гіда-провідника.
  • За бажання сфотографувати кого-небудь треба запитати дозвіл у цієї людини, тим самим проявити до нього повагу.

Крім всього, необхідно мати на увазі, що для участі в сафарі туристам потрібна буде екіпіровка: одяг для жаркої і холодної погоди, зручне взуття і фотоапарат.

Для забезпечення максимального комфорту під час сафарі туристам необхідно ретельно спланувати, що з одяг брати з собою. Рекомендується надівати одяг нейтральних кольорів. Контрастний і яскравий одяг може відлякати тварин, і мандрівники можуть втратити шансу постежити за ними зблизька.

Вдень зазвичай досить жарко (виняток становлять високогірні райони – наприклад кратер Нгоронгоро), тому треба запастися бавовняними футболками з короткими рукавами, а на прохолодні вечори – з довгими і обов’язково головним убором. Куртки-ветровки або вовняні жакети знадобляться для прохолодного раннього ранку і вечора.

Також туристам рекомендується узяти з собою штани спортивного типу з легкої тканини. На випадок дощу мандрівники можуть перестрахуватися і покласти з собою легку куртку з капюшоном. Зі взуття краще всього брати кросовки з надійною підошвою.

На узбережжі потрібний літній одяг. Але варто звернути увагу на те, що серед населення цієї місцевості є мусульмани, тому в місті жінкам не бажано надівати дуже відкритий одяг, який може образити почуття мусульман. Це стосується тільки відвідувань міських центрів, а також традиційних сіл на узбережжі. Також туристам слід узяти з собою купальний костюм, тому що практично в усіх готелях є плавальні басейни.

Туристам вимагається мати при собі довідку про щеплення проти жовтої лихоманки і репеленти для захисту від комарів – рознощиків малярії. Загалом же, вирушаючи на сафарі в Танзанію, не перешкодить зробити щеплення від правця, гепатитів А і В, холери, менінгіту і поліомієліту, а також оформити туристичну і медичну страховки.

Головним достоїнством відпочинку в Танзанії є неймовірна можливість стати учасником сафарі. Подорож в Танзанію, країну привабливої екзотики і небачених тварин, є втіленням мрії про захоплюючі пригоди і можливість здійснити вже не віртуальний, а реальний тур. Але вирушаючи на сафарі в Африку, необхідно пам’ятати, що це не просто екскурсійний тур по національних парках Танзанії, а справжня поїздка, яка вимагає детальної організації і підготовки.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *