Еверест: як підкорити вершину [draft]



Під враженням від фільму “Еверест” ми довідалися, скільки ж коштує і як організувати таке задоволення – перевірку себе на міцність.

Ще півстоліття назад таке сходження було подвигом, сьогодні ж піднятися на заповітну висоту в 8 845 метрів може кожен той, що бажає. Природно, з урахуванням стану здоров’я і фізичної підготовки.

Сьогодні підкорити Еверест можна трьома способами:

  1. Поодиноке сходження
  2. Сходження у складі групи
  3. Комерційні експедиції

Перші два способи підходять професіоналам, а ось до третього допускають і новачків, аби були вільний час і гроші. Ціна комерційної експедиції на Еверест стартує від $65 000. На саму поїздку і підготовку до подолання відстані з базового табору (5 200 метрів над рівнем моря) до вершини знадобиться як мінімум 2 місяці.

Ви здивуєтеся, але що бажають вчинити такий нелегкий трип і заплатити за нього чималу суму насправді дуже багато. З кожним роком на Евересті, окрім професійних альпіністів, з’являється все більше і більше туристів.

Перше, що вам треба буде сплатити, – це віза в Непал на 90 днів, коштує вона $100. Потім треба ретельно підготуватися і придбати усю необхідну екіпіровку (одяг, спальні мішки, рюкзаки і так далі). Розраховуйте віддати за це не менше $7 000 – сходження може бути небезпечним, і економити на таких речах не варто.

Далі треба замовити квиток Катманду. При ранньому бронюванні переліт обійдеться вам приблизно $500. Переліт з Києва у Катманду триває близько 16-20 годин, залежно від тривалості стикування, а з Москви, відповідно, – 14-18 годин.

Але на цьому авіаподорож не закінчується, тому радимо зробити передих і оглянути столицю Непалу. Благо, в місті дуже демократичні ціни на проживання (від $17 за двомісний номер) та харчування (від $5 за обід). А потім вже з Катманду летіти в містечко Лукла – головний перевалочний пункт на шляху до Евересту. Ціна перельоту з Катманду в Луклу складає біля $300.

Свої особисті речі і усю екіпіровку ви можете відправити з Лукли прямо у базовий табір на яках. Коштує така послуга $150 за кожні 70 кг вантажу. Або ж можна найняти носильників, які підійматимуться до табору разом з вами. Шерпам треба буде платити від $75 за день. Шлях від Лукли до базового табору у складі комерційної експедиції зазвичай займає 7 днів. Природно, вам треба буде витратитися ще на їжу і чайові (біля $20-30 в день), а ще сплатити вхід на територію заповідника – $100 з групи.

Итак, після прибуття у базовий табір вас зареєструють і візьмуть грошовий збір у розмірі $500 і плату за медичне обслуговування у розмірі $100. Там же треба буде сплатити екіпіровку, яка закуповується на групу (повна ціна – від $5 000 до $10 000 з кожного учасника).

Ще один важливий пункт – оплата зв’язкового, який забезпечуватиме зв’язок групи під час сходження. Зазвичай він бере від $2 500 до $3 000 з кожної групи.

На Евересті вже звикли до туристів і навчилися їх “розкручувати”. Якщо сам перміт (дозвіл) на сходження коштує $11 000 для стандартного маршруту у весняний (найсприятливіше) час, то супутні послуги обійдуться куди дорожче, наприклад:

  1. Прогноз погоди для групи – $1 000
  2. Вивезення сміття за групою – $4 000 (якщо ви не вивезіть його самі)
  3. Живлення на 6 тижнів – $5 000 з групи + $800 на продукти і паливо з кожного
  4. Робота шерпів – біля $3 000 з кожного
  5. Священна церемонія Пуджа – молитва за успішне сходження (ну як же без неї?) – $300

І усе це треба сплатити ще до самого сходження. Щоб піднятися на вершину, вам також знадобляться:

Киснева система – від $2 500

Киснева маска – $440

Кисневий регулятор – $500

Медична аптечка – $1 000

А якщо раптом ви хочете встановити на вершині Евересту прапор з логотипом свого альпіністського клубу або компанії, повинні будете сплатити $2 200 за 1 квадратний метр полотна прапора

Усі ці витрати, плюс непередбачені витрати і гроші на екстрену евакуацію потягнуть на $70 000-100 000. Але гроші при цьому не найвагоміший чинник.


Навіть якщо у вас є потрібна сума і прагнення підкорити найвищу гору у світі, ви повинні виразно розуміти, на що йдете.

Чи готові ви 2-3 місяці жити в наметах без яких-небудь зручностей? Чи готові винести перепад температур від +35°З до – 35°З? Чи зможете носити тяжкість, не жаліючи себе? Готові до нестачі кисню? І, нарешті, розумієте, що на горі навіть справление потреби – справжній подвиг?

Майте на увазі, що ще при реєстрації на сходження ви підписуєте документ, де вказано, що ви наважуєтеся на це за власним бажанням і ніхто не несе відповідальності за можливі наслідки (будь-хто).

Так чи коштує гра свічок? Нам цікава ваша думка!

Самую интерессную і полезную информацю про подорожі дивитеся в путівниках TRIPMYDREAM!


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *