Подорож в Піднебесну [draft]



Сьогодні ми з вами відірвемося від метушні і відправимося в Піднебесне царство, яке з кочового племені перетворилося на наддержаву і ось вже декілька років ділить із США першість у світі з економічних показників. Мова піде про Китай – країну, яка змогла крізь віки зберегти тисячолітню культуру, збагативши її сучасними винаходами.

Ця країна є третьою по розмірах у світі (після Росії і Канади) і першою по кількості населення. Офіційно – 1,4 млрд чоловік, а за неофіційними даними ця цифра наближається до 1,7 млрд. Складно собі уявити таку кількість людей в одній державі. Це і чудово, і лякає одночасно.


Китай настільки великий і різноманітний, що може запропонувати своєму гостю все, що побажає його душа: пустелі, безкрайні степи, рисові поля, гори, моря, острови, мегаполіси, села, храми, монастирі – з чистою совістю можна сказати, що в цій країні є все. Навіть найдосвідченіший мандрівник постійно знаходить для себе нове і незвідане.

Летіти в Китай краще всього рейсом Київ-Пекін – від 400 євро на сайті TRIPMYDREAM.

Також для подорожі в Китай потрібна віза, яку можна без проблем зробити в китайському консульстві рівно за 7 днів.


Пекін, чи, як його називають китайці, Бейцзин, виправдовує статус столиці півтора мільярдної країни. З перших хвилин в цьому місті ви потрапляєте в кругообіг людей, машин, мопедів і інших всюдисущих предметів, пристроїв і тварин. Перші декілька годин знадобляться виключно для того, щоб звикнути до тутешнього неймовірно швидкого темпу життя, але потім ви віллєтеся в цей потік, почуватимете себе органічно і спрямуєтеся разом з ним назустріч воістину монументальному місту.

Складно перерахувати все, що варто було б відвідати і побачити в Пекіні. Але є сім основних місць, які ніяк не можна пропустити повз свою увагу :

  1. Заборонене місто (знаходиться в Списку об’єктів всесвітньої історичної спадщини ЮНЕСКО), площа якого складає 720 тис. м², де розташовані 980 будівель. У цьому місті в період між 1420 і 1912 роками жили китайські імператори і члени їх сімей.
  2. Площа Тяньаньмень – найбільша у світі. На ній розташовані декілька найважливіших історичних споруд:
  3. Мавзолей Мао Цзедуна; Національний музей Китаю; Будинок народних зібрань (найвищий законодавчий орган КНР); Ворота Небесного Спокою.
  4. Літній імператорський палац – також входить в Список ЮНЕСКО. Комплекс складається з більше 3000 будов. На його території знаходиться щонайдовша у світі розписна картинна галерея, довжина якої складає 728 метрів, а на її стінах можна побачити 8000 картин.
  5. Ще один об’єкт зі всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Храм Неба (чи Храм Урожаю). Храму вже близько 600 років, в давнину він використовувався як релігійну споруду для поклоніння Небу і Сонцю, від чого і дві назви: згідно з древніми китайськими віруваннями, саме Сонце посилало урожай або посуху на землю.
  6. Щоб повністю перейнятися атмосферою Пекіна, просто необхідно відвідати Ванфуцзин – стару торгову вулицю, яку іноді ще називають “першою” вулицею в Китаї. Тут розташовані близько 300 магазинів відомих брендів. Частина вулиці займає великий комплекс вуличної їжі, де можна знайти приготованих комах, собак, котів і багато інших китайських “делікатесів”, які частенько шокують людину західної культури.
  7. І, звичайно ж, Велика Китайська стіна, яка є головною візитною карткою міста і країни в цілому. Біля Пекіна збереглися декілька ділянок Стіни у чудовому стані, після невеликої реконструкції тут із задоволенням приймають гостей. За офіційними даними, протяжність усієї Стіни складає 8851,9 км, що дорівнює приблизно трьом відстаням від Києва до Барселони через усю Європу.


Вартість готелів в Пекіні стартує від $20 і закінчується на відмітці в $1000 за двомісний номер. Громадський транспорт обійдеться від 30 центів до $2 за поїздку, залежно від відстані і типу транспорту. Автобуси дешевші, а ось за метро доведеться трохи доплатити. Живлячись в місцевих китайських кафе, за обід ви заплатите усього $2-3 з людини. Власне, ціни в усьому Китаї приблизно однакові, коливання можливе в межах 10%.

Грунтовно погулявши по Пекіну, можна рухатися далі. В першу чергу треба визначитися з типом відпочинку, який ви любите, бо, як ми вже говорили, Китай може запропонувати масу цікавих варіантів.

Основні види туризму в Піднебесній

Любителі гірських пейзажів, трекінгу і скелелазіння тримають свій шлях в місто Ченду, що в самому центрі Китайської Народної Республіки. Він розташований на кордоні з Тібетом, куди вже так просто не потрапити. Для цього знадобиться спеціальний дозвіл від влади Китаю, і можна подорожувати виключно у складі туристичної групи. Такі поїздки необхідно планувати заздалегідь, звертаючись в туристичні фірми за місцем перебування. Для тих, у кого немає на це часу або бажання, варто залишитися в Ченду, адже це вже і є початок Тібетських гір. Тут знаходиться одна з найбільших в Китаї парків панд, де з ними можна поспілкуватися і навіть погладити.

  • Переліт Пекин-Ченду складає $80;
  • Потяг-купе – $110;
  • Сидячий потяг – $40, але треба мати зважаючи на, що шлях поїздом займе близько 30-ти годин, адже відстань між містами – 2000 км;
  • Також є швидкісний потяг вартістю $200 з людини, час в дорозі – 14 годин;
  • Переліт з Києва коштуватиме $350-400 в один бік.

Летіти літаком, звичайно ж, швидше, але в потягу можна насолоджуватися колоритом китайського побуту і видами з вікна. В дорозі ви фактично перетнете по діагоналі 2/3 країни – вибір за вами!

Любителі моря також залишаться задоволеними в Китаї, адже уся його східна частина є довгим морським узбережжям. Також країна володіє безліччю островів в різних морях. Із приводу деяких з них досі тягнуться міжнародні спори. Як, наприклад, Тайвань – острів, незалежність якого все ще не визнана багатьма країнами у світі, а на китайських картах він
позначений частиною КНР. Якщо ви, приїхавши в Пекін, вирішили після екскурсій відправитися до моря, то це бажання можна із задоволенням утілити в життя у будь-якому місці східного узбережжя, адже практично в кожному місті до послуг мандрівників безліч доглянутих пляжів і відмінна інфраструктура. Але кращим місцем для відпочинку є острів Хайнань, розташований на півдні Китаю, недалеко від кордону з В’єтнамом. Тут майже круглий рік тепло, можна купатися і загорати. Родзинка острова – численні плантації манго, кави, чаю, ананасів, бананів, кокосів і інших екзотичних рослин.

  • Переліт з Пекіна обійдеться вам в $150;
  • З Києва – $450 в один бік.

Для любителів просторів і відпочинку на природі теж знайдеться прекрасне містечко в цій безкрайній країні. Йдеться про пустелю Гобі на північному заході Китаю, з центром в місті Урумчи (Urumqi). Цей регіон на заході граничить з Казахстаном, а на північному сході з Монголією і є самим незаселеним в усій країні, не рахуючи Тібетських гір. Оскільки до недавніх пір тут майже не жили люди, то усі міста по дорозі – це приклад надактивного розвитку китайської промисловості, економіки і урбанізації. Більшість міст з населенням в декілька мільйонів чоловік були побудовані упродовж останніх 40 років. Навіть проїжджаючи по пустелі, погляд постійно знаходить висотні будинки десь за горизонтом. Дійсно, неймовірний розвиток демонструє цю державу. Хоча в степах і пустелях все ще можна знайти кочівні
племена монголів і китайців, які досі живуть в шатрах, їздять на конях і верблюдах. Контраст між хмарочосами і кочівниками воістину захоплює.

  • Переліт з Пекіна – $135;
  • Переліт з Києва – $300.

Наостанок рада для прихильників екзотики і тропічного клімату. Ви обов’язково повинні відвідати провінцію Юньнань, що на півдні Китаю. Вона граничить відразу з трьома країнами південно-східної Азії : В’єтнамом, Лаосом і М’янмою (Бірма). Усі, хто там побував, називають її прикрасою усієї величезної країни. У цій провінції змішалися традиції Китаю, Таїланду, Лаосу, В’єтнаму і Бірми, і усе це присмачено впливом європейської культури
часів колонізації. Більшість вивісок в містах продубльована трьома мовами: китайською, тайською і англійською. Приїхавши сюди, ні в якому разі не можна сидіти на одному місці. Обов’язково відвідаєте міста Dali, Yuxi, Pu’er, а також Xishuangbanna, де китайці побудували свій власний Таїланд – для тих, кому не по кишені поїздка в “оригінал”. Ціле місто з храмами, тайською архітектурою, ресторанами, готелями – все, як в Таїланді. Ще одна особливість цього регіону – велика його частина покрита горами, саме тому тут краще подорожувати на автомобілі або автобусі. Ви зможете прокотитися по мостах, які висять на запаморочливій висоті над ущелиною, або проїхати крізь багатокілометровий тунель, який, здається, ніколи не закінчиться. Прямо з вікон можна бачити, як банани падають прямо на дорогу з схилів пагорбів, покритих легким серпанком туману.
Тут завжди волого, пахне землею і зеленню. Зупинившись перекусити, треба бути обережним, щоб випадково не наступити на ящірку, мирно відпочиваючу на сонечку. Тут ідилія природи і людини, яка порушується лише звуками автомобілів, що проїжджають мимо.

  • Переліт з Пекіна в Куньмин, центр провінції, – $110;
  • Потяг-купе – $125;
  • Сидячі місця в потягу – $50, мінімальний час в дорозі – 35 годин;
  • Переліт з Києва – $550.

Не бійтеся в Китаї пробувати незвичайну їжу, знайомитися з людьми і поринати в місцеву культуру. Їжа – неймовірно смачна, люди – доброзичливі, а культура – настільки древня і колоритна, що є велика вірогідність, що знайомство з нею вам запам’ятається на все життя.

Замовте прямо зараз авіаквитки з Києва в Пекін – від 400 євро!

Самую интерессную і полезную информацю про подорожі дивитеся в путівниках TRIPMYDREAMM

Читайте також:

Пекін: ради мандрівникам

Осіння подорож в Ізраїль

Florida Keys або невідома Флоріда


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *