Мельбурн – місто, яке заслуговує на увагу туристів [draft]



Мандрівників зі всього світу завжди цікавила і притягала таємнича і далека Австралія. Але багато хто з них не може вибрати місце, яке хотіли б відвідати спочатку, тому що кожне австралійське місто має величезну кількість пам’яток. Для тих, хто утруднюється з вибором, рекомендується спочатку відправитися в Мельбурн – друге по важливості місто країни. У столиці штату Вікторія є все, що необхідно для відпочинку, що запам’ятовується : якісний сервіс, гостинні місцеві жителі, безліч цікавих місць, смачні блюда і багато що інше.

Вежа “Еврика”

Висота найвищої будівлі Мельбурну складає 297 м. У переліку усіх високих будівель країни, 92-поверховий хмарочос займає друге місце. Він поступається місцем тільки хмарочосу Q1 в містечку Серферс-Передайз. Будівництво цієї будівлі почалося в 2002 році і закінчилося через 4 роки.

Назва вежа дали на честь копальні Еврика, на якому за часів золотої лихоманки в середині 19 століття сталося повстання. Цікаво, що пам’ять про цю подію відбита і в дизайні будівлі. Так, в нім є елемент золотої корони, який символізує лихі роки здобичі золота і червона смуга, як символ пролитої крові. Білі смуги і синіше стекло на фасаді – це прапор повсталих.

Колись Еврика була найвищою у світі будівлею. Q1 переганяв її по висоті тільки завдяки шпилю. Вище за ці будівлі тільки хмарочоси в Дубаї. Підземний поверх і перші дев’ять наземних поверхів Еврики займає парковка. Інші поверхи призначаються для апартаментів і пентхаусов. Верхні десять поверхів мають скління, яке покрите чистим золотом в 24 карати.

Туристам подобається відвідувати цю пам’ятку, тому що на 88 поверсі знаходиться великий оглядовий майданчик. З неї відкривається заворожливі панорамні види на Мельбурн і річку Ярра. Окрім оглядового майданчика, будівля відома своїм скляним кубом, який знаходиться на даху. Туристам пропонується пройти всередину куба і оглянути його зсередини. При цьому кожен відвідувач бачить, що стекла в кубі не прозорі. Коли люди заходять в нього, він починає рухатися за межі будівлі. Куб зупиняється, як би звисаючи з краю будівлі, а стекла стають прозорими. Відвідувачі куба потрапляють на висоту в 300 м, що висять в повітрі. Така розвага подарує незабутні враження і запам’ятається на все життя.

Колесо огляду “Південна зірка”

Унікальний атракціон знаходиться в Мельбурні, в районі Докланд. Він є єдиним колесом огляду в усій Австралії. Цей атракціон має настільки велику висоту, що ставить його в один ряд з такими всесвітньо знаменитими розвагами, як колеса огляду в Лондоні, Сінгапурі і Наньчане.

Відкриття “Південної зірки” сталося в 2008 році, будівництво тривало два роки. На спорудження влади міста витратили величезну суму грошей, десь 100 мільйонів австралійських доларів. Діаметр атракціону складає 100 м, а його висота дорівнює 120 м. Всього колесо огляду має 21 посадочну кабінку, при цьому кожна з них була задумана такою місткою, що загалом, на колесо може уміщатися 420 відвідувачів. Атракціон здійснює свій оборот за півгодини, впродовж яких туристи можуть оглядати дивовижний вид, який відкривається з великої висоти.

Колесо огляду “Південна зірка” не лише цікаве і захоплююче, але ще і справляє чимале зовнішнє враження. Конструктори обладнали колесо світлодіодами, які починають функціонувати з настанням темряви. Величезний атракціон, що виблискує вогнями, світиться здалека і запам’ятовується як неймовірне видовище.

Королівський виставковий центр

Велична будівля знаходиться в парку Карлтон-гарданз недалеко від ділового центру Мельбурну. Королівський виставковий центр є першою в Австралії будівлею, яка внесена в список об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Поряд з ним розташовується Музей Мельбурну, а сама будівля центру – це частина колекції Музею Вікторії.

Королівський виставковий центр був зведений спеціально для проведення в 1880 році міжнародної виставки Мельбурну. Слід зазначити, що будівля центру є одним з небагатьох у світі павільйонів, що збереглися, яке побудоване в 19 столітті для проведення міжнародної виставки. Перша виставка мала великий успіх, так за вісім місяців роботи її відвідав більше мільйона чоловік. Потім, в 1888 році, в центрі була інша міжнародна подія – виставка, яка присвячена століттю освоєння Австралії.

Будівля центру складається з Великого залу, площа якого понад 12 тис. кв. м. і маси дрібних приміщень. Прикладом для великого куполу виступив купол відомого кафедрального собору Санта-Мария-дель-Фьоре у Флоренції.

У 1901 році в цій будівлі була проголошена незалежність Австралії, і упродовж 26 років після цього тут засідав уряд штату Вікторія. За часів І Світової війни у будівлі розташовувався тимчасовий госпіталь, а в період ІІ Світової війни був організований армійський табір.

У 1950-х роках виникли плани по руйнуванню центру і зведенню на його місці офісних будівель. У 1979 році була розібрана велика бальна залу, внаслідок чого суспільство сколихнула хвиля протестів на захист історичного пам’ятника. Свій вклад в це внесла кузина королеви Великобританії Єлизавети ІІ, принцеса Олександра, яка відвідала місто в 1984 році і присвоїла центру титул “Королівський”. Це послужило початком для відновних робіт і перетворення центру в музей.

Саме після громадської кампанії за збереження центру і народилася ідея об включення його в список ЮНЕСКО, що і сталося в 2004 році. Спільно з центром під охорону міжнародної організації був узятий і парк Карлтон-гарденз.

Зараз в Королівському виставковому центрі проводяться такі заходи, як щорічна Міжнародна виставка кольорів. Туристи можуть вільно відвідувати центр, оглядати зали з його незвичайним внутрішнім убранням. Також цікаво, що тут проводять випускні іспити деяких учбових закладів Мельбурну.

Кафедральний собор Святого Павла

Найбільший англіканський собор в Мельбурні виконаний в готичному стилі. Він виступає престольним храмом архієпископа Мельбурну і глави англіканської митрополії в штаті Вікторія.

Розташований собор Святого Павла досить вдало: навпроти знаходяться архітектурні пам’ятники площі Федерації, а по діагоналі – залізничний вокзал Флиндерс-стрит Стейшн. Усі ці будівлі утворюють історичний центр Мельбурну.

У 19 столітті населення міста складалося в основному з прихожан англіканської церкви, тому їй було надано краще місце для зведення головного собору. Це місце було вибране не випадково – тут проводилися перші богослужіння з моменту утворення міста в 1835 році. Раніше на цьому місці був собор Святого Якова.

У 1880 році був закладений перший камінь в основу нового собору. Головним архітектором був затверджений англієць Уільям Баттерфилд, який на будівництво жодного разу не навідувався, що призводило до спор між церковною владою в місті і архітектором, що живе в Лондоні. Через розбіжності зведення собору затримувалося, і у результаті було закінчено в 1891 році місцевим архітектором Джозефом Ридом. Хоча, шпиль і вежу остаточно зробили тільки через 35 років. Нині шпиль є другим по висоті у світі серед англіканських церков.

Коли собор Святого Павла був побудований, він став найвищою будівлею в Мельбурні – його було видно майже з будь-якого місця. Але в першій половині 20 віків численні нові будівлі, перевершили собор по висоті і закрили вид на нього.

У соборі встановлений орган, який привезений з Англії. Він є творінням відомого майстра Т. С. Люіса. Цей орган складається з 6,5 тис. трубочок. Це музичний інструмент один з найбільших у світі, зібраний в 19 столітті.

Зоопарк Мельбурну

Уперше зоопарк прийняв відвідувачів в 1862 році. Він був організований на основі зоологічного суспільства штату Вікторія, де здійснювалася акліматизація і карантин тварин, які ввозилися в Австралію з інших континентів. Знаходилося це суспільство на території нинішнього Королівського ботанічного саду. Пізніше владою була виділена ділянка землі, де і був організований сучасний зоопарк.

Нині зоопарк є одним з найстаріших і більших на планеті. Він розділений на біоклиматичні зони, в яких є представники фауни і флори залежно від їх зон мешкання. На території в 22 га живуть 350 видів тварин, які привезені з різних регіонів світу.

Впродовж усього часу свого існування зоопарк Мельбурну радує відвідувачів цікавими пропозиціями. Раніше тут можна було покататися на слонах. Зараз також розваги не менш цікаві і химерні, тут можна організувати сімейний або корпоративний пікнік, влаштувати шлюбну церемонію, провести конференцію або переговори.

Тварини Австралії представлені в окремій загороді, куди може зайти що будь-який, що бажає. На подив ні коали, ні кенгуру, ні страуси зовсім нелякливі і майже не реагують на людей.

Монумент пам’яті

Монумент пам’яті є одним з найбільших військових меморіалів Австралії. Його побудували на згадку про жителів штату Вікторія, які служили в армії під час I Світової війни. Зараз же його вважають пам’ятником усім австралійцям, що віддали свої життя у битвах.

Уперше про будівництво військового меморіалу заговорили відразу після завершення I Світової війни. Так був організований спеціальний комітет і оголошений конкурс на кращий проект, на якому зробили вибір в 1922 році. У основу перший камінь заклали через лише п’ять років. Будівельні роботи тривали наступні сім років.

Архітекторами комплексу виступили ветерани I Світової війни Джеймс Уордроп і Філіп Хадсон. Вони вирішили виконати будівлю в стилі класицизму, а за основу узяли Афінський Парфенон і Мавзолей в Геликарнасе. Місце для зведення монумента було вибране вдало – на піднесеності серед Королівських садів з видом на бульвар Мельбурну.

У центрі меморіалу знаходиться святилище, яке оточене галереєю. У самому святилищі розташовується Камінь Поминання, на якому зроблений запис “Greater love hath no man”. При цьому цей камінь розмістили так, що щорічно 11 листопада 11 годин ранку сонячний промінь, який проходить через спеціальний отвір, освітлює слово “love”. Подивитися на це зворушливе видовище щороку збираються тисячі чоловік, і ніхто не йде без сліз.

Під святилищем розташовується траурний зал з бронзовими статуями батька і сина, а на його стінах нанесений список усіх підрозділів австралійської армії, які брали участь в I і II Світових війнах. У 2002-2003 роках тут був зроблений візит-центр, в якому організовуються освітні програми, лекції і виставки.

Стара в’язниця Мельбурну

Стара в’язниця Мельбурну – музей, який знаходиться у будівлі колишньої в’язниці на Рассел-стрит в Мельбурні. Серед музейних експонатів є посмертні маски і пам’ятні речі деяких відомих злочинців, у тому числі сумно знаменитого Неда Келли. У 1880 році він був покликаний винним у вбивстві поліцейського, після страчений і похований на території в’язниці. За увесь літопис в’язниці в ній було страчено 135 чоловік. Щорічно музей відвідують 140 тис. туристів.

У 1839 році почалося будівництво в’язниці і остаточно закінчилося тільки через 23 роки. Проект мав на увазі використання багатьох нових ідей для поліпшення контролю за ув’язненими, парове опалювання і систему вентиляції, але не усі плани вийшло здійснити. У 1924 році в’язниця була закрита, а її частину навіть розібрали. Під час ІІ Світової війни тут поміщали військових злочинців, а пізніше будівля застосовувалася як склад. У 1972 році колишня в’язниця стала музеєм.

Зазвичай екскурсоводи привертають увагу туристів оповіданнями про примари ув’язнені, які іноді дуже страшні. Говорять, що парапсихологам вдалося зробити запис голосу примари – жінка, яка зве на допомогу.

У 1957 році будівля була включена в список національного надбання. Нині ця в’язниця вважається старою в штаті Вікторія місцем, де містилися ув’язнені.

У Мельбурні безліч значимих пам’яток, на огляд яких потрібний не один день. Але не лише вони роблять місто так вражаючим. Мельбурн – це живе і енергійне місто, яке наповнене культурними цінностями і креативом. Чим би не цікавилися туристи: історією, архітектурою, розвагами, музикою або спортом – столиця штату Вікторія запропонує більше, ніж досить, щоб зайняти гостей на цілий день. Тому не дивно, чому місто з досить різноманітними пам’ятками є одним з самих відвідуваних місць Австралії. Побувавши в Мельбурні один раз, багато хто мріє повернутися в нього ще раз.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *