Брисбен – місто з неповторною архітектурою і багатою природою [draft]



Брисбен є одним з найцікавіших міст Австралії. Він притягає туристів своєю унікальною архітектурою і шикарною природою. Це місто багато мандрівників відвідують із-за розвиненої інфраструктури і незвичайної природи. Гостинний Брисбен вражає відпочивальників культурою і мистецтвом, розвагами і спортивними заходами, прекрасною кухнею і захоплюючим шопінгом.

Брисбен – столиця штату Квинсленд, третій за значимістю місто Австралії, а також великий промисловий і торговий центр. Місто розташовується в гирлі річки Брисбен по обидві сторони в деякому видаленні від океану. На південь від міста тягнеться Золоте узбережжя – найпопулярніший курорт і рай серфінгістів. На північ від Брисбена простягнулося Сонячне узбережжя.

Брисбен був утворений в 1824 році як один з центрів для знаходження англійських ув’язнених засланців відкривачем Джоном Оксли і названий на честь тодішнього генерал-губернатора Томаса Брисбена. Упродовж 18 років цей населений пункт був поселенням закритого типу, і в радіусі 80 км не дозволялося селитися вільним поселенцям. Брисбен став доступний для вільного поселення в 1842 році, а в 1859 році він перетворився на столицю тільки що освіченої колонії Квинсленд.

Сьогодні швидко зростаючий Брисбен докорінно помінявся, але незважаючи на це, він зберіг свою унікальність і є приємним для життя містом в Австралії з типовим неспішним ритмом життя. Брисбен – місто з правильним плануванням, численними парками, широкими вулицями і сучасною архітектурою. Усе це відмінно поєднується з дбайливо збереженими історичними будовами.

Міст Стори-бридж

Міст Стори-бридж є консольним мостом, який сполучає береги Брисбен-ривер. Він виступає частиною шосе Бредфилд і сполучає міський район Кангару-пойнт і долину Фортитьюд.

Ще до того, як в 1932 році був зроблений сіднейський міст Харбор-бридж, керівництво штату Квинсленд попросило архітектора Джона Бредфилда придумати новий міст у Брисбене. Міст назвали на честь Джона Дугласа Стори, видатного політика початку 20-го століття.

Стори-бридж знаходиться нижче за течією від моста Вікторія-бридж. Міст Стори-бридж був частиною плану, придуманого в 1920-х роках професором Роджером Хоукеном. Він хотів спорудити цілий ряд мостів через річку Брисбен для того, щоб понизити навантаження на міст Вікторія-бридж і відвести потік машин від ділової частини міста. Першим мостом в його плані був Уільям Джолли-бридж. Але брак коштів завадило будівництву.

У 1926 році уряд Брисбена прийняв рішення зводити міст в районі Кангару-пойнт, безпосередньо почалося будівництво тільки в 1935 році. Прем’єр Квинсленда Уільям Форган Смит закладав перший камінь. Роботи по будівництву моста велися цілими цілодобово, і в 1939 році два береги річки були сполучені. До закінчення будівництва міст був відомий як Ювілейний. У 1940 році міст урочисто відкрив губернатор штату Квинсленда сер Лесли Орм Уилсон. Споруда названа на честь Джона Дугласа Стори. Дизайн повторює проект відомого моста Жак Картьє-бридж в Монреале, який відкрився в 1930 році.

У 1990 році рух автомобілів по мосту був перекритий, щоб пішоходи змогли відсвяткувати 50-у річницю з дня його відкриття. У 2005 році уперше стали організовуватися змагання по залізанню на міст. Сьогодні будь-який сміливий турист може спробувати себе в цьому і отримати навіть сертифікат.

Парк Південного берега

Парк Південного берега розташований на місці міжнародної виставки Брисбен Экспо- 88 на південному березі річки Брисбен. Він був відкритий в 1992 році. Парк з’єднується з центром міста мостом Вікторія-бридж і з районом Гарденс-поинт мостом Гудвилл-бридж.

Територія парку складається з саван і дощового лісу, пляжів і водойм, прогулочної набережної і різних пам’яток, таких як Великої Альтанки, Непальської Пагоди Світу, площі Санкорп, а також магазинів, ресторанів і фонтанів. Тут же знаходиться консерваторія Квинсленда.

Парк Південного берега є одним з найголовніших культурних майданчиків Брисбена, на якій постійно організовуються фестивалі і заходи різних рівнів. Щорічно парк відвідують близько 11 млн. чоловік.

Спочатку південний берег річки Брисбен служив місцем зустрічей у аборигенних племен туррбал і югера. На початку 1840-х років він став місцем поселення перших європейців. У 1850-х роках тут був утворений діловий центр Брисбена, але він сильно постраждав від повені 1893 роки. Після цього його перенесли на більш високий, північний берег річки. Там він розташовується і зараз. З переміщенням ділового центру південний берег став “будинком” для різних театрів-вар’єте, промислових підприємств і притулків для бездомних.

Нове життя біля південного берега річки Брисбен почалося в 1970-х. Тут заснували парки і був побудований Квинслендский культурний центр, в який входять Музей Квинсленда, Художня галерея Квинсленда, Квинслендский центр виконавських мистецтв, Галерея Сучасного мистецтва і Державна бібліотека. У 1988 році місто приймало міжнародну виставку Экспо- 88, і влада планувала надалі розвинути цю територію в комерційних інтересах. Але громадська кампанія відстояла цю територію для парку, який і відкрили в 1992 році.

Старий вітряний млин

Старий вітряний млин є найстарішою будівлею в штаті Квинсленд. Вона знаходиться у Викхем-парку. Млин був споруджений каторжниками засланців в 1824 році для перемелювання кукурудзи і пшениці. У 1828 році у неї виникли ветросиловие крила.

У 1862 році млин послужив першим будинком для Музею Квинсленда. Пізніше нею користувалися як сигнальною вежею, а сьогодні вона виступає станцією спостереження за погодою.

В кінці 19-го століття будівля млина була оброблена цементною штукатуркою, щоб захистити кам’яну кладку і цеглину від проливних дощів. Нинішня штукатурка на будівлі була зроблена в 1988 році. Вона нагадує кам’яні блоки, з яких був зроблений млин.

З 1922 по 1926 роки будова була місцем зустрічі членів Інституту радіоінженерів, які тут проводили свої експерименти, наприклад, перевіряли передачу середньохвильового діапазону АМ-радиовещания. Будівля чудово підходила для цих цілей, тому що з нього відкривався панорамний вид від бухти Моретон до пагорбів Дарлинг-даунс. Поряд з млином була зроблена 45-метрова щогла і 24-метрова антена між щоглою і млином – в той момент це була найграндіозніша споруда в Квинсленде. У 1930-х і 40-х роках будівлю застосовували для трансляції перших телепередач.

Ботанічний сад

Ботанічний сад знаходиться в 7 км від центру Брисбена в передмісті Тувонг, біля підніжжя найвищої гори міста Маунт Кут-Та.

Спочатку назва саду, який розкинувся на 52 га було Ботанічний сад “Маунт Кут-Та”. Він був відкритий для відвідування в 1976 році за рішенням Міської Ради Брисбена. У місті це другий ботанічний сад. Перший і старіший, під назвою Міські Ботанічні Сади, розташовується в діловому центрі Брисбена. Сади були розділені через те, що колекція рослин збільшувалася і вже не поміщалася на одній території.

Зараз у ботанічному саду на Маунт Кут-Та можна побувати в декількох тематичних експозиціях: Тропічний Купол, який відкритий в 1977 році, у висоту має 9 м і 28 м в діаметрі; Сад бонсаев, Японський сад, Папоротеву алею; екзотичний дощовий ліс; посушливу зону з кактусами; сад помірної зони; австралійські рослинні співтовариства; бамбукові зарості.

Особливою популярністю у відвідувачів користується Японський сад, який спроектований Кензо Огатой, одним з основних пропагандистів моди на японські сади. Він зроблений в точній відповідності з японськими канонами, але для його створення були застосовані австралійські дерева, квіти і кущі. Сад був переміщений у ботанічний сад з павільйону уряду Японії з виставки Экспо- 88.

Гостей саду вітає пам’ятна дошка від Міської Ради Брисбена і Японської Асоціації, а на вхідних воротях знаходиться табличка з написом, зробленій тодішнім прем’єр-міністром Японії Нобору Такешитой. На табличці золотом нанесена назва саду “ю-цун-ен”, що в перекладі означає як “задоволення, синьо-зелений, сад” і відповідає вираженню “Приходьте в цей сад і насолоджуйтеся блакитною водою і зеленню дерев”. Найпривабливіші пам’ятки саду – це камені, які представляють гори і означають “терплячість і вічний плин часу”.

У 2005 році біля входу в Японський сад зацвів бамбуковий кущ. Бамбук цвіте дуже рідко, тому багато поціновувачів цієї рослини за усе життя можуть так жодного разу і не побачити, як він цвіте. Як завжди відбувається в подібних випадках, після цвітіння бамбук в’яне і замінюється іншою рослиною.

Щороку, на початку осені в Японському саду організовується Японський культурний фестиваль, під час якого можна взяти участь в чайній церемонії і ознайомитися з іншими японськими мистецтвами.

Галерея Сучасного Мистецтва Квинсленда

Галерея Сучасного Мистецтва Квинсленда є частиною Культурного центру Квинсленда, який знаходиться на південному березі річки Брисбен. Тут можна побачити велику частину робіт з сучасної колекції Художньої галереї Квинсленда, а також що проводиться раз в три роки виставку сучасного мистецтва Азіатсько-тихоокеанського регіону.

У 2006 році було здійснено відкриття галереї. Вона є другою і довгожданою будівлею Художньої галереї Квинсленда, в якому знаходиться найбільша колекція сучасного мистецтва в Австралії, – це понад 13 тис. робіт. Цікаво, але у будівлі галереї є і перший в Австралії кінотеатр, який зроблений для показу старовинних фільмів.

Художня галерея була утворена в 1895 році як Національна Художня галерея Квинсленда. За час своєї історії галерея зі своїми колекціями знаходилася в найрізноманітніших будівлях, до тих пір, поки в 1982 році не грунтувалася в постійному місці. З моменту відкриття експозиції збільшувалися, ріс потік відвідувачів. Для того, щоб ублажити громадські потреби, упродовж 1990-х років керівництво галереї здійснювало дослідницьку діяльність і консультації з основними фахівцями мистецтва. У результаті, було вирішено побудувати другу будівлю – Галерею Сучасного Мистецтва, яке відкрили в 2006 році в 150 м від основної будівлі Художньої галереї.

Основним проектом Галереї Сучасного Мистецтва являється та, що проводиться раз в три роки експозиція Азіатсько-тихоокеанського мистецтва, що зараз виступає головною національною і міжнародною культурною подією. Набутий за час проведення виставки, досвід дозволив заснувати Австралійський центр азіатсько-тихоокеанського мистецтва. Також галерея демонструє роботи корінних австралійців-аборигенів і займається зміцненням зв’язків з громадами корінних народів Квинсленда. Експозиції галереї постійно вивозяться у віддалені місця штату.

У австрійському місті Брисбен туристи можуть відвідати немало архітектурних пам’яток і цікаво провести час. Щороку місто приймає тисячі гостей, які приїжджають сюди насолодитися місцевими парками і садами, відвідати різноманітні виставки або багато що інше. Брисбен – місто, яке подарує нові враження і емоції всім.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *