Аюрведа на Шри-Ланке: оздоровлення тіла і душі [draft]



Зараз, як ніколи раніше, люди розуміють важливість здорового способу життя. І саме аюрведа (система індійської медицини) допомагає людині набути цієї чарівної гармонії. Аюрведа – більше, ніж система медицини – це поєднання фізичного, духовного і емоційного здоров’я. Це спосіб життя, який охоплює наукову релігію і філософію.

Аюрведичне лікування позбавляє від головних причин захворювань, не маючи при цьому побічних ефектів, що приводить організм до загального одужання. Аюрведа не лише попереджає і лікує захворювання, але ще і веде контроль поведінки і психологічного стану людини. Вона не обмежується терапією окремих частин тіла, а в цілому впливає на увесь організм. Аюрведа на Шри-Ланке має в розпорядженні багату історію і практику, яку належним чином оцінили багато туристів.

Слову “аюрведа” вже понад три тисячі років. Аюрведа в перекладі з санскриту (древньої мови священних індуїстських і буддистських текстів) означає “аюс” – життя, “веда” – знання, тобто наука про життя. Вона є однією з екзотичних, але в той же час досить популярною у всьому світі оздоровчою системою.

Методика аюрведи базується на позбавленні від самого джерела хвороби, а не її наслідків. У основі аюрведи лежать три постулату. Перший “вата” (повітря) заявляє про те, що в організмі повинен здійснюватися вільний потік енергії, і міститися потрібний баланс нервових імпульсів скорочення м’язів з нормальною гормональною активністю. Другий постулат “питта” (вогонь) розповідає про те, що в організмі має бути нормальний обмін речовин і сердечної діяльності. Третій постулат “капа” (земля і вода) говорить про те, що в організмі має бути присутнім здоровий імунітет. Коли одна з цих систем полягає в дисбалансі, то людина починає хворіти.

З’явилася аюрведа в Індії декілька тисячоліть тому. Вона була такою, що становить сокровенних знань індійських жерців. Це досить складна медико-философская система знання якої надає можливість людині випробувати справжню гармонію зі Всесвітом. Одночасно з цим, це абсолютно реальна практична система оздоровлення, яка дозволяє продовжити молодість, не хворіти і звичайно ж завжди бути красивим і привабливим.

Іноді аюрведу визначають, як “мистецтво лікування без ліків” маючи на увазі способи, якими вона впливає на організм людини. “Без ліків” означає без болю, без уколів і пігулок, оскільки ліками тут є запашні чаї, солодка помадка, яка зварена з трав і пальмового сиропу, терпко-пряні настої, ароматні олії для масажу. Але одні ліки, хай і навіть приємні, складають основу цієї традиції. Основне в аюрведі відношення до людини, як до складної системи, де стосунки між тілом і душею визначаються легко і ємко: гармонія. Ліки ж підбираються, враховуючи ритм кожної конкретної людини, щоб відновити втрачений баланс. Тому аюрведа пропонується тим, хто розуміє здоров’я як баланс тіла і душі, і в древній традиції аюрведи.

Краще всього починати знайомство аюрведою на Шри-Ланке оскільки ця країна не лише була її колискою (разом з Південною Індією), але і тому, що там аюрведичні традиції найбільше усього поєднують в собі первозданну надійність з адаптацією під потреби і стереотипи сучасних клієнтів. Це дозволяє не лише отримати користь і задоволення, але і виконати основне правило медицини : “Не зашкодь”!.

Багато готелів Шри-Ланки мають спеціалізовані спа-центрами і центри аюрведи з професійними фахівцями, де ті, що бажають можуть прийняти різні лікувальні процедури, розслабитися і відпочити. Також в країні працює багато зареєстрованих державних і приватних клінік, які практикують аюрведу.

Аюрведична терапія не лише лікує і попереджає окремі захворювання, але учить здійснювати контроль над своїм психічним станом і поведінкою. Це лікування чинить дію на увесь організм в цілому, і воно не має протипоказань і побічних ефектів. Сировина, яка застосовується для лікування, складається тільки з рослинних компонентів.

Медики Шри-Ланки грунтовно підходять до розроблених ними програмам аюрведичного лікування. Серед безлічі програм є такі як для омолоджування, для поліпшення самопочуття, для релаксації, для загального оздоровлення.

Спочатку з пацієнтом обов’язково розмовляє лікар. Після цього йому пропонують курс лікування. Кожен курс включає декілька основних і додаткових етапів. До основних відносяться масаж голови, шиї, особи, тіла, квіткові ванни, рослинні парові ванни і ванни для ніг. Додаткові етапи складаються з ванн для голови з оліями, косметичні процедури для особи, синхронний масаж, термотерапію, загальну масляну ванну, “шапочку” з олій або пасти для голови, і інгаляції рослинними парами.

Перелік процедур для здоров’я і краси :

  • Точковий масаж голови з олією з трав (сприяє розслабленню, знімає напругу, усуває мігрень і стрес, повертає блиск і еластичність ламкому і тьмяному волоссю);
  • Очищення шкіри обличчя і шиї із застосуванням омолоджуючої маски (усуваються не лише поверхневі забруднення, але і віддаляються шлаки з шарів шкіри, нормалізується вологість шкіри, відновлюється водно-жировий баланс);
  • Масаж тіла з використанням спеціально приготованими оліями (знімає нервову і м’язову напругу, відновлює енергетичний баланс, позбавляє від болю в суглобах, зміцнює зір і здоров’я в цілому);
  • Очищення тіла із застосуванням м’яких відлущуючих засобів (прибирає забруднення, зміцнює тонус, покращує дихання шкіри, підтримує пружність шкіри);
  • Ванна з мінералами і екстрактами рослин (усуває лущення, перешкоджає висипанню на шкірі, відновлює еластичність шкіри, знижує біль в суглобах);
  • Синхронний масаж з оліями двома фахівцями в “чотири руки” (моделює фігуру, позбавляє від жирових відкладень, відновлює душевну гармонію);
  • Цілюща парова ванна з травами і кольорами (видаляє токсини, зміцнює шкіру, покращує обмін речовин, стимулює кровообіг).

Найінтенсивнішим є курс з 18-ти днів. Він складається з 47 основних етапів і 72 додаткових. При цьому комбінації процедур підбираються залежно від загального стану, міри захворювання, роду зайняття, віку. Іноді до основних лікувальних заходів медики додають загальне очищення організму і спеціальне живлення.

Дивитися на аюрведичні процедури вже насолода. Якщо спробувати самому, то можна отримати задоволення удвічі. Синхронний масаж голови і тіла, наприклад, роблять відразу дві масажистки і використовують при цьому лікувальні масляні препарати.

Пацієнти, які випробували на собі силу аюрведичної масляної ванни для голови, порівнюють це немов політ в космос. На любимий ллють тонку цівку підігрітої олії і одягають спеціальну шапочку, для того, щоб олія “упарилася”. Ця процедура відмінно допомагає при невралгіях і невритах, відновлює тонус шкіри, прибирає зморшки.

Прекрасний оздоровчий ефект роблять парові і трав’яні ванни. Голова закутується холодною матерією, а потім у бокс. Через нього пропускають пару із спеціально підібраними трав’яними екстрактами. А ось для трав’яної ванни дозволяється самому підібрати температуру. Склад трав’яної ванни залежить від того, з яким наміром приймається ванна.

Найпоширенішим і ефективнішим є комплексне лікування “Панча Карма”, яке складається з масажу, трав’яних ванн, сауни, різних відварів з лікувальних трав, спеціальної дієти, медитації і багато чого іншого. “Панча карма” не скільки лікує, скільки попереджає багато захворювань, очищаючи організм і зміцнюючи імунітет.

Багато готелів Шри-Ланки пропонують величезний вибір аюрведичних програм. Туристи можуть зробити свій вибір на користь одноденного курсу, але тільки лікування від пару тижнів до декількох місяців може зробити максимальний ефект. Необхідно пам’ятати, що аюрведичні програми є по справжньому цілющими для організму людини і приносять здоров’я на ментальному рівні, а саме:

  • зняття напруги, почуття тривоги, стомлення;
  • вироблення ендорфінів;
  • насичення крові киснем;
  • відновлення балансу нервової системи;
  • стимулювання м’язової системи організму, виведення токсинів;
  • відновлення кровообігу шкірних покривів і внутрішніх органів.

Стандартна процедура складається з масажу тіла і голови із застосуванням спеціальних олій, а також трав’яну сауну і завершується процедура ванни з настоєм з трав. Одна з найбільш відомих методик – широдара включає процес, при якому упродовж 20 хвилин, в центр лоба, рівномірно крапає тепла трав’яна олія. Вона являється найбільш результативної при лікуванні мігрені і інших порушень центральної нервової системи.

Масаж голови і особи, з використанням підігрітої олії з добавками, допомагає розслабленню нервової системи і придбанню потрібного балансу між енергіями, який управляє функціонуванням головного мозку. Масаж тіла сприяє зменшенню больових відчуттів і дає почуття повного розслаблення.

Рекомендації для тих, хто вирішив пройти аюрведичну терапію :

  • Треба забути про проблеми. Для отримання найбільшого результату від масажу, необхідно повністю розслабитися і викинути з голови усі думки.
  • Правильне місцерозташування. Розташування і атмосфера готелю повинні повністю відповідати сприйняттю комфорту туристів. Не треба вважати, що чим дорожче і більше готель, то тим якісніше лікування.
  • Чого необхідно чекати. Курс лікування складається із здорового харчування, різних процедур, фізичних вправ, а також спеціальні лекції з оздоровлення організму. Усе це дає в комплексі найбільший ефект.
  • Треба правильно вибрати програму. Можна розпочати із загального масажу, а після обговорити з лікарем проблеми здоров’я і побажання. Протестувавши декілька різних процедур, можна отримати реальне уявлення про види терапії.
  • Перед процедурами прийняти теплу ванну. Краще всього розпочинати процедури з теплої ванни, яка допомагає розігріти м’язи і розслабитися.
  • Перед процедурами бажана легка їжа. За дві години до масажу легка їжа тільки вітається. Під час масажу в організмі збільшується кровотік, але якщо людина щільно поїла, то уся кров підливає до внутрішніх органів і об’єм кисню, який збагачує кров, що поступає в м’язи, буде мінімальним.
  • Розслаблення після процедур. Для успіху будь-якої аюрведичної програми релаксація після закінчення чергової процедури є необхідною.
  • Масаж на свіжому повітрі. Прекрасний досвід з розчиненням в природі зробить масаж на свіжому повітрі, під час якого можна насолодитися щебетанням птахів, а розслабляючою музикою послужать хвилі океану.
  • Неодмінна довіра лікареві. Чесно поділившись з фахівцем проблемами, можна отримати сто процентну віддачу від процедури. Щоб почувати себе комфортно під час процедур необхідно поділитися побажаннями з масажистом і лікарем.
  • Мовчання як допомога. Під час усієї процедури рекомендується не розмовляти, щоб цілюща сила масажу не залишила тіло. Необхідно перебувати в медитативній безмовності. Гармония в організмі є основною запорукою його здоров’я.

Аюрведа допомагає людям прожити щасливе і довге життя. Аюрведа – це своєрідна філософія по підтримці духовного і тілесного стану в гармонії між собою. Для чого необхідно не лише піклуватися про своє тіло, але і бути завжди у хорошому настрої, а також правильно харчуватися, щоб не руйнувати цю гармонію. Відвідуючи Шри-Ланку туристи можуть подарувати собі блаженство, щоб відчути себе знову здоровими і молодими, в ладах з собою і оточенням. Навіть невеликий курс лікування істотно покращує здоров’я, зменшує втому і стрес, допомагає понизити зайву вагу і робить омолоджуючий результат на увесь організм.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *