Сноубординг – екстремальний вид спорту і відпочинок в горах



Сноубординг – екстремальний вид спорту і відпочинок в горах, спуск на сноуборді по снігу з схилів гір з виконанням акробатичних елементів. Сноубординг з’явився в другій половині ХХ століття в Америці як продовження літнього серфінгу зимою і швидко завоював популярність. Серфери удосконалили сноубординг як вид зимового відпочинку в горах. Так з’явилися сноубордисти, райдери і бордери – прихильники сноубордингу.

Катання на сноуборді і лижах схоже лише снігом і горами, в іншому це абсолютно різні види зимового активного відпочинку. Сноуборд повільніший, ніж гірські лижі (максимальна швидкість катання на гірських лижах досягає 150 км/год, а на сноуборді – 100 км/год), але повністю перевершує гірськолижний відпочинок по гостроті відчуттів. Сноуборд вільніше в управлінні, ніж гірські лижі, тому основи техніки спуску простіше освоювати саме на сноуборді.

Сноубординг як зимовий відпочинок в горах стає популярніше з кожним днем. Поступово сноубординг з молодіжної розваги переходить в розряд масового активного виду відпочинку, а кількість райдерів на спусках порівнялася з лижниками.

Сноубордисти всього світу складають близько чверті загального числа людей, що займаються зимовими видами спорту. Тільки у США сноубордингом регулярно займається близько 7 мільйонів людина. Недивно, що багато гірськолижних курортів відкрили спеціальні сноуборд-парки з хафпайпами і трамплінами.

Кращі країни для зайняття сноубордингом: США, Канада, Німеччина, Австрія, Франція, Швейцарія і Скандинавія. Заняття з сноубордингу в Швейцарії і Австрії включені в шкільну програму фізпідготовки.

Види сноубордингу

1. Слалом (поодинокий, паралельний, слалом-гігант, супергігант, паралельний велетенський) – проходження бордером траси різного рівня складності на швидкість.
2. Сноубордкрос – вільний спуск з подоланням перешкод по трасі одночасно 4-6 чоловік.
3. Фрістайл – катання на сноуборді з виконанням різних трюків:
– хафпайп – катання в спеціальному похилому жолобі з щільного снігу;
– біг ейр – стрибок на сноуборді із спеціального трампліну;
– слоупстайл – проходження на сноуборді спеціальної траси з фігурами.
4. Фрірайд – катання на сноуборді по небезпечних гірських схилах.

Популярні місця для катання на сноуборді

Найпопулярніші гірськолижні курорти в Європі розташовані в Австрії, Швейцарії і Франції. Сноубординг в Альпах користується особливою увагою туристів. Не менш популярні гірськолижні бази відпочинку можна знайти у Фінляндії, Італії і Андоррі. Катання на сноуборді популярно також в Манчжурії, Казахстані, Південній Африці і Індії. Сноубординг і недорогий зимовий відпочинок в горах пропонують Туреччина, Болгарія і Польща. Ближнє зарубіжжя (Росія, Білорусія) активно розвивають гірськолижний туризм, пропонуючи зимовий відпочинок в горах в Червоній поляні, Приельбрусьє, Домбаї, Абзаково і Банном. Відмінний зимовий відпочинок в Карпатах і якісні сноуборди обіцяють популярні гірськолижні курорти – Буковель, Яремче і інші, щорічно покращуючи якість сервісу. Сноубординг в Карпатах з кожним роком притягає тих, що все більше бажають навчитися кататися на сноуборді.

Зимовий відпочинок в горах – прекрасна можливість спробувати катання на сноуборді як новий екстремальний відпочинок. Новачки-райдери зможуть пройти на гірськолижному курорті спеціальне навчання сноубордингу у досвідченого інструктора. Сноубординг для професіоналів – це шанс показати себе і подивитися на уміння інших спортсменів-сноубордистів.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: зимовий вид спорту з, найпопулярніший екстремальний вид спорту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *