Паломництво – духовне вдосконалення і просвіта



Паломництво – ця подорож до святих місць, які є у кожної релігії, і мають величезне значення для вірян. Паломництво – це духовний відпочинок, орієнтований на релігійне поклоніння, просвіту і духовне вдосконалення, а не отримання яскравих вражень або відчуттів.

Зараз паломництво – цей напрям туризму, і багато туристичних компаній пропонують широкий вибір паломницьких турів. Паломництво – це своєрідний звичай поклоніння вірян пам’ятним місцям і святиням своєї релігії. Паломництво може бути приурочене до певних свят, таким як пасхальна проповідь Папи Римського у Ватикані та ін.

У кожної релігії є свої маршрути для паломницьких турів:

Паломництво для християн – це відвідування Єрусалиму, Ватикану, гори Афон. У Україні паломництвом вважається поїздка в Києво-печерську лавру або Почаєвську лавру. Паломництво у мусульман – Хадж, яке включає відвідування мекки, Кербели, Неджефа і здійснення ритуалів.
Паломництво у буддистів – кора – ритуальний обхід навколо святині (храму, ступи).
Паломництво у індуїстів – відвідування Ілахабада і Варанаси в Індії.
Паломництво у ламаїстів – відвідування Лхаси.
Паломництво в Ізраїль, Єгипет і Йорданію – це паломництво християн по дорозі Мойсея. Свята Земля (паломництво в Ізраїль, Йорданію, Сирію і Ліван) – ця подорож по місцях, де народився Ісус, жили і померли Іоанн Хреститель, апостоли Павло і Петро.
Паломницькі тури в Грецію і Італію – це дотримання вірян по Європі за шляхами апостолів. Релігійні маршрути в Грецію і Туреччину (Каппадокія, Стамбул, Салоніки, Афіни) – це дотримання шляху апостола Павла і його проповідей. Паломництво у Болгарію, Грецію і Туреччину – це данина пам’яті слов’янських святих і просвітників Кирила і Мефодія.
Віряни здійснюють також паломництво по Росії (тури в Тобольськ, Тюмень, Єкатеринбург, Алапаєвськ) і Україні (Києво-Печерська лавра, Свято-успенський монастир) слідами мучеників.

Види паломництва :

1. Паломницький туризм, або канонічне паломництво – це здійснення паломниками певного обряду під час паломницького туру. Метою паломницького туризму може бути відвідування святого місця або навіть природного об’єкту(озера, джерела, печери, річки), пов’язаного зі святими подіями, особами або просто легендами. Усі паломницькі тури носять релігійний характер і мають на увазі здійснення богослужінь і молитов у шанованих святинь.
Причини для поїздки в паломницький тур: духовне вдосконалення, релігійна просвіта, здійснення релігійного обряду (молитва, причастя, сповідання), отримання благодаті, духовної і фізичної ради, поклоніння святому місцю, храму, мощам.
Паломників зазвичай мало турбує під час паломницького туру їжа, комфорт і розваги. Найчастіше паломники ночують в келіях монастирів, на території ашрамів, в палаткових городках або навіть в храмах на підлозі.
Паломництво як вид пізнавального туризму може бути індивідуальним, сімейним або груповим, тривалим і коротким, внутрішнім і зарубіжним. Паломництво популярне серед людей старше – середній вік паломників 45-50 років.
2. Пізнавальні тури релігійної спрямованості – відвідування святих місць з пізнавальною метою, а не для релігійного поклоніння. Під час пізнавальних турів з релігійним ухилом Ви побачите релігійні об’єкти, побуваєте в музеях і на виставках, і навіть зможете взяти участь в хресному ході і медитації.

Діючі храми і монастирі пропонують туристам-паломникам взяти участь в релігійних церемоніях, отримати благословення і поспілкуватися з ченцями і священиками. При цьому туристи-паломники допускаються не на усі заходи. Зазвичай екскурсійний тур релігійної спрямованості триває від трьох днів, під час яких мандрівники відвідують релігійні святині і архітектурні пам’ятники минулого.

Паломництво, що включає паломницький туризм і пізнавальні релігійні тури, – це можливість дізнатися багато нового про традиції, історії древніх монастирів і ближче познайомитися з духовними традиціями релігії. Паломництво – це пізнавальний тематичний вид відпочинку, який благодійно впливає на емоційний стан людини.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: види паломництва за місцями відвідування, паломництво це

Коментарі 1 коментар

  • Дійсно, паломницькі тури набувають все більшої популярності, адже поєднують в собі не просто туризм, а можливість відвідати релігійні пам’ятки. Проте, вважаю, що навіть не кожна віруюча людина психологічно до цього готова.Тут має бути розуміння того, для чого ти це робиш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *