Військовий туризм – тематичний відпочинок для чоловіків



Військовий туризм – тематичний активний відпочинок для заможних туристів, що бажають відвідати військовий полігон і випробувати сучасний вигляд зброї і військової техніки. Якщо Вам подобається військова техніка і зброя, то зовсім необов’язково ставати солдатом. Тим паче, що більшість тих людей, які проходили військову службу в армії, навряд чи захочуть повернутися в казарми ще раз навіть в ролі туриста.

Польоти на бойовому літаку у складі екіпажа або танковий тур по військовому полігону, недоступні раніше, тепер стали реальністю. Військовий туризм – це відвідування воєнно-історичних музеїв, катання на військовій техніці, танках, надзвукових винищувачах, стрільба з військової зброї в тирах і на полігонах.

Напрями військового туризму:
1. Відвідування військово-історичних музеїв.
2. Танкові тури.
3. Польоти на військових вертольотах і літаках.
4. Бойові стрільби.
5. Відвідування різних військових об’єктів і полігонів.
6. Життя в армійських умовах і участь в програмах військової підготовки.

Військовий туризм як вид активного відпочинку найбільш популярний в тих країнах, де армія має хорошу технічну базу і древню історію. Наприклад, військові бази США розташовані по всьому світу, тому деякі турфірми Америки нелегально продають туристам путівки в місця реальних бойових дій. Військовий туризм в Китаї теж дуже популярний – списані іноземні військові кораблі уряд Китаю перетворює на музеї. У В’єтнамі військовий туризм у вигляді стройової підготовки в умовах джунглів – цей кращий чоловічий засіб для схуднення.

Військовий туризм в Україні – це сухопутні і льотні військові програми. Сухопутні військові програми проводяться під Києвом, Львовом, Ужгородом і в Криму (Деснянський, Яворівський, Ужгородський і Ангарський полігони). Військовий туризм в Україні за сухопутною програмою – це стрільба і водіння танка, бойових машин піхоти.

У Україні офіційно відкритий другий у світі (після США) Музей Ракетних військ стратегічного призначення, а Пускову шахту глибиною 30 м під Первомайськом щорічно відвідують 6-7 тисяч чоловік.

Військовий туризм – це можливість відчути себе повноцінним членом екіпажа і пройти армійські навчання. Військові тури по Україні – шанс постріляти з легендарних «Нагани», «Калашникова», ТТ, карабіна СКС, бойової снайперської рушниці, і навіть кулемета НСВ.

Льотні військові програми в Україні зажадають у Вас серйозної фізичної і психологічної підготовки. Політати на діючих військових винищувачах і штурмовиках СУ-27УБ, Міг-29УБ, Л- 39, вертольоті МІ-8 з аеродромів Міноборони України в Миргороді, Івано-Франківську, Умані.

У Росії головні військові аеродроми, на які є доступ туристам, розташовані в Підмосков’ї (у Раменському і Кубинці). Ціна на польоти на військовому літаку ЯК- 52 для початківців – 200-250 доларів в годину. Під час польоту на військовому літаку інструктор не лише прокрутить «бочки», зробить «петлі», але і може довірити Вам важелі управління літаком. Мінімальна ціна програми на військовому полігоні – $2000 (політ на вертольоті МІ-8 або два вильоти на Л- 39). Ціна польоту на Міг-29УБ – $8500, а політ на легендарному СУ-27УБ – $11000. Для зарубіжних туристів радянська військова техніка – справжня екзотика.

Військовий туризм в Росії, яка історично знаходиться у стані війни із зовнішніми ворогами – один з найбільш популярних видів нестандартного туризму, який буває легальним (через туристичні агентства) і напівлегальним (через командирів окремих частин).

Військово-історичний туризм в Україні і Росії відомий історичними музеями і заповідниками, присвяченими окремим подіям історії. Наприклад, подорож на острів Хортиця як вид військово-історичного туризму дозволить Вам побачити древнє розташування Запорізької Січі, а музеї Севастополя присвячені Кримській війні і Великій вітчизняній війні. Немало подібних історичних музеїв і в інших містах: Києві, Одесі, Москві, Санкт-Петербурзі і тому подібне.

Стрільба з різних видів зброї, бойові стрільби

Навіть якщо ви служили в армії, не факт, що у вас була можливість постріляти з таких видів зброї, які пропонують організатори військових турів. Стандартні стрільби відбуваються з використанням автомата Калашникова (АК-47, АКМ) чи пістолета Макарова. Проте, є і цікавіші варіанти.

На підмосковних полігонах, наприклад, можна постріляти зі зброї першою світовою, громадянською і другою світовою воєн – нагана і кулемета «Максим», кулемета Дегтярова і пістолета-кулемета Шпагіна (ППШ). Існує можливість стрільби з американської зброї – рушниці  М16А1, пістолета «Кольт» і пістолета-кулемета «Беретта», штурмової рушниці G3. Вартість поїздки на полігон, щоб постріляти, складе не менш $500. По спеціальних замовленнях фірми можуть організувати стрільбу з підстовбурного гранатомета і навіть зенітної установки, проте вартість обмовляється індивідуально.

Катання на військовій техніці

Покататися на танку або БМП можна на стрілецькому полігоні. У Росії сьогодні популярний корпоративний відпочинок на танкодромах – танкові битви, в яких беруть участь декілька десятків чоловік. По бажанню можливе розділення на «своїх», які катаються на Т- 34, і чужих – на німецьких танках «Тигр» і «Пантера». Стріляти можна холостими зарядами, а можна і спеціальними пейнтбольними, що дозволить напевно побачити, чи підбитий супротивник. Правда, управляти машинами туристам зазвичай не дозволяється, навіть якщо у минулому вони мали відповідні навички. Окрім танків (Т-34, Т-54, Т-84) і БТР можна влаштувати перегони на військових Уазах, Газах і КАМАЗах, по полігонному бездоріжжю. Тим, хто хоче полоскотати нерви і «понюхати порох» пропонують і зовсім екстремальну розвагу: лежати в спеціальному окопі, поки над тобою на величезній швидкості проїде танк. Щоб покататися на танку не треба ніякого медичного обстеження і допускається участь людей різного віку. Чого не скажеш про наступний вид розваги.

Польоти на військових літаках і вертольотах

Якщо ви завжди мріяли про небо, висоту, надзвукову швидкість і фігурах вищого пілотажу, то ця розвага для вас. Та і навряд чи якийсь вид відпочинку порівнятися по силі вражень і гостроті відчуттів з польотом в кабіні військового винищувача або штурмовика. У Росії і Україні польоти зазвичай робляться на літаках Л-39, МіГ- 21, МіГ- 23, МіГ- 25, МіГ- 29, МіГ- 31, Су- 27(30).

Польоти на військових літаках можуть включати:

  • політ на невеликій висоті (200—250 м).
  • політ в стратосферу (до 25 км).
  • надзвуковий політ.
  • політ з виконанням усіх фігур пілотажу, у тому числі вищого пілотажу.

Вибір програми залежить від побажань і можливостей клієнта. Особливо досвідченим можуть на деякий час навіть довірити управління. Що стосується можливостей, то для польотів на військових літаках треба, передусім, мати хороше здоров’я – не мати проблем з серцем, тиском, вестибулярним апаратом. Не менш хорошим повинно бути і фінансовий стан. Польоти на надзвукових літаках розвага не з дешевих – вартість варіюється від декількох до десяти тисяч доларів і вище.

У Україні існує програма польотів на військових винищувачах і штурмовиках типу СУ-27УБ, Міг-29УБ, Л-39 і вертольоті МІ-8 з аеродромів Міністерства оборони України. Аеродроми Міноборони розташовані зблизька міст Миргород і Умань, а також міста Івано-Франківськ. Туристи отримують увесь пакет послуг: проживання в комфортабельних готелях, харчування, трансфери, послуги перекладача і інструктора, обмундирування, а також пам’ятні призи і подарунки.

У Росії головні аеродроми на яких організовуються польоти для туристів знаходяться в Підмосков’ї. Для початківців там пропонують польоти на навчальних ЯК-52, які коштують $200-250 в годину. У літаку можна випробувати на собі увесь доступний комплекс пілотажу. Інструктор прокрутить «бочки», зробить «петлі», і навіть може довірити важелі управління літаком.

Бойові винищувачі зазвичай літають з двох підмосковних аеродромів: в Раменському (місто Жуковский), там проводять авіасалон МАКС і катаються на винищувачі СУ-30 і в Кубинці, де базуються дві пілотажні групи російських ВПС – «Стрижі» на МіГ- 29 і «Російські витязі» на важких винищувачах СУ- 27.

Польоти коштуватимуть порядку $10 тис. за 30 хвилин польоту. У суму входить ціна льотного комбінезона, який клієнт може залишити собі на пам’ять.

Популярні польоти на перехоплювачі МіГ- 25, який може піднятися на висоту 25-27 км.– у стратосферу. За словами тих, кому вдалося піднятися на таку космічну висоту і переконатися, що Земля – кругла, з такими враженнями не може порівнятися жоден вищий пілотаж.

Життя в армійських умовах

Досить дивний вигляд відпочинку. На заході, в країнах де військової повинності давно вже немає, це спосіб відчути себе чоловіком, не витрачаючи при цьому декілька років життя. У Україні і Росії – так доки може відпочити кожна молода людина, що не поступила у ВНЗ.

Проте, у зв’язку з планованим переходом на контрактну армію, у цього виду відпочинку непогані перспективи. У Росії вже зараз знаходяться диваки, які готові платити по 3 тисячі рублів в добу за койку-місце у частині, миску перлової каші, стройову підготовку і легку форму нестатутних стосунків.

Військовий туризм – це тематичний відпочинок для чоловіків, які хочуть політати на військових літаках, постріляти з бойової зброї, покататися на військовій техніці або просто зануритися в історичну епоху.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: скільки коштує політати на винищувачі, військові польоти на заході україни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *