Альпінізм – спорт, активний відпочинок і справжній дух гір



Альпінізм – спорт і активний відпочинок в горах для витривалих людей. Зайняття альпінізмом дозволить Вам не лише насолодитися пишністю гірських пейзажів, але і перевірити свою мужність при сходженні на вершину гори і подоланні природних перешкод. Яку гордість випробовує альпініст, підкоривши свою першу в житті вершину! І неважливо, це була Говерла або Еверест. Скільки задоволення приносить відпочинок в горах з друзями-альпіністами.

Альпінізм овіяний романтикою і духом пригод, які залишаться в пам’яті на все життя. Екстремальний спорт, природні музеї, дикі пейзажі і справжній дух гір – це усе відпочинок в горах і сходження на гірські вершини. Зайняття альпінізмом розвиває кращі людські якості: витривалість, самостійність, характер і взаємодопомога. Сходження на вершину дає можливість здолати будь-які перешкоди заради фантастичних хвилин на піку гори.

Навчання альпінізму неможливе без хорошої фізичної підготовки, наявності вільного часу і грошей. Зайняття альпінізмом – це чисте повітря, величні пейзажі, природна тиша і спілкування з однодумцями. Альпініст, що піднявся в гори, закохується в них назавжди.

Спорядження для альпінізму

Спорядження для альпінізму дуже різноманітне, адже альпініст вимушений долати всілякі природні перешкоди (сніг, льодовики, льодопади, річки, скелі). Залежно від виду перешкоди підбирається спеціальне спорядження альпініста. Наприклад, для подолання льодовиків альпіністи використовують льодоруби, льодобури, альпіністські кішки, сходи, мотузяні перила, айсфіфи і багато що інше.

Стилі сходження альпіністів:
1. Альпійський стиль сходження – це поступовий підйом на вершину разом з усім спорядженням.
2. Гімалайський стиль сходження – це попередня підготовка маршруту сходження, прокладення страховок і установка проміжних таборів (займає близько 2-3 місяців).

Кращі місця для альпінізму

Популярні місця для сходжень: гора Еверест, гора Ама-Даблам і вершина Чо-Ойю в Гімалаях, згаслий вулкан Мауна-Кеа на Гавайських островах, вершина Мак-Кінлі в США, масив Вінсона в Антарктиді, згаслий вулкан Казбек на Кавказі, гора Ельбрус в Росії, гора Кенія в Кенії, вулкан Демавент в Ірані, гора Аконкагуа в Аргентині, гора Кіліманджаро в Танзанії.

Популярні альпіністські райони

  • Альпи
  • Гімалаї
  • Кавказ
  • Памір
  • Тянь-шань

Навчання альпінізму новачків-альпіністів і усіх, хто бажає проводиться в спеціальних школах для альпіністів, розташованих біля гір. Наприклад, навчання альпінізму Ви можете почати в Києві, а продовжити в Карпатах і Криму. У альпіністів з Росії користується популярністю навчання альпінізму на Кавказі.

Активний відпочинок в горах – це можливість провести відпустку весело і незвично, а ще перевірити свою витривалість. Альпінізм подарує Вам можливість сміло підкорювати будь-які вершини, а зайняття альпінізмом надасть упевненості в собі!

История альпінізму

Альпінізм виник у кінці XVIII століття у Франції. Його початком вважається підкорення 8 серпня 1786 вищої точки Альп — Монблану, Мішелем-Габріелем Паккардом і Жаком Бальма. Подальша історія альпінізму складається з підкорення все більш і більш високих вершин в різних гірських районах світу.

 У 1799 році Олександр Гумбольдт досяг висоти 5800 метрів при сходженні на вулкан Чімборасо в Південній Америці. У 1809 на Монблан зійшла перша жінка – Марі Рай.

У 1889 відбулося перше сходження на гору Кіліманджаро в Африці. У 1907 року англо-французька експедиція підкорила перший семитисячник – гору Трисул (Trishul) в Гімалаях. У 1913 була скорена найвища вершина Американського континенту – гора Мак-Кінлі, на Алясці.

Спроби підкорити найвищу гору планети, Еверест (8844 м), були ще на початку ХХ століття. У 1923 році британська експедиція досягла висоти  8530 м.  У цій експедиції двоє альпіністів – Джордж Меллорі і Ендрю Ірвайн – пропали. Вершина гори Еверест була досягнута в 1953 р. Емундом Хіларі (Edmund Hillary) і Норгеем Тенцингом (Tenzing Norgay).Через рік, в 1954 була скорена друга по висоті вершина світу K2.

У 1978 році відбулася ще одно знакова подія – перше сходження на Еверест без кисневих приладів. Його вчинили Пітер Хабелер і Райнхольд Месснер Райнхольд Месснер в 1986 році став першим альпіністом, що підкорив усі 14 найвищих вершин.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: плвідомлення про Альпінізм, альпініст що це

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *