Австралія – країна унікальних тварин [draft]



Хто з нас не мріяв з самого дитинства про дивовижну подорож в казкову країну Австралію? Багатьох досі тягне унікальна фауна цієї країни. Через те, що Австралія є найдальшим континентом зі своїми кліматичними і географічними особливостями, на її території мешкають такі тварини, яких більше немає ніде у світі.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Австралія дуже багата природними ландшафтами. На одному материку є і джунглі, і альпійські луги і невимовно красивий підводний світ. Усе це багатство природи притягає величезну кількість туристів щороку.

Для того, щоб ви зрозуміли, як унікальна австралійська фауна, приведемо деякі цифри. Всього на континенті мешкають близько 200 тисяч видів тварин. 80 – 90% з них є корінними для Австралії і унікальними для інших ділянок світу.

Цікавий той факт, що в Австралії спочатку не було жодного хижого звіра. Єдиний хижак, який розоряє стада овець, – дикий собака дінго, привезений одного разу з іншої країни.

У Австралії ви не побачите мавп і корів, а також товстошкірих ссавців. Більшість тварин, що населяють Австралію, – сумчасті. І, оскільки найвідомішим з сумчастих тварин є кенгуру, вона і відкриє розповідь.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Кенгуру. Ця тварина на стільки щільно увійшло до життя Австралії, що навіть зображене на гербі країни. Мешкає кенгуру в самих різних куточках Австралії. Великі тварини живуть в лісах і саванах, більше маленькі в гірській місцевості. Буваю такі види кенгуру, які живуть на деревах.

Пересуваються кенгуру по-своєму – за допомогою стрибків. Зазвичай такий стрибок не великий, але якщо кенгуру захоче, вона може здійснювати стрибки до 12 метрів в довжину і 3 метри у висоту, із швидкістю 45 км/год.

Своїх дитинчат, що знаходяться в утробі матері, кенгуру виношують не довго – порядку одного місяця. Діти народжуються на світ маленькими, вагою всього підлога кіло, після чого мати поміщає їх в сумку, яку вона заздалегідь ретельно вилизує і чистить.

У той момент, коли дитинча кенгуру народжується, мати підставляє свій хвіст, щоб її глуха, сліпа і лиса дитина не впала на землю.

У новонародженого кенгуру дуже сильні передні лапи, так закладено природою для того, щоб малюк зміг добратися по тілу матері в сумку. Мати полегшує завдання дитинчаті, вилизавши доріжку, по якій малюк, орієнтуюся на запах і вологий слід, пересувається як по стежині.

Як тільки дитинча кенгуру опиняється в сумці матері, він знаходить сосок, до якого тут же прикріпляється, а міцними лапами тримається за шерсть матері, щоб не випасти при пересуванні. Якщо кенгуру втратить сосок матері, він може не знайти його і померти від голоду. У сумці у матері всього знаходиться чотири соски. У кожному з них певний вид молока для різного віку малюка. Як тільки дитинча підростає, він сам міняє сосок на потрібний.

Так, дитина кенгуру знаходиться в сумці у матері три-чотири місяці, після чого дитинча починає вилизати і стрибати разом з матір’ю. Але, як тільки малюк відчує небезпеку, він заскакує назад в сумку вперед головою, а там перевертається. Так триває до року, поки кенгуру не перестане поміщатися в сумці.

Дорослі тварини можуть цілком мирно уживатися з людьми. Є і такі ручні особини, які навіть підпускають себе погладити. Їх можна зустріти в парках Австралії.

Эму – великий птах коричневого кольору з м’яким пір’ям, яка не уміє літати. Зростають такі птахи до двох метрів у висоту, а їх довгі ноги мають по три пальці, що дає їм можливість розвивати швидкість бігу до 50 км/год. Ему зображені не лише на гербі Австралії, але і на монеті в 50 центів.

Живиться тварина травою, листям і комахами. Мешкають на лугах, в саванах і склерофиллових лісах.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Страус Ему має декілька самиць. Після того, як самиці ему знесуть яйця в гніздах, що знаходяться в кущах, самець сам висиджує їх. Впродовж 17 діб, поки ему сидить на яйцях, він дуже рідко встає з гнізда. Покидає яйця самець для того, щоб попити води і пощипати трави, але це буває рідкісно. А доки він йде, самиці підкладають нові яйця в гніздо. Таким чином, час висиджування пташенят складає близько двох місяців.

Коли дитинчата вилуплюються, самець стає агресивним, оскільки захищає їх. Удар його ноги настільки сильний, що може зламати руку дорослої людини. А бігає ему зі швидкістю, що перевищує 50 км/год. Краще до цього птаха близько не підходити.

Коли пташенята з’являються на світ, гордий батько веде їх туди, де багато сарани, гусені і різних личинок. Цей корм потрібний для харчування дитинчат ему, дорослі ж особини живляться в основному рослинною їжею.

Незважаючи на свої переконливі габарити, страус ему дуже добре плаває у воді.
У Австралії страуси ему є бажаною здобиччю для фермерів. У них дуже смачне м’ясо, що нагадує яловичину.

Коала – симпатичне звірятко, яке схоже на плюшевого ведмедя. Але звичне багатьом прізвисько “Ведмедик Коала” є помилковим, оскільки коала ніяк не відноситься до ведмедів.

Коала – тварина ледача. Велику частину часу вона спить. Живиться коала листям евкаліпта, яке не годиться для корму більшості інших тварин.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Саму назву тварини придумали аборигени, з їх мови воно означає “не п’є”. І це дійсно так. Коала ніколи не п’є воду, оскільки усю необхідну вологу для себе вона отримує з листя евкаліпта.

Бідна тварина, 100 років тому трохи не зникло з лиця землі. Люди вбивали їх заради отримання цінного хутра. Зараз ця тварина захищається державою, а вид поступово збільшується.

Коала не так сильно поширена в природі Австралії, як кенгуру, тому побачити її простій людині буде складно. Але є на континенті такі місця, де ці тварини водяться удосталь, наприклад Національний Парк в штаті Вікторія або Острів Кенгуру на півдні Австралії. На заході країни і на Тасманії коал немає взагалі.

Зате, на острові Тасманія мешкає унікальна австралійська тварина із страшною назвою Тасманийский диявол. Ця хижа тварина, покрите гусой чорною шерстю і те, що має потужні м’язи має розмір собаки. Але, хоча його щелепа і не велика, її укус має величезну силу.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Знамениті ці тварини своїм відмінним апетитом. Їдять вони свійських птиць і тварин, риб, комах, рептилій і навіть падаль. Дияволи здатні упіймати здобич в рази більше свого розміру і з’їсти її цілком, включаючи шерсть і кістки. І на це не піде багато часу.

Тасманийские дияволи полюють вночі. Вдень вони зазвичай сплять у своїй норі або в кущах. Коли хижак відчуває небезпеку, він виділяє жахливий запах і видає гучні звуки.

До 1941 року йшло велике полювання на Тасманийского диявола, оскільки вирішили, що ці звіри погрожують господарству. Держава навіть давала нагороду за кожної убитої тварини. Проте, Австралійці в час спохопилися і припинили полювання, інакше Тасманийского диявола осягнула б долю Тасманийского тигра – він би назавжди зник з лиця землі.

Ще одно дивовижна тварина, що мешкає тільки в Австралії, – вомбат. Він відноситься до сімейства дворізцевих сумчастих. Звірятка дуже схожі на ведмедя, тільки в зменшеному вигляді. Живляться вони травою, живуть в норах, які риють самі.

Зростають вомбати довжиною до 120 см, важать від 20 до 40 кг Їх лапки дуже короткі і сильні. На кожній лапі є 5 пальців, на 4 з них ростуть довгі кігті, які допомагають звірятку рити нори. Тулуб вомбата компактний, очі досить маленького розміру, голова має розплющений вигляд.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Щелепи і зуби вомбата такі ж, як у гризунів. На верхній і нижній щелепі є різці. Цікаво, що серед усіх сумчастих тварин, вомбат має найменшу кількість зубів. Але при цьому вомбат – видатний ссавець, який проводить життя в надрах землі, викопуючи нори. Підземний будинок вомбатов дуже схожий на мініатюрні печери, увінчані складними системами тунелів.

Симпатичні, розміром з кішку тварини поссуми – ще одні мешканці Австралії.
Не можна плутати їх з американськими опосумами – це різні тварини. У австралійських поссумов є сумка.

Поссуми, як і багато тварин в Австралії, ведуть нічне життя і побачити їх днем дуже складно. Зустріти їх можна в нічних садах і парках міста.

Австралія - країна унікальних тварин [draft]

Цікаво спостерігати, як кішки ганяються за поссумами, як за собаками. Мешканці будинків скаржаться на поссумов, що ті шумлять, паскудять і не дають спокійно жити.

Дивовижний тваринний світ Австралії. Учені досі не перестають дивуватися, вивчаючи деякі види. Але говорити про Австралійську фауну можна нескінченно довго. Краще всього – приїхати в країну і побачити все своїми очима.

Автор: Світлана Помогаева
.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: тварини австралії, коротка розповідь про тварину яка живе лише в Австралії

Коментарі 2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *