Все про Швейцарію: опис країни і корисна інформація для туристів [draft]



Швейцарія – це країна, яка притягає туристів круглий рік. Вона має елегантні міста з неповторним колоритом і знамениті курорти з комфортабельними готелями. Природа щедро подарувала Швейцарії прекрасні гори, чисті прозорі озера і дивовижні схили пагорбів. На території країни зосереджені мальовнича природа з красивими ландшафтами і знамениті творіння людства. Кожен відвідувач країни знайде те, що йому до душі завдяки наявності спокійного і активного відпочинку. А пам’ятки чудової Швейцарії кожен гість запам’ятає назавжди.

Загальні відомості

  • Офіційна назва країни – Швейцарська Конфедерація.
  • Столицею країни є місто Берн.
  • Форма правління – федеративна республіка
  • Розташовується держава в Західній Європі. Швейцарія має кордони з Францією, Німеччиною, Італією, Австрією і Ліхтенштейном. Країна не має виходу до моря.
  • Площа території складає 41,3 тис. кв. км.
  • Найбільшими містами є Берн, Женева, Цюріх, Люцерн, Базель, Лозанна, Лугано.
  • Населення країни складає близько 7 млн. чоловік.
  • Державними мовами є французький, німецький, італійський, ретороманський.
  • Основні релігії – католицизм і протестантство.
  • Офіційна валюта – це швейцарський франк.
  • Часовий пояс UTC+1.

Клімат

Він також контрастний як і природа. У Швейцарії зустрічаються і тропіки, і Арктика. Роль кліматичного бар’єру виконують Альпи, вони ж і влияниют на клімат. У північній і центральній частині із-за впливу Атлантики зими суворі, а в південній частині клімат сонячний, м’який і середземноморський. Значними коливаннями відрізняється погода в різних частинах Альп. Рясні дощі характерні для високогірних областей. Сонячний і порівняно сухою переважає в альпійських долинах. Загалом, клімат Швейцарії помірний. Для цієї країни не властиві крайні прояви холоду, жари або вологості. Температура в липні-серпні складає 18-27 оС, а в січні-лютому клеблется в межах від – 1 до 5 оС. Місце розташування над рівнем моря впливає на температуру.

Коротко про історію

Назву країна дістала від однієї невеликої кантони Швіц. У 1291 році лідери кантон Швіц, Ури і Унтервальден зустрілися і уклали союз проти будинку Габсбургів – це відноситься до заснування швейцарської держави. Після приєдналися інші області і міста, які бажали зберегти свою незалежність.

Розкопки, які проводилися вже в сучасній Швейцарії свідчать, про те, що в цій місцевості в печерний період теж мешкали навіть незважаючи, що погода була тоді набагато суворіша і холодніша. У 107 році до н. е. на цій території з’явилися романські племена, але із-за гірської місцевості не завоювали її повністю. Їх витіснило вже в 5 столітті німецьке плем’я ательманов. У 1032 році площа держави була сполучена з Римською Імперією. До централізованого управління і порядку було ще далеко. Обстановка змінилася, коли сім’я Габсбургів прийшла до влади. В майбутньому ця династія стала дуже потужною в Центральній Європі.

Місцева аристократія в 1291 році порахувала, що прийшло час для надбання незалежності. Незабаром вони добилися успіхів: в 1499 році країна набула незалежності від Римської Імперії, і отримала перемогу над силами Венеції і Франції в 1515 році. Але швейцарцям довелося усвідомити, що перемоги над великими державами, які перевершують по озброєнню і чисельності, не добитися. Тому вони відмовилися від експансії земель і проголосили нейтралітет.

У Європі 1517 року почалася реформація. Масове невдоволення різних верств населення Європи було головною причиною релігійного руху. Попри те, що центральна частина Швейцарії була католицькою, протестантські навчання швидко поширилися по країні. Коли протистояння християнських течій переросло в “Тридцятирічну війну” – серйозний озброєний конфлікт, який в тій чи іншій мірі торкнувся усіх європейських країн, Швейцарія прийняла нейтральну сторону і закрила межі. Все ж їй не вдалося уникнути неприємностей: армія Наполеона Бонапарта захопила в 1798 році Швейцарію. Тільки у 1815 році французів вигнали зі швейцарських земель.

Федеративна конституція була прийнята в Швейцарії в 1848 році. Для вирішення державних питань стали скликати федеральну асамблею, столицею країни став Берн. Швейцарія набувши стабільності, почала займатися рішенням економічних і соціальних проблем. Доступ в альпійські регіони відкрило масове будівництво і автомобільних залізниць, що притягнуло в державу тисячі туристів.

Глобальні події 20 віків Швейцарію обійшли стороною. У I Світовій війні її участь полягала в створенні загонів “Червоного хреста”. А нові фінансові потоки країні принесла II Світова війна. У банках Швейцарії зберігалися капітали Німеччини. В той час, коли після бойових дій відновлювалися країни Європи, Швейцарія продовжила свій промисловий і економічний розвиток. Міжнародні організації мають свої штаб-квартири у Женеві, а в Цюріху розвивалися міжнародні страхові і банківські центри.

Пам’ятки

Старовинні замки, міста, пам’ятники і курорти Швейцарії дозволять туристам вибрати краще. У країні широко поширений гірський, екскурсійний, екологічний, лікувальний, зимовий і інші види туризму.

Національна кухня

Для гурманів Швейцарія є справжнім раєм. Швейцарська їжа, як і нація – це симбіоз німецької, італійської і французької кухонь. При зовнішній різноманітності смаків в різних частинах альпійської країни, у жителів як мінімум є два символи найвищої якості – це сир і шоколад. Мало не кожен кантон має власні сорти.

На тлі поголовного божевілля на дієтах дослідження кухарів Швейцарії можуть здатися недоречними. Ароматна картопля, рум’яні ковбаски, розплавлений сир, смачні підливи, – просто неможливо встояти перед цією смакотою.

Фондю і раклет – це швейцарські блюда з розплавленого сиру. Уперше фондю почали готувати в Невшателе. На прогрітій тарілці подають раклет. Під час туру в Швейцарію необхідно спробувати з традиційною швейцарською картоплею рубану телятину по-цюрихски. У околиці Женевського озера гостям запропонують обсмаженого в олії філе окуня. Його подають з часточками лимона, а варена картопля буде на гарнір.

Суп “Минестроне” – це густий овочевий суп, який незвичайний і дуже смачний. До його складу входять картопля, помідори, рис, квасоля, горох, морква, пора, цвітна капуста і тертий сир. Цей суп традиційне блюдо в Тичино. Граубюнденский ячмінний суп – ще одно знамените перше блюдо. Його готують з копченої яловичини, капуста і природно з ячменю.

Щоб спробувати дивовижний десерт варто вчинити відпочинок в Швейцарію. “Цугер Киршторт” – це вишневий торт з листкового тіста і ніжного вершкового крему. Він посипаний горіхами і просякнутий вишневим лікером.

Дивовижні у своїй різноманітності і швейцарські вина. Це свіжість ароматів і багата палітра смаків. Нині вина Швейцарії на міжнародних конкурсах завойовують головні призи і отримують найвищі оцінки. “Мерло” (Тичино), “Доль” (Вале), “Фендан” (Вале), “Аминье” (Вале) – це оригінальні і виразні швейцарські вина.

Свіжіше нефільтроване пиво любить місцеве населення. Окрім його, швейцарці п’ють різні напої і якнайміцніший шнапс. Культура споживання і традиція виробництва шнапсу прийшли з Німеччини. Місцеві жителі в холодний час попивають напій кафе-ферциг, рецепт якого складається з однієї третини шнапсу і дві третини кави. Його подають у фужері із зігнутою ніжкою.

Звичаї і порядки

До старовинних звичаїв в Швейцарії відносяться дуже дбайливо. Багато традицій носять місцевий характер і існують тільки в окремих кантонах.

Співочі конкурси у Цюріху або Базельський карнавал – це знамениті фольклорні свята. Навесні буде цікава поїздка в Альпи, коли селяни переганяють худобу на пасовищі. Ця звичайна подія перетворюється на маленьке свято. Бої корів в Нижньому Вале – головна подія цього свята. Жителі католицьких кантон відрізняються прихильністю до старовинних звичаїв.

Народ в Швейцарії гостинний і доброзичливий. Буквально всюди є присутніми порядок і чистота. Швейцарці поважають пунктуальність і доброзичливість, тому вимагають те ж і від інших. У країні цінують комфорт і зручність.

Місцеві жителі дорожать особистим життям, тому у багатолюдних місцях поводяться непомітно і тихо. У ресторані або потягу гучна бесіда буде сприйнята негативно і вважатися невихованістю. Можна не боятися опинитися в малолюдному районі вночі, тому що в країні глибока турбота про порядок і безпеку.

Покупки

Поза сумнівом, швейцарські товари є символом якості. Стильно і дорого можна охарактеризувати покупки в Цюріху. Центральна вулиця Банхофштрассе удосталь яскравими і дорогими вітринами магазинів. Усі півтора кілометри вулиці можна пройти не швидким кроком хвилин за 30. За цей час можна потрапити від найпростіших магазинів до елітних бутиків.

Традиційно сезони розпродажів у Швейцарії проходять в середині літа і перед рождеством. Це дуже вигідно туристам, тому що взимку країна запрошує на круті схили любителів гірських лиж, а влітку – це рай для тих, хто любить піші і велосипедні прогулянки. У сезон розпродажів можна придбати товар зі знижкою більше 50%.

Швейцарські годинник – це продукт, який заслуговує на окрему увагу. Популярні марки годинника можна купити в країні за прийнятну ціну. Швейцарія пропонує широкий вибір годинника знаменитих компаній.

Не менш відомі ласощі – це швейцарський шоколад. Істинному любителеві солодкого просто необхідно спробувати творіння швейцарських шоколатье. Шоколад в країні представлений різними сортами і різноманітними барвистими упаковками.

Кишенькові ножі – це ще один популярний товар швейцарського виробництва. Якість і функціональність є головними ознаками ножа. Більше двадцяти різноманітних інструментів і лез можуть уміщатися в руків’ї. Наскільки це необхідно судити користувачам.

Символ Швейцарії – це корова, яка пасеться на альпійських лугах. З цим чином асоціюється головний сувенір – дзвіночки. Іншими швейцарськими сувенірами, які туристи можуть привезти додому, є вироби з дерева, музичні скриньки, кераміка і інші предмети різних ремесел, а також книги і антикваріат.

Кредо швейцарських магазинів – це доброзичливий персонал і відмінний сервіс. Покупця у будь-якому магазині обслужать по вищому розряду.

Швейцарія – це хоч і невелика країна, але дивовижна. Якщо існує у світі куточок надійності і спокою, то це якраз він – символ процвітання і престижу, країна із захоплюючими гірськолижними курортами, найстабільнішими банками, найточнішим годинником і найсмачнішим сиром на світі. Приїжджаючи знову і знову в Швейцарію, мандрівники зможуть кожного разу відкривати для себе щось нове.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: все про швейцарію, швейцарія інформація про країну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *