За новими враженнями – в Норвегію! [draft]



Дивовижна північна країна притягає чудовими фьордами, грандіозними водоспадами, гірськими вершинами, зеленими лісами. Норвегія щорічно приймає мільйони туристів, які жадають відпочинку несхожого на будь-кому в іншій країні. Гості країни будуть зачаровані не лише переказами про тролі і вікінгів, але і від можливості отримати внутрішньою гармонію і заспокоєння.

Резюме країни

  • Королівство Норвегія – ця повна назва країни.
  • Граничить зі Швецією, Фінляндією, Росією. Омивається водами Північного, Баренцового і Норвезького морів.
  • Осло – столиця Норвегії.
  • Площа країни складає 385186 кв. км.
  • Населення – більше 5 млн чоловік.
  • Форма правління – конституційна монархія.
  • Офіційна мова – норвезька.
  • Найбільшими міста являються Осло, Тронхейм, Берген, Ставангер.
  • Основна релігія – лютеранин.
  • Офіційна валюта – норвезька крона.
  • Часовий пояс UTC +1.

Клімат

Територія Норвегії розташована в помірному поясі. Завдяки тепловому потоку від Норвезької течії, на півдні країни набагато тепліше і вологість вища. На кліматі південного сходу позначається те, що тепла течія в протоку Скагеррак не проникає. Скандинавські гори не дозволяють повітряним масам проходити на схід Норвегії, створюючи захисний бар’єр, що служить причиною випадання влітку і зимою великої кількості опадів.

Взимку на півночі країни середня температура біля – 17 З, на узбережжі південного заходу до + 1,5 С. Влітку середня температура на півночі до + 7 З, на півдні в столиці до + 17 С.

Історія

Назва країни означає “шлях на північ”. Після льодовикового періоду клімат в Норвегії був сприятливим, і країна в той період була одним з густонаселених місць Землі. Перші поселенці займалися полюванням і збирачем, пересувалися далі на північ, переслідуючи стада північних диких оленів.

У 13 столітті місто Осло став столицею держави. Норвегія в 1397 році уклала союз з Данией, що проіснував чотириста років. У 1814 році Норвегія насильно склала зі Швецією єдине королівство, тільки в 1905 році вони змогли мирно розділитися.

В період Першої і Другої світових воєн Норвегія дотримувалася нейтралітету. У 1940 році нацистської окупації уникнути не вдалося. З фашистами люто боровся Рух Опору. У північній частині Норвегії велика кількість міст і сіл була знищена нацистами.

У 1949 році країна стала членом НАТО. У 1970 році в Північному морі були відкриті родовища газу і нафти, здобич енергоносіїв принесла країні багатство і процвітання. Норвегія відноситься до країн з високим рівнем життя. Населення в 1994 році на референдумі проголосувало проти вступу в Євросоюз.

Національна кухня

Норвезька кухня зумовлена холодним кліматом. Основні продукти – це риба, м’ясо, хліб, каші і молоко.

Великою популярністю користуються тріска, оселедець, скумбрія, сардини, знаменитий копчений лосось. Улюблене фірмове блюдо – ракфиск (форель, що заграла), а також лютефиск – сушена риба. М’ясні блюда готують у більшості випадків з баранини: смалахове (гасять баранячу голову), форикол (молода баранина з картоплею і капустою), феналар (гасять окіст).

У великих кількостях норвежці п’ють молоко, широко вживають сири і вершкове масло, люблять каву. Алкогольний норвезький традиційний напій – аквавит.

Свята

Дотримуючись старовинних звичаїв, до Різдву у Норвегії готуються майже за місяць до його настання. При підготовці особливе значення має випічка борошняних виробів. У кожному будинку на свято є хліб або печиво у вигляді фігурки якої-небудь тварини. У період перед Різдвом в Норвегії прийнято працювати не дуже багато, місцеві жителі ходять один до одного у гості на “різдвяні столи”, щоб вдосталь смачно поїсти. Традиційно на свято готують лютефиск, свіжий лосось і тріска. До дітей у гості приходить домовий ниссе, його задобрюють і пригощають чим-небудь смачним, оскільки він не любить сварок, не прощає образ.

У святвечір, 24 грудня норвежці ходять на кладовищі, поминають родичів, покладають вінки і запалюють свічки. Після усі відвідують службу в церкві. Уся сім’я збирається на різдвяну вечерю. Перш ніж відкрити подарунки усі водять хоровод у ялинки, співають пісні.

25 грудня – в день Католицького Різдва на вулиці нікого не зустрінеш: не працюють магазини, не ходять перехожі. В день тиші” знову накривають святковий стіл, і в сімейному дружньому колі триває свято. На Різдво в цій північній країні гадають і дівчата, і юнаки! Ворожіння страшні і смішні.

Завдяки безлічі засвічених свічок і фейєрверків грудень в Норвегії самий освітлений місяць. У ніч напередодні Нового року фейєрверки розпочинаються з дев’яти вечора і з кожною миттю їх більше і більше. За декілька хвилин до півночі з поздоровленнями до норвежців звертається король країни. Святкування Нового року проходить скромніше, ніж Різдво.

Масниця у Норвегії проходить насичено і цікаво. Туристи завжди в захваті від святкової атмосфери і веселощів, що панують в цей період в країні. Увесь тиждень Марди Гра норвежці їдять ситні і смачні страви, від душі веселяться напередодні Великого посту.

На Масницю обов’язково готують різні види здобної випічки. Це всілякі кекси: фруктові, шоколадні, вершкові, ванільні, ягідні, коричні. Кекси печуть на вершковому маслі, додаючи різні добавки, щоб десерт був святковим. Пригощання, наприклад, млинці подають з різними видами жирної риби : лососем, оселедцем або ікрою.

Ще одна цікава традиція на Масницю – ігри на військову тематику, це відображення боротьби між зимою і весною. У багатьох містечках проходять великі ярмарки.

Пасха – світле Христово воскресіння – улюблене свято норвезького народу, прихід тепла, весни, що означає, пробудження усього живого після морозів. Головним символом, прикрасою свята є яйце. Їх подають на стіл і в якості сувеніра прикрашають будинок. Роблять яйця з дерева, паперу, металу; розписують фарбами. У всередину можна вкласти любовне послання, сухофрукти, сердечка, монети, марципан. На пасхальні вихідні багато городян із задоволенням вирушають кататися на лижах в гори.

Пам’ятки

Головним багатством і пам’яткою Норвегії є неповторні пейзажі на полярному крузі. Країна відома комфортними гірськолижними курортами, фьордами, лісами, водоспадами і озерами. Туристів сюди притягає незаймана первозданна природа. Великі міста притягають історичними будівлями і архітектурними спорудами.

Суворий клімат, нечисленність населення і відособленість від Європи позначилися на культурі Норвегії. Тому в країні мало сільськогосподарських районів і трохи розкішних замків. Музеї народної культури представляють архітектуру, мистецтва і ремесла різних областей.

На гірськолижному курорті Трюсиль загальна довжина трас близько 70 км, є сорок підйомників. Три сторони гори пов’язані трасами в одну зону для катання. Тут розташована відмінна лижна школа, тому приїжджають сім’ї з дітьми.

Хемседал – гірськолижний курорт, який є кращим в країні. 50 трас різної складності і 20 підйомників забезпечують відпочинок і зайняття для людей різного віку зимовими видами спорту.

Відмінне катання на гірськолижному курорті Хафьель, розташованого в 15 км від Ліллехаммера. У 1994 році в цьому місті на Зимових олімпійських іграх швидкісні траси курорту використали для слалом-гіганта. Спуски протяжністю 40 км розділяються на 30 трас. Нещодавно невеликий лижний курорт Квитфьель, розташований на північ від Ліллехаммера приєднали до Хафьелю. На цьому курорті знаходиться величний лижний трамплін Олімпійських ігор. У Квитфьеле є усі умови для відпочинку дітей.

Гейло – старий гірськолижний курорт є висококласним центром сноукайтинга світового визнання. На нім є чотири сноупарка і 40 трас, у тому числі і дитячих. Курорт користується популярністю у сімей з дітьми.

Великий курорт Миркдален знаходиться в 25 км від Восса, надає усі умови для зимового відпочинку, для катання за бажанням на гірських і бігових лижах. Що усі, що бажають навчитися кататися можуть пройти навчання у досвідчених інструкторів. З Восса по вихідних і святковим дням на курорт ходить спеціальний автобус.

Мальовничі спуски по вертикалі, розташовані в ста кілометрах від столиці Норвегії перетворили Нурефьель у відомий гірськолижний курорт. Саме по цих екстремальних видах спорту проводилися змагання в 1952 році на олімпійських іграх в Осло.

У Зимовий парк Осло від центру столиці можна доїхати на автомобілі швидко, всього за 20 хвилин. В порівнянні з курортами він невеликих розмірів, але любителі покататися на лижах отримають не менше задоволення, ніж на відомих спусках. У 2012 році в цьому парку проходив Чемпіонат світу по сноубордингу.

У долині Сетесдал Південної Норвегії знаходиться великий гірськолижний курорт Ховден, на якому 10 підйомників, 30 трас, і є підготовлена лижня протяжністю більше 30 км.

У Телемарке, в Рауланде гірськолижний комплекс включає три зимові курорти, між якими регулярно курсує безкоштовний автобус. Окрім катань на лижах тут знайдеться ще багато розваг для будь-якого віку.

Гірськолижний сучасний курорт Конгсберг, розташований недалеко від Осло, обладнаний трасами різної складності. Окрім цього облаштовані швидкісні спуски для тренувань по слалому, дитячі траси і підйомник, сноупарк.

Багато цікавого про життя Норвегії можна дізнатися, якщо відвідати на заході Осло, на півострові Бюгдей Норвезький музей історії культури. Там безліч експонатів знаходяться просто неба і в закритому приміщенні.

У експозиції музею представлені історичні предмети з 16 століття і до сучасних днів. У закритих залах знаходяться вироби народної творчості, посуд, національні костюми, іграшки. Просто неба можна побачити около150 експонатів різних періодів історії, у тому числі спорудження Ставкирку з Гуля (12 повік).

Недалеко від цього місця розташовується Музей кораблів вікінгів. З 1926 року тут представлені знамениті кораблі вікінгів : Гокстадский корабель, Тюнский корабель, Осебергский корабель.

У Осло розташований музей Мунка, у якому мистецтвознавці займаються не лише зборами, обробкою, а також і популяризацією творів художника, графіка Едварда Мунка. На сьогодні фонд музею складає 1100 картин, 18000 графічних файлів, 4500 малюнків. Окрім робіт майстра тут же зберігаються особисті речі художника. Відкриття музею було в 1963 році.

Одно з популярних місць в столиці, шедевр історичної архітектури – замок і фортеця Акерсхус. Ця споруда розташована стратегічно зі сходу на березі гавані Осло. За масивними стінами ховається палац стилю ренесанс, королі Норвегії покояться в каплиці замку. Усередині будівлі знаходиться Музей норвезького опору, що розповідає про Другу світову війну.

Сьогодні Норвегія одна з екологічно чистих країн світу, яка дозволить вдихнути повними грудьми свіжого повітря. Гості зможуть насолодитися північною природою, отримати заряд адреналіну. А затишні міста з радістю приймуть будь-якого туриста. Норвегія – це країна, яка кожному дасть можливість виконати мрію.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *