Найробі – столиця Кенії [draft]



Найробі – це найбільше місто в Східній Африці. Сьогодні це економічний центр Кенії і місце відпочинку сотень тисяч туристів. Столицею сафарі називають це місце, оскільки всього в семи кілометрах від центру починається територія національного парку, де мешкають леви, жирафи, бегемоти, гієни і інші тварини. Саме у аеропорти околиць Найробі прилітають більшість рейсів з Європи, Америки і Росії, наступні в Кенію.

Столиця Кенії Найробі розташувалася на висоті 1600 метрів над рівнем моря. Завдяки цьому в місті майже немає малярійних комарів, а ще температура не піднімається до максимальних відміток. І взимку і літом клімат помірний, відповідний для проживання людини. Оптимальний час для подорожі в цей куточок планети – січень-березень, це найтепліший період, коли середня температура вдень близько 25 °C при середній вологості.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Історія міста

Місто Найробі виникло на місці, де раніше розташовувалася велика кількість озер. На мові місцевих народів “найроби” – холодна вода. У цьому оазисі часто зупинялися подорожні, перетинаючи савану. Але в 1980 році почалося будівництво залізниці, і англійці зайняли територію для розміщення працівників. Місто розташувалося між Момбасой і Кампалою. Поступово управлінська верхівка перебралася з Момбаси в Найробі, цьому сприяв м’якший клімат. Вже в 1905 році Найробі назвали столицею регіону, а в 1963 році, коли Кенія набула незалежності, Найробі стала столицею держави.

За сто років існування на території Найробі відбувалося багато важких подій. Старе місто було повністю зруйноване в 1900 році, причиною стала бубонна чума. Щоб врятувати жителів, усі будівлі були повністю спалені, а на їхньому місці побудовані нові.

У 1998 році в столиці Кенії стався великий теракт: на посольство США було здійснено напад. В результаті більше чотирьох тисяч чоловік постраждали, 200 загинули. Це завдало величезного збитку економіці країни, оскільки туристи ще довгий час побоювалися приїжджати в Кенію на відпочинок.

У вересні 2013 року знову стався напад. Терористи захопили великий торговий центр “Nakumatt Westgate”. Дві доби люди знаходилися в заручниках. Більше 150 чоловік отримали поранення, а 67 загинули. Злагоджені дії поліції дозволили врятувати сотні чоловік.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Населення

Сьогодні офіційні джерела стверджують, що в Найробі мешкає чотири мільйони чоловік, це найбільше місто на території Східної Африки. Але кількість жителів порахувати точно ніколи не вдавалося, на околиці розташувалися трущоби, місцеві жителі називають це місце “Кібер”, там мешкають сотні тисяч людей, що не мають гідного житла.

У центрі міста розташувалися великі торгові центри, шикарні готелі, урядові будівлі і установи культури. Але прогулюватися по вуличках рекомендується лише у світлий час доби. Злочинність дуже активна, туристи дуже часто стають жертвами місцевого населення.

У савані важко заробити на життя, тому багато представників традиційних племен Кенії прагнуть в місто, але і там знайти харчування буває складно. Саме це стає причиною збільшення злочинності. Туристам рекомендується не носити з собою цінні речі, не ходити самостійно по місцевих пам’ятках, а після темряви не покидати готель.

На території Найробі мешкає багато іноземців. Сотні великих світових компаній мають свої представництва в столиці Кенії. Вони працюють з усією Африкою, але справи вважають за краще вести з цього міста. Величезні хмарочоси, зручні офіси і житлові будинки роблять це місце привабливим для бізнесу. А величезний потік туристів дозволяє утримувати на території велике число магазинів, ресторанів, клубів і інших закладів.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Як дістатися до Найробі

В околицях Найробі розташувалися два аеропорти. Найбільший – міжнародний аеропорт Джомо Кениати, через нього прибувають більшість туристів з Європи і Америки. У рік він забезпечує транспортування більше 5 мільйонам пасажирів. Аеропорт побудований по самих останніх технологіях.

У серпні 2013 на території виникла велика пожежа, яка знищила майже усі будівлі. За короткий час він був повністю відновлений і зараз здійснює супровід величезної кількості рейсів.

Аеропорт Уилсон розмістився на південь від Найробі. Він обслуговує місцеві рейси, з нього можна потрапити в інші міста Кенії або відправитися в подорож по Африці.

В найближчому майбутньому планується розширити кількість рейсів, оскільки багато туристів вважають за краще дістатися до Найробі прямим літаком, а потім потрапити в інші міста теж по повітрю.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Транспорт в Найробі

Подорожувати по Найробі краще на таксі, це безпечно і не дуже дорого. Таксі завжди стоять у готелів, торгових центрів, ресторанів. Викликати машину зазвичай не доводиться, досить лише вийти на вулицю. Але гальмувати машину просто на дорозі не стоїть, це заборонено і може викликати масу проблем. Йдіть до музею, ресторану, щоб зайняти собі місце.

Більшість жителів пересуваються на автобусах або матату – це мікроавтобуси яскравого кольору. За невелику плату вас доставлять у будь-яку точку міста. Але важливо не забувати пристібатися, оскільки часто на дорогах відбуваються аварії.

Найробі – це місто пробок. Їх не порівняти навіть з московськими, все набагато гірше. Майже весь день коштують центральні вулички, тому пересуватися іноді набагато зручніше пішки, чим на якому-небудь транспорті.

Найробі будувався як залізнична станція, і вона досі функціонує. Добратися можна, наприклад, до Момбая. Але частіше все-таки по цій гілці перевозять вантажі. У нічний час ходить маленький потяг, схожий на електричку. На нім жителі околиць приїжджають в Найробі на роботу, а з настанням темряви повертаються назад.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Пам’ятки

Головна пам’ятка Найробі – національний парк. Він починається в 7 км від центру міста, і на його території водиться близько 400 видів тварин і птахів. У парк можна відправитися на сафарі, щоб помилуватися життям звірів в традиційних умовах. Більшість екскурсій починаються рано вранці, вдень же тварини ховаються від пекучого сонця, і кількість зустрічей з ними сильно зменшується.

По парку можна проїхати на спеціальному транспорті або пішки. Пересування можливо лише по конкретних маршрутах, порушення загрожує нападом хижаків. Краще брати з собою гіда, який ознайомить з правилами безпеки, розповість про парк і місцеву фауну.

На вході в парк є притулок для тварин, в нім завжди можна побачити маленьких левів, слонів або жирафів. Звіри, що залишилися без батьків, тут влаштовують представлення, ростуть і готуються вийти на свободу. За невелику плату в цьому місці є можливість навіть погодувати слоненя або покататися на великій тварині.

Найбільший музей в Найробі – це національний музей Кенії. У нім зберігаються залишки первісної людини, знайдений в державі, кости древніх тварин, а так само цікаві композиції, що стосуються місцевого населення, їх звичаїв і культури. Відвідування буде цікаве і дорослим і дітям, за 1-2 години можна буде дізнатися величезну кількість фактів про Африку.

Найробі - столиця Кенії [draft]

На центральній площі Найробі розмістився мавзолей Джомо Кениатти, це перший президент Кенії. Фотографуватися у пам’ятника заборонено законом, але подивитися на композицію варто.

Приїхавши в Найробі, варто відправитися до гори Лонгонот. Це прекрасний по красі вулкан, який останній раз був активний в 1890 році. Він не занадто високий, тому будь-яка людина з середньою фізичною підготовкою зможе підкорити таку вершину. Згори відкривається прекрасний вид на савану і саму гору. Таку красу треба обов’язково побачити.

Відвідавши Найробі, варто зайти в ювелірні магазини. На території Кенії можна не дорого купити коштовні камені, наприклад, дуже демократичні ціна на малахіт, блакитні агати, діаманти.

У ресторанах Найробі можна покуштувати екзотичні види м’яса. Досить часто гостям пропонують алігатора, страуса, антилопу.

Найробі - столиця Кенії [draft]

Найробі – це місце, де сучасність стикається з традиційністю, хмарочоси є сусідами з трущобами, а дорогі готелі і магазини змагаються з невеликими крамничками місцевого населення. Відвідати це місто варто, щоб помилуватися видами на гору Кіліманджаро, відвідати сафарі і насолодитися особливостями савани. Різноманітність цін і умов дозволять знайти варіант відпочинку для кожного.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *