Острів Мадагаскар вражає вже своїм зовнішнім виглядом – яскраво-червоні латеритні землі слугують “фундаментом” яскраво-зеленій рослинності, утворені древніми породами гірські вершини, вулканічні масиви і озера межують з пустинними ділянками, багатокілометрові пляжі Мадагаскару обмежені з суші масивами реліктових лісів, а велика кількість повноводних річок і ерозійних форм надає місцевому рельєфу ще більшу різноманітність. А якщо додати до цього ще і унікальну флору і фауну, аналогів яким немає на планеті, а також колоритне місцеве населення, що є унікальною “сумішшю” народів малазійського і африканського походження, то вийде якраз те, що і створює славу Мадагаскару, як одному з “реліктових” місць планети.

Окремою пам’яткою острова Мадагаскар можна рахувати його тваринний світ. Тут мешкають більше 50 видів лемурів, у тому числі знаменитий “індрі” і “руконіжка ай-ай”, тенреки, 7 ендемічних родів виверрових, ендемічні види крокодилів і один вид карликового гіпопотама, рідкісні вузькороті жаби, гекконові, деякі реліктові форми ігуан, безліч сцинков і хамелеонів, геррозаври, вужеподібні змії і удави, більше 50 ендемічних сімейств птахів і так далі. Недивно, що унікальний живий світ острова-материка Мадагаскар дбайливо охороняється державою – такі заповідники, як Беренти, Андухахела, Циманампецуца, Бемараха, Анкарафанцика, Лукубе, Царатанана, гора Амбр, Марудзедзи, Бетампуни, Андасибе і інші, добре відомі за межами острова.

Будь-ласка, поділіться з друзями в соц. мережах статтею "Мадагаскар – острів-материк, одне з “реліктових” місць планети"

Коментарів поки що немає.

Додати коментар

Оновити картинку