Мости Дании – гордість країни [draft]



Територія Королівства Дании включає півострів Ютландия, острови Датського архіпелагу, серед них найбільш відомі Зеландія, Венсюссель-Ти, Фюн, Лолланн, Борнхольм, Фальстер та ін., омивається Північним і Балтійським морями. Для країни і для усієї Північної Європи Новий міст через протоку Малий Бельт, міст Великої Бельт, Эресуннский не просто мости, що сполучають береги проток між морями. Вони утворюють значиму європейську автомагістраль, короткий шлях між Німеччиною і Скандинавією.

Завдяки складним конструкціям Дания стає сама мостом між Скандинавією і Західною Європою. Великий Бельт і Эресуннский мости – це комплекси хитромудрих споруд, переправи, які часто називають “з’єднаннями” або “лініями”.

Старий міст Малий Бельт через протоку з такою ж назвою, що сполучає Балтійське море і протоку Каттегат, почали будувати в 1925 році, а для руху відкрили в 1935 році. Це перший міст над протокою, що з’єднав Ютландию з островом Фюн. До цього пасажирські перевезення через Бельт здійснювалися за допомогою судів і поромів. У 1940 році Германію окуповувала Данию, захопивши спочатку цей об’єкт.

Фермовий міст загальною довжиною 1178 м, заввишки просвіту над морем 33 м є власністю держави, відповідальність за його стан несуть Датські залізниці. На мосту прокладені пішохідні тротуари, дві залізничні колії, для руху автомобілів – дві вузькі смуги.

При будівництві конструкції техніка майже не була задіяна. З судів занурювалися в море палеві (стовпчасті) фундаменти, потім встановлювалася дерев’яна опалубка, бетон заливали вручну.

Старий міст втратив своє призначення, як головна автомобільна лінія між Ютландией і островом Фюн, коли в експлуатацію ввели Новий міст. Але, як і раніше його використовують як залізничний міст між Фюном і Ютландией, він зв’язує Фредерисию і Миддельфарт.

Висячий Новий міст через Малий Бельт загальною протяжністю 1700 м, з висотою пилонов 120 м був побудований в 1965-70 рр. і відкритий королем Данії Фредеріком IX. Раніше автомобільний рух між Фюном і Ютландией (Е 20) відбувався по мосту з однією смугою в кожному напрямі. Зі збільшенням інтенсивності руху біля Старого моста постійно утворювалися пробки. По Новому мосту рух здійснюється в кожному напрямі по трьох смугах. Дорожнє полотно Нового моста через Малий Бельт підігрівається, це дозволяє в зимовий час не допустити утворення полоу. Міст облаштований пішохідними тротуарами, тому багато туристів здійснюють через протоку піші прогулянки.

Цей міст став першим кроком для з’єднання автомобільними дорогами трьох частин Дании, другий етап – будівництво моста Великої Бельт.

Висний міст, у світі третій по довжині прольоту, – Міст Великої Бельт перетинає протоку Великої Бельт і сполучає острови Зеландія і Фюн. Спорудження моста здійснювалося з 1988 г по 1998 р., вартість переправи склала 21.4 мільярда датських крон. Після завершення будівництва моста період перетину транспортними засобами між островами зменшився більше, ніж на одну годину, між західної і східної частинами Дании значно збільшилися вантажні і пасажирські перевезення. Щодня по мосту проїжджає близько 27 600 автомобілів, в той же час поромна переправа забезпечувала перетин через протоку не більше 8000 автомобілів.

Вісімнадцять кілометрів транспортної системи складають висний міст і залізничний тунель на сході, проміжний острів Спроге, і на заході автомобільно-залізничний міст. Залізничний рух двоколійний, електрифікований, автомобільний – чотирьохсмугове.

Західний віадук представляє з себе два прилеглі мости, протяжність яких 6611 м і проліт 18 м, по південній стороні відбувається автомобільний рух, залізничний здійснюється по північній стороні.

Залізничний тунель складає в довжину 8024 м, на максимальній глибині 75 метрів, він прокладений паралельно східному мосту.

Не лише для Дании, але і для усієї Європи міст має велике значення. Завдяки мосту Великої Бельт пряма дорога із столиці країни в Оденсе займає одну годину п’ятнадцять хвилин, з Копенгагена в Орхус – дві з половиною години, з Копенгагена в Ольборг – менше чотирьох годин. Будівництво моста значно скоротило кількість авіарейсів між містами Копенгагеном і Орхус, Ольборг, Эсбьерг, були припинені перельоти усередині країни між Копенгагеном і Оденсе.

На цих напрямах основним громадським транспортом став потяг. Міст Великої Бельт в сукупності з Эресуннским мостом забезпечує пряме з’єднання між Скандинавією і континентальною Європою. Завдяки мосту різко збільшилася кількість поїздок на автомобілях і електропоїздах між Німеччиною і Швецією, Німеччиною і східною Данией. Завдяки мосту стало можливим з Гамбурга на нічному потягу приїхати в Копенгаген менш ніж за п’ять годин, на автомобілі – близько чотирьох годин. Для денних потягів з Гамбурга в Копенгаген, як і раніше, використовується пором через протоку Фемарн між датським островом Лолланд і германським Фемарн. У Данії міст Великої Бельт є єдиною платною дорогою.

В ході будівництва транспортної конструкції тваринний і рослинний світ постраждали більше, ніж було заявлено в попередніх оцінках. Але після завершення будівельних робіт все досить швидко відновилося, і за оцінками експертів природі непоправного збитку нанесено не було.

Пасажири тепер віддають перевагу автомобілям і потягам, а не поромам і літакам, що привело до помітної економії електроенергії в країні. Відмічено також скорочення викиду вуглекислого газу.

Поєднаний з тунелем Эресуннский міст включає два шляхи залізниці і чотири смуги автомагістралі через протоку Эресунн. Столицю Королівства Дании – Копенгаген і місто Мальме в Швеції зв’язує найпротяжніший в Європі залізничний міст поєднаний з автомагістраллю. Тунель і міст служать відрізком міжнародного європейського автомобільного маршруту Е 20 і Эресуннской залізничної лінії. Створення безперервного шляху моста Великого Бельта і Эресуннского моста дало можливість з’єднати континентальну Європу з усією Скандинавією і Швецією. Проект моста розробила датська фірма Диссинг + Вейтлинг.

Пасажири автомобільного і залізничного транспорту, що перетинають по Эресуннскому мосту межу “Дания – Швеція” не проходять паспортний контроль завдяки Шенгенській угоді. Митницею проводиться перевірка для тих, хто їде в Швецію, для перевірок, що в’їжджають в Данию, немає.

На датському штучно створеному острові Пеберхольм (Перець) міст переходить в тунель. Насипаний з порід і скель Пеберхольм має довжину близько чотирьох кілометрів і середню ширину 500 метрів. Данці зробили острів природним заповідником.

Для жителів Данії і Швеції Эресуннский міст служить зручним і практичним способом пересування між країнами. А ось туристи, що прибули в ці краї уперше, не перестають захоплюватися і дивуватися.

У Копенгагені при підльоті до міжнародного аеропорту, перед поглядом пасажира літака відкривається унікальне видовище: величезний міст з поїздами і автомашинами в одну мить провалюється під воду і ховається з поля зору. Що відбувається можна прийняти за катастрофу і не на жарт злякатися, якщо не володіти інформацією про підводний тунель.

Якщо розглянути ближче, то конструкція вражає своєю грандіозністю і величчю. Сидячи в автомобілі або потягу, може здатися, що дорога не закінчиться ніколи. Захоплюючі дух, казково красиві морські пейзажі, подорож по тунелю перетворюють на справжню пригоду.

Створений проект Фемарнбельтского моста, який повинен зв’язати датський острів Лоллан з німецьким островом Фемарн. Конструкція по планах перетинає восемнадцатикилометровий протока Фемарн-Бельт у Балтійському морі. Споруда намічена завершити в 2018 році.

У довжину вантовий міст складатиме до 19 кілометрів, матиме три прольоти по 724 метри. Споруда триматиметься на чотирьох пилонах заввишки по 280 метрів. Для проходу великих суден з Балтійського моря конструкція не завадить, оскільки вертикальний проміжок матиме 65 метрів.

На мосту побудують чотирьохсмугову автомагістраль і двоколійну залізницю. Транспортна система скоротить час поїздки з Копенгагена в Гамбург майже на дві години. По планах, інтервал руху складуть два вантажних і один пасажирський потяг в годину. Проект Фемарнбельтского моста є великим із задуманих в Північній Європі інфраструктурних проектів. Його порівнюють з планами будівництва переправи через Мессинский проливши, з мостом Великої Бельт, Эресуннским мостом. Маршрут стане головною магістраллю між Гамбургом, Копенгагеном і Мальме, далі в Скандинавію.

У Берліні в 2007 році між урядом Данії і Німеччини було укладено Тимчасову угоду про будівництво моста.

Датське королівство з причини його географічного положення сполучає країни і регіони. Тому мости для країни мають величезне значення. Ці грандіозні унікальні конструкції – справжня гордість данців.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: якзробитибельт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *