Лондон як на долоні [draft]



Серед цікавих місць Лондона особливо популярним у місцевих і іноземних туристів є атракціон, який розташований на березі р. Темзи. Лондонське Око – це одне з велетенських коліс огляду у світі, Ламбет, що знаходиться в районі. Його висота досягає 135 м, що дорівнює 45 поверховій будівлі, а діаметр складає 120 м. Неймовірна захоплююча панорама столиці Великобританії відкривається з такої висоти.

Лондонське Око розплющили в 1999 році на честь нового тисячоліття. Щороку найвище європейське колесо огляду відвідують більше трьох мільйонів тих, що бажають. Проект атракціону є роботою Девида Маркса, а також Джулії Барфилд. Архітектори отримали це право в результаті перемоги на конкурсі.

На розробку і будівництво атракціону в Лондоні фахівцям було потрібно шість років. Це великий термін, якщо врахувати, що проектувався він в кінці 20 століття, коли технології досягли вже високого рівня. При будівництві колеса огляду трудності з’являлися, мало не на кожному етапі. Конструкція була просто величезна: збирали її по окремих елементах, кожен з яких мав чималу вагу. У зв’язку з цим інженери прийняли рішення доставляти складені Лондонського Ока на берег річки не по дорогах, а на спеціальних баржах прямо по Темзі.

Конструкцію збирали на платформах, які були зведені спеціально для цих цілей. Після того, як усі заходи по складанню були закінчені, залишалося тільки поставити в робоче положення колесо огляду, який буквальний відразу після його відкриття стало візитною карткою Лондона. Була потрібна тривала, титанічна і копітка праця робітників і інженерів, щоб підвести колесо огляду на 65 градусів. Для вирішення цього питання довелося виготовити механізми, які упевнено і повільно піднімали конструкцію з металу вагою більше 1700 т. В цю вагу не включалася вага кабінок, кожна з яких досягає майже 10 тис. кг Близько двох градусів в годину складала швидкість підйому. Це свідчить про те, що тільки на підйом колеса було витрачено 34 години.

Усі роботи були закінчені до грудня 1999 року, а урочисте відкриття колеса огляду, як і було, задумано відбулося 31 грудня 1999 року, в ніч перед настанням нового тисячоліття. Лондонське око стало деяким символом вступу в нову еру. Після відкриття колесо огляд внесли в книгу рекордів Гіннесу, як самий велетенський атракціон у світі. Пальма першості у нього була не довго, але на його популярності це зовсім не відбилося.

Колесо огляду забезпечене 32 закритими і кондиціонуючими яйцеподібними кабінками, які призначені для відвідувачів. Кількість капсул означає 32 передмістя Лондона. Вага кожної капсули складає 10 тонни і може прийняти максимум 25 чоловік. У кожній кабінці є крамничка, на якій можна вільно передихнути і одночасно спостерігати при цьому як розкриває свої секрети Лондон.

Недивно, що черги з туристів до колеса огляду не закінчуються: майже кожен гість Лондона бажає опинитися на великій висоті. Комфортабельні кабінки своїм зовнішнім виглядом нагадують прозорі капсули. Вони закритій конструкції і повністю безпечні, тому неможливо вивалитися з капсули колеса огляду.

Лондонське Око можна побачити майже з будь-якого місця міста, як і будь-який район столиці Великобританії, видний з кабінки атракціону. Особливе захоплення колесо огляду, який можна назвати путівником по місту, викликає у дітей. Якщо відпочивальники прибули в Лондон усією сім’єю, то обов’язково необхідно згаяти час і побувати на диві сучасних технологій, яке приголомшує уяву.

Зовні атракціон нагадує велосипедне колесо, тому що підтримується величезними спицями. Лондонське око обертається в середньому із швидкістю 26 см/з, що приблизно дорівнює 900 м/ч. Швидкість розрахована так, що один оборот колеса огляду займає підлогу години, тому захоплююча подорож не займе багато часу. Під час руху атракціону вона не значна, що допускає вільне переміщення пасажирів по капсулі. Щоб узяти додаткових пасажирів в процесі руху колесо не робить зупинки. Вхід для туристів передбачений конструкцією тільки на рівні землі. Повністю Лондонське око зупиняється досить рідко. Паузу колесо робить для людей з обмеженими можливостями. На популярному атракціоні Лондона ніхто не залишається без уваги.

У 2006 році авторитетна компанія обладнала колесо огляду новим сучасним підсвічуванням. Вночі Лондонське Око світиться різними кольорами із-за системи Color Kinetics. Ультрасучасна система дозволяє операторові змінювати не лише кольори, але і робити на колесі огляду різні світлові ефекти. В період відкриття Олімпіади 2012 року в Лондоні, атракціон, а вірніше його внутрішнє оснащення капсул було змінене. У кожній кабінці з’явився екран і доступ в інтернет.

Для молодожонів політ на Лондонському оці є своєрідним ритуалом під час церемонії одруження. У цьому нічого немає дивовижного, тому що деякі лондонці познайомилися в одній з кабінок колеса огляду. День Святого Валентина (14 лютого) є єдиною датою в році, коли атракціон функціонує і вночі. Для закоханих політ над нічною столицею буде фантастичним. Багато екскурсоводів говорять, що саме 14 лютого вночі в капсулах колеса огляду молоді люди говорять один одному про любов і роблять пропозицію руки і серця.

Лондонське око – це відвідувана пам’ятка гостями і жителями міста, до того ж вона користується великою славою у туристів зі всього світу. Лондон немов на долоні, види з атракціону вражають усіх. Чудова можливість з висоти справжнього пташиного польоту поглянути на Темзу, будівлю парламенту, побачити Биг-Бен і інші відомі місця Лондона. Не варто жаліти своїх грошей і нервів, які витратяться під час очікування в черзі, тому що приголомшливі види столиці запам’ятаються назавжди.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *