Туристичний путівник по Нарве [draft]

Туристичний путівник по Нарве [draft]


Третім за величиною містом в Естонії є Нарва. Вона унікальна своїм географічним розташуванням і багатою культурною спадщиною. Місто знаходиться на межі між Естонії і Росією. Від Таліну його відділяють 210 км, від Санкт-Петербургу – 130 км. Нарва – це те місце, де зустрічаються різні народи, культури і епохи. Вона притягає багато туристів і любителів культурного відпочинку.

Нарвська ратуша

Поряд з сучасною будівлею Нарвського коледжу на Ратушній площі розташовується ратуша. Шведський король Карл XI є ініціатором її створення. Автор проекту Л. Г. Тейффель. На будівництво ратуші знадобилося три роки (1868-1871 рр.). Після того, як будівля була готова, на вершині вежі з’явився кований журавель майстра Граббера. Але облицювання приміщень тривало ще упродовж чотирьох років.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Фасад також не залишили без уваги. Його декорували годинник і портал, які привезли із Стокгольма. Дороблялися і сходи, пізніше встановили ковані грати і дверний молоток. На стінах виник розпис. Просторий вестибюль вміщував перший поверх, з обох його сторін тягнулися інші приміщення. На другий поверх можна було піднятися з холу по сходах, там були зал засідань, кабінети суддів, канцелярія, торгова палата.

Під час Другої світової війни ратуша втратила покрівлю, вежу, перекриття, а скульптура і сходи були пошкоджені. На відновлення будівлі знадобилося сім років (1956-1963 рр.). Незайманим усередині залишився тільки хол, ресторатори лише освіжили його облицювання. Стельові балки і сходи були замінені.

Нинішня ратуша – ця триповерхова будівля, на якій, як і раніше, на даху є купол, верх якого прикрашає флюгер, символізуючий пильність.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Вікна будівлі виконані так, що вони розміщені в площині із зовнішньою стіною. Перше, що попадеться на очі тому, хто побачив ратушу вперше – це портал з фігурами – символи основних вершителів правосуддя : справедливості, мудрості і помірності. Зараз ратуша відкрита для відвідувань. Виявившись усередині, гості ніби переносяться в минуле.

Пам’ятник “Шведський лев”

Сквер поблизу Нарвського замку прикрашає пам’ятник “Шведський Лев”. У 1936 році була встановлена перша статуя. Вона була виконана в Швеції і повторювала пам’ятник, який стоїть у палацу в Стокгольмі. Оригінал був створений на згадку про 1700 г, коли шведське військо отримало перемогу над армією Петра І. Пам’ятник, як і його двійник, служив символом могутності Швеції і величі короля Карла XII.

Монумент спочатку був встановлений, де був основний бій – на полі, яке знаходиться на заході міста. Його виконав шведський архітектор Рагнар Эстберг. Первинний варіант нарвського пам’ятника зображував сильну, мускулисту тварину з кучерявою головою. Зображення монумента яскраво свідчило про готовність кинутися у бій. На відкриття “Шведського лева” в Нарве прибув шведський принц Густав Адольф.

Війна нанесла місту багато руйнувань, під артобстрілом ушкодилася і статуя лева. Після війни монумент не відновили. Його зробили до 300-річного ювілею пам’ятної битви. У сьогодення пам’ятник має інше значення: він служить символом дружніх стосунків між Швецією і Естонією.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Оновлена статуя була відкрита в 2000 році. Новий пам’ятник був розроблений і виконаний місцевим архітектором Володимиром Орловим. Скульптурну композицію складає гранітний постамент і, що височіє на нім, бронзовий лев. Як і в попередньому варіанті, ліва лапа лева лежить на кулі. Але сучасний монумент не є точною копією колишнього лева. Він виглядає грізнішим і величнішим. Від свого прототипу тварина відрізняється своєрідним поглядом і плавними формами. Загальна висота монумента – сім метрів.

Собор Воскресіння Христова

Розкішна і велична будівля – собор Воскресіння Христова може вмістити до трьох тисяч чоловік одночасно. Він зводився в 1890-1896 роках на гроші Кренгольмской мануфактури. Місце під забудову було відведене почесним громадянином Нарви Іваном Прове, який викупив його на особисті кошти. Собор зводили відповідно до проекту Павла Алиша. Храм освятили в 1896 році, але ще два роки тривали роботи по обробці і декоруванню.

З усіх талановитих робіт архітектора собор Воскресіння Христова найкрасивіший і складніший, відоміший і функціональний. Центральний купол вінчає будівлю, він надає йому об’ємності і величавості. Сьогодні собор – ця єдина купольна будова в Нарве.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Будівля споруджена з темної і світлої цегли. Раніше додатковими входами у будівлю були чотири портали, в яких є образи святих в мозаїці, але пізніше прийнято рішення закласти їх з міркування безпеки. По три великі і малі дзвони входять в дзвінницю. На них також є присутніми зображення святих. У підвалі собору, де раніше була зимова церква, розміщені комора, канцелярія, майстерні і інші підсобні приміщення. Гвинтові сходи сполучають поверхи.

Найбільш значимим у внутрішньому убранні собору є різьблений позолочений іконостас, який виконав майстер В. Астафьев. Для храму більшість ікон написана в старообрядческом стилі М. Дикаревим. У соборі, зібрано церковне начиння, яке дивом збереглося під час військових бомбардувань.

Александровский собор

У історичній частині міста розташований Александровский лютеранський собор. Його ініціатором створення є Ф. Танненберг, а місце під будівництво було подароване Г. Крамером. Храм зводився в 1881-1884 рр. на честь імператора Олександра II. Автором проекту був архітектор О. Гиппиус. Гроші на будівництво споруди були виділені Л. Кноопом, хазяїном Кренгольмской мануфактори.

Освятили собор в 1884 році. Центральна частина церкви вписана у восьмигранник, до неї приєднана довга прямокутна будівля і вежа. Будівля розрахована так, що в нім може поміститися 2,5 тис. місць для сидіння і для богослужіння стоячи стільки ж.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

За свою історію Александровский собор пережив багато драматичних сцен. Під час Першої світової війни в нім розміщувався уряд Эстляндской Трудової Комуни. У Другій світовій війні вежа собору була підірвана. Споруда була відновлена на засоби прихожан в 1959 році. Але незабаром прихід покинув собор, тому що він був відданий під склад.

Лютеранський собор був повернений міською владою приходу після надбання країною незалежності. Ця подія сталася в 1990 році, але перше богослужіння було проведене в липні 1994 року, тому що будівля потребувала тривалого відновлення після 32-річного застосування його як складу.

У 2000 році до назви культової споруди додалося слово “Великий”. Дзвін, який довгий час був схований, встановили на храмі в 2004 році. Через три роки був встановлений на своє місце і шпиль вежі. Висота соборної вежі складає трохи більше 60 м. У сьогодення у вежі розташовується експозиція музею.

Нарвська фортеця

Місто Нарва, яке розташувалося на кордоні з Росією, багатьом відомий із-за фортеці. Вона збереглася до наших днів майже в первозданному виді і має неповторний дух середньовіччя. Зараз усередині замку розміщується історичний музей, який береже в собі важливі події тих часів і спогаду про минулі повіки.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Фортеця була побудована в 1223 році і виконувала своє військове значення багато століть підряд. Після Великої Вітчизняної війни вона була зруйнована і її відновлювали. У 1950 році в споруді відкрився музей.

Великий інтерес викликає Пикк Херманн – щонайдовша будівля. У зв’язку з цим фортеця в Нарве має ще одно найменування – Замок Германа. Музей розміщується у білій довгій будівлі. Експозиція знайомить з історією Міста і країни в цілому. Свого часу Нарва був розвиненим і багатим містом, але все змінилося після Другої світової війни. Площа фортеці велика, тому з музею можна перейти в сусідні приміщення, де часто організовуються заходи і виставки, а також фестивалі.

Окрім музею, в замку є і майстерні, в яких усі ті, що бажають можуть навчитися способам виготовлення сувенірів і різних предметів. Висота вежі складає 51 м, а на останньому її поверсі є оглядовий майданчик. З неї відкривається прекрасний вид майже на усю Нарву.

Художня галерея

Зразком типової військової будови 18-го століття є художня галерея. Вона є двоповерховою будівлею, яка зведена в стилі ранньої класики.

Галерея має склепінчастий дах і горище. Стіни виконані з каменю, а обробка коридорів – з дерева. В ті часи подібні будівлі будувалися в основному в сусідньому Ивангороде.

У 19 столітті у будівлі була казарма. У Першу світову війну будові були нанесені ушкодження, не уникнуло воно і потім їх в Другу Світову війну. У момент між війнами у будівлі розміщувалися заводські приміщення, а в 1950-і роки воно було переобладнуване в учбовий корпус.

Туристичний путівник по Нарве [draft]

Експозиція галереї, яка є частиною Нарвського музею, розмістилася тут у кінці 20 століття. Одночасно галерея має статус центру мистецтва Ида-Вирумаа. З експонатів, які знаходяться тут постійно, відвідувачі можуть дізнатися про творчість художників, що жили в різний час в Нарве. Найбагатішим є зібрання картин купця Лавренцова, які датуються 19 повікою.

Найбільш цінними експонатами вважають портрети С. Пфандцельта, Х. Буххольтца і Й. Х. Венедикта. Велика увага заслуговує і російське мистецтво 19-20 віків: це роботи Шишкіна, Лагорио, Айвазовского. Вітчизняне мистецтво представлене картинами нарвських художників або тих, хто був нерозривно пов’язаний з цим городо.

Окрім картин в Художній галереї є предмети культового призначення, які визнані витворами мистецтва 18-19 віків, – ікони, хрести. Є і древні артефакти, які датуються серединою 17 віків. Періодично в галереї проходять виставки сучасних майстрів кисті.

Нарва – найсхідніше місто Естонії завжди притягала туристів своєю історією, потужними фортецями, старовинною архітектурою і самобутньою культурою. Побачити цей шматочок Європи з пам’ятками не так вже і складно. Мандрівники відзиваються про екскурсії в Нарву із захопленням і рекомендують його для туристичної поїздки. Для багатьох місто стане справжнім відкриттям. Усі отримають море задоволення від відвідування цього естонського міста. Нарва рада і чекає гостей, щоб показати їм незабутні місця.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *