Гірськолижні курорти Словаччини [draft]



Словаччина – край незайманої природи, свіжого повітря, величних гірських вершин, лісистих схилів, рівнин і полів, чистих прозорих річок і озер, цілющих джерел. Гірська Словаччина служить відмінним місцем для катання на лижах і професіоналам, і любителям активного відпочинку. Красива і тиха країна в центрі Європи славиться комфортабельними курортами, готелями, пансіонатами. Її оточують масиви гірської системи Карпат і омивають води Дунаю. Сприятливі кліматичні і природні умови притягають туристів зі всього світу на зимовий відпочинок в Словаччину.

Гірськолижний курорт Ясна знаходиться в центральній Словаччині, в Низьких Татрах. Найвідоміший в цьому гірському масиві, вважається одним з кращих облаштованих гірськолижних центрів в Східній Європі.

Ясна розташована в Демановской Долині на горі Хопок, в чотирнадцяти кілометрах від міста Липтовски Микулаш. Курорт складають дві частини: Хопок північ (протяжність траси 25 км) і Хопок Південь (протяжність траси 10 км). Траси на південному і північному схилах обслуговуються підйомниками з магнітними пропусками, що гарантує високу пропускну спроможність. Створені траси спеціальні для дітей, для катання на сноуборді і мотосанях.

Зимовий курорт Ясна відносять до категорії міжнародних туристичних центрів 1-го класу. З грудня до кінця березня сюди приїжджають численні туристи, тому місця в готелях краще забронювати заздалегідь. У 20-300 метрах від підйомників розташовані основні готелі з відмінним сервісом. Нижче району катання також знаходяться котеджі і пансіонати, від яких добратися на автобусі можна за 20 хвилин.

Висота розташування курорту – 900-2024 метри. На території функціонують двадцять два підйомники, загальна пропускна спроможність яких більше 11 тисяч чоловік в годину. З них одна підвісна канатна дорога, п’ять канатно-крісельних підйомників і шістнадцять лижних (у 2009 році відкритий новий підйомник австро-швейцарской компанії). Серед мальовничих пейзажів прокладені траси різної складності : шість “синіх”, сім “червоних” і п’ять “чорних”. Сніговий покрив забезпечують гармати.

До послуг відпочивальників численні ресторани, бари, дискотеки, більярдни, тренажерний зал і басейн. Екскурсійні програми забезпечать цікаве проведення часу. Можна відвідати недалеко (у п’яти кілометрах) красиві Демяновские печери, поїхати в старовинні словацькі і польські міста: Братиславу, Кошице, Краків, а потім розслабитися в теплих водах термального басейну Бешенова. Організовуються поїздки у Вайсковскую долину до водоспадів, у Бистрианскую печеру, прогулянки в гори.

Гірськолижний курорт Вратна знаходиться на території заповідної зони Мала Фатра, в найкрасивішій Ворітній Долині. Зимовий курорт став найбільш відвідуваним центром відпочинку в країні завдяки природним і створеним штучно відмінним умовам. Вирушаючи в гірськолижний тур у Вратна, потрібно знати, що тут пробують свої сили початкуючі лижники і досвідчені сміливці швидких гірськолижних спусків.

Курорт знаходиться на висоті від 600 до 1709 метрів. Є чотирнадцять трас різної складності : вісім “синіх”, п’ять “червоних”, одна “чорна”. Підйом здійснюється на сімнадцяти підйомниках: двох гондольних і п’ятнадцяти бугелів.

Тут на лижах можна кататися при штучному освітленні увечері, проїхатися в санях з кінною упряжкою. Туристичний центр “Вратна” пропонує різні лижні змагання, змагання собачих упряжок, вечірній відпочинок у супроводі Терховской народної музики.

На території гірськолижного курорту створюється новий сноупарк з рейлами (конструкціями для ковзання), хаф-пайпом, кікерами (трамплінами) для лижників і сноубордистів усіх рівнів. Лижному спорту навчають досвідчені інструктора.

У Високих Татрах зимовий курорт Штребске Плесо вважають кращим високогірним курортом. Гірськолижний курорт розташований на березі гірського озера Штребске Плесо в мальовничому місці. В наші дні курорт Штребске Плесо – загальновідоме місце проведення змагань по зимових видах спорту. У цих краях в 1999 році проводилися змагання Зимової Універсіади.

У Штребске Плесо окрім гірськолижних турів популярністю і попитом користуються тури для прибічників біатлону, сноуборду, двоборства, стрибків з трампліну на лижах. У півтора кілометрах від курортного центру розташована сучасна добре обладнана лижна станція, на якій є “старт” і “фініш” лижних перегонів від 5 км до 50 км, два трампліни для стрибків (90 м, 70 м), два стадіони з глядацькими трибунами.

У Штребске Плесо гірськолижний відпочинок проходить на висотах від 1355 м до 1840 м над рівнем моря. Прокладено шість відмінно підготовлених гірськолижних траси: дві “синіх” і чотири “червоних” для початківців і професіоналів. Їх обслуговують три бугелів, два крісел і один дитячий підйомники. Є добре освітлена траса для вечірнього катання. Якщо виникає необхідність, траси обробляються гарматами.

На цьому курорті не великий перепад висот, незначний вибір трас (немає “чорних”), проте він користується популярністю, оскільки серед мальовничих видів створені відмінні умови для бігових лиж, сприятлива обстановка для дітей і новачків. На Штребске Плесо є усе необхідне для справжнього відпочинку: високо комфортабельні готелі, каток, тренажерний зал, басейн, сауна, ресторани з європейською, у тому числі словацькою кухнями, кафе, казино, дискотеки. Зблизька працюють магазини, універмаг, аптека, відділення банку, пошта.

Гірськолижний курорт Ружемберок – це сучасний і оснащений зимовий курорт в Словаччині, де добре розвинена інфраструктура, широкий спектр послуг, що надаються, відмінний сервіс, прекрасний ліс і гірські пейзажі. Сніговий парк Ружомберок розташований на схилі гори Малино Бордо в масиві Велика Фатра. Місто Ружомберок знаходиться біля підніжжя Низьких Татр і Велькой Фатри на злитті річок Ревуца і Ваги.

На схили гори Малино Брдо можна добратися по новій канатній дорозі з восьмимісцевими кабінами. Для комфортного гірськолижного відпочинку в Ружемберок функціонують сім підйомників: один крісло чотиримісний, два бугелів, чотири дитячих. Загальна довжина спусків складає дванадцять кілометрів. На лижах можна покататися на висоті від 545 м до 1209 м. Є сім трас: одна “синя”, три “червоних” і три “чорних”.

Багато лижників віддають перевагу гірськолижним турам в Ружемберок, тому що тут прокладена щонайдовша в країні “червона” траса протяжністю 3900 м. У пунктах прокату пропонується широкий асортимент інвентаря для зимового відпочинку. Двадцять снігових гармат забезпечують відмінний стан трас.

На курорті Ружомберок є траса для катання на повітряних камерах – сноутюббинга, дитячий розважальний парк і лижна школа для дітей. Щороку для альпіністів-любителів зводиться штучна крижана стінка. Біля підніжжя Малино Брдо приймає відвідувачів ресторан з відкритою верандою, місткість якого 250 чоловік. На другому поверсі розміщується невеликий готель “Дарина”.

На сході Високих Татр знаходиться курорт Татранска Ломница – відоме і популярне місце літнього і зимового відпочинку. Він є відправним пунктом для багатьох туристичних маршрутів по Словаччині. Як гірськолижний курорт Татранска Ломница відповідає практично усім запитам лижників, має умови для зимового повноцінного відпочинку і зайняття спортом. З грудня до кінця квітня тримається першокласний сніг, наявність снігових гармат гарантує катання.

Невелике селище Скальнате Плесо служить лижним центром курорту Татранска Ломница. Добираються до нього від готелю Morava на кабинной канатній дорозі або від готелю Grand Praha на підвісній канатній дорозі. На широкому схилі в сідловині Ломницке Сідло є “чорні” траси у відмінному стані для велетенського слалому або швидкісного спуску. Схил шириною до 500 м має довжину дві тисячі метрів. Для початківців і менш досвідчених лижників короткі схили знаходяться вище.

Спуск середньої складності, що відповідає міжнародним нормам, йде від Скальнате Плесо. На проміжній станції канатної дороги закінчується траса з перепадом висот 730 м, що має довжину 3300 м. нижче станції прокладена санна дорога. Центр гірськолижного катання Jamy обладнаний підйомниками бугелів завдовжки 450 м і 780 м.

Траси, призначені для початківців і досвідчених спортсменів, вечірньої пори освітлені. Катання на лижах відбувається на висотах від 785 м до 2200 м. Прокладені сім трас: одна “синя”, чотири “червоних”, дві “чорних”, їх обслуговує всього шість підйомників: два гондольних, два бугелів, одне крісло і фунікулер.

На курорті хороші можливості для відпочинку усією сім’єю. Доступні ціни на живлення, проживання і прокат. На Татранской Ломнице відпочивальники можуть скористатися сауною, басейнами, тренажерними залами, боулінгом, працюють магазини, кафе, ресторани, в т. ч. ресторан Колиба, нічні бари і дискотеки.

Старий словацький курорт Смоковец об’єднує Долинний, Гірський, Старий і Новий Смоковци, розташовується на висотах від 1010 м до 1479 м, всього в 15 кілометрах від Попрада. Побудовані в горах в традиційному словацькому стилі села із затишними комфортабельними готелями і пансіонатами надають зимовому курорту Смоковец неповторну чарівність.

Гребиенок є головним центром катання в Старому Смоковице. На висоту 1263 м можна піднятися за дев’ять хвилин по канатній дорозі. Тут є траси для початківців і “чорна” слаломна Horna Lukа для досвідчених спортсменів. Траси оснащені гарматами для виробництва снігу, працює три підйомники бугелів.

Гірськолижні тури на курорт Смоковец користуються популярністю у початкуючих лижників, для цього і прокладені сім кілометрів трас середньої складності. Досвідчені тренера рекомендують починати кататися на лижах в Новому Смоковце по трасі розташованої біля готелю “Парк”. Підйомник бугеля обслуговує пологий схил завдовжки в 910 метрів, снігові гармати гарантують хороший сніг, вечірньої пори освітлення до 21.00 годин.

А досвідченіші спортсмени в Гірському Смоковце для попередньої розминки використовують досить крутий і широкий схил над готелем Bellevue. Трасу з перепадом висот в 61 м обслуговує підйомник бугеля протяжністю 225 метрів.

Багато батьків, що приїхали в Смоковец усією сім’єю, із задоволенням поєднують гірськолижний відпочинок і кваліфіковане навчання своїх маленьких дітей в місцевій лижній школі. По схилу функціонує 70-метровий дитячий підйомник бугеля.

Зимовий відпочинок в Смоковице притягає не лише гірськолижників, сюди приїжджають займатися іншими видами спорту – катанням на бігових лижах, на ковзанах і санчатах, альпінізмом. У Старому Смоковице створена краща траса з перепадом висоти 250 м і протяжністю більше трьох кілометрів для катання на санчатах. Тут можна прийняти участь в нічних катаннях під музику, отримати приз, відпочити і випити гарячого глінтвейну.

На гірськолижному курорті Смоковец висота зони катання від 800 м до 1480 м. Прокладені всього п’ять трас: дві “синіх”, дві “червоних” і одна “чорна”, їх обслуговують сім підйомників: один фунікулер і шість бугелів. Вечорами пропонується широкий вибір розваг. Ті, що бажають можуть попаритися в сауні, відвідати басейн, посидіти у барі або ресторані, продегустувати словацьку кухню, сходити на дискотеку.

Напрочуд красива природа, дивовижний клімат, облаштований відпочинок не дозволять забути час із задоволенням проведений в горах Карпат. Сніг на найвищих точках тримається більше чотирьох місяців. Січень – найхолодніший місяць. Останні десятиліття гірськолижні тури в Словаччину вибирають навіть жителі альпійських країн, віддаючи перевагу їм над своїми дорогими курортами.

На популярних словацьких курортах туристам надані різні види послуг, працюють сервісні і прокатні фірми, спортивні центри, магазини, ресторани, розважальні заклади. У зимових спортивних школах професійні інструктори навчать новачків умінням захоплюючого гірськолижного спорту.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *