Що треба зробити під час відвідування Азербайджану? [draft]



Відпочинок в Азербайджані – ця безліч місць, які доступні для відвідування і різні речі, що надаються для реалізації туристам. Кожне місто або будь-який куточок Азербайджану має щось особливе. Гостей здивують не лише пам’ятки цієї країни, але і його природа.

Почути мелодію таємничого Гобустана

Людина жила в цих краях завжди. Змінювалися епохи, тисячоліття, віки, цивілізації, а людина народжувалася, добувала їжу, билася і створювала нове в цих місцях. На території заповідника Гобустан, площа якого 537 га, налічили шість тисяч наскальних зображень, залишених людиною від палеоліту до середньовіччя. Серед малюнків можна побачити сценки з життя: чоловіки на полюванні, жінки за роботою, сонце і човни, бики і кабани, джейрани і леви. А також автограф на латині римських легіонерів XII Легіону Блискавичного, написи на фарсі і арабському мовах.

У Гобустане є навіть свій Стоунхендж. Заповідник ще відомий “співаючими” каменями – Гавалдаш. Камені з черепашкового вапняку, через що звуки, що вибиваються галькою на Гавалдаше поширюються на декілька кілометрів. Таку мелодію вважають найдревнішою музикою каменю на Землі. У список пам’ятників спадщини ЮНЕСКО внесений культурний ландшафт наскальних зображень Гобустана.

Сфотографуватися на тлі Дівочої Вежі

Будь-який турист не зможе переконати нікого в тому, що побував в Азербайджані, якщо у нього не буде зроблено знімка на тлі символу Баку – прекрасної і загадкової Дівочої Вежі, висота якої складає 28 м. Кожен місцевий житель столиці Азербайджану розповість гостям немало віддань і легенд, які пов’язані з цим чудовим місцем. До справжнього моменту немає єдиної думки відносно призначення, часу і навіть походження назви цього архітектурного пам’ятника дивовижної форми. Без сумніву тільки одно – це справжня перлина прибережної частини “Старого міста” Ичери-шехер, яка внесена в перелік Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Дивовижний вид на центр Баку відкривається з вершини вежі.

Відвідати узбережжя Апшерона

Вода найбільшого озера у світі – Каспійського моря, не така солона, як в морях, тобто купатися в ній приємніше і шкірі корисніше. Важко представити відпочинок в Азербайджані без візиту курортної зони Набрань з її великою кількістю сучасних готелів і бальнеологічних лікарень. У центрі пляжного туризму Прикаспійської місцевості можна покататися на яхті, вчинити прогулянки на катерах, попірнати з аквалангом і порибалити.

Виміряти температуру грязьових вулканів

Відомо, що 350 з 800 грязьових вулканів на землі розташовуються на території Азербайджану – на островах, узбережжя і в морі. Мандрівникам подобається фотогравировать загадкові пейзажі, які створені застиглими потоками бруду, що розтріскалися. Як не дивно, але потоки бруду, що вивергається, не сильно гарячі і є цінною лікувальною сировиною. Найбільш видні вулкани (таких налічується 23) знаходяться під захистом країни. Висота грязьових вулканів складає від 20 до 400 м. Цілий ланцюг діючих грязьових вулканів є уздовж траси Баку – Алят, в десяти кілометрах на південь від селенію Гобустан.

Побачити полум’я Атешгях храму вогню

Знаходиться Атешгях в поселенні Сурахани, що в 30 км від Баку, де з незапам’ятних часів природний газ виривався на поверхню і спалахував, стикаючись з киснем. Фахівці вважають, що ще на початку нашої ери в цьому місці було святилище зороастрийцев, за уявленнями, яких вогонь проходить і духовне, і тілесне буття. З появою ісламу храм зороастрийцев був пошкоджений. Знову він почав споруджуватися купцями-вогнепоклонниками з Індійського півострова в 18 столітті. Біля святилища поступово були зроблені келії, молитовні і караван-сарай. До початку 19 віків храм придбав вид, який зберігся до теперішнього часу. Тектонічні переміщення послужили тим, що вихід газу назовні припинився, вогонь згас і храм спустів до 1880 року. Зараз місце древнього зороастрійського храму відкрите для відпочивальників, тільки палає там вже штучний вогонь.

Відчути себе правителем в палаці Шекинских ханів

Палац побудований в 18 столітті, як літня резиденція Гусейн-хана Муштада. Його по праву вважають вершиною азербайджанської середньовічної архітектури. Двоповерховий палац Шекинских ханів побудований без єдиного цвяха. Секрет компонентів розчину, яким користувалися будівельники, для того, щоб з’єднати цегла-сирець, балки, річковий камінь, колони і дошки з дуба і чинари не зберігся. Уяву гостей приголомшують ажурні вітражі вікон венеціанського скла (п’ять тисяч кольорових шматочків на один квадратний метр). Відмінною рисою палацу є його розпису від підлоги до стелі: охота і батальні сцени, квіти і райські птахи, дракони і слони. Майстерність художників була такою, що навіть через 250 років фарби не втратили свою яскравість. Від саду Шекинского хана залишилися дві чинари, які стоять на вартовому палацу.

Упізнати секрет кутабов

Звичайним тонким пиріжком кутаб тільки здається. У азербайджанській кухні кутаб – це як в Італії піца або в Парижі круассани. В давнину азербайджанську дівчину не брали заміж, якщо вона не уміла пекти хліб, ткати килими і смажити кутаби. Формою в половинку місяці, тонкі, традиційні і популярні кутаби можуть мати найрізноманітніші начинки : з яловичиною, зі свіжою зеленню, з баранячими потрухами, з сиром, з гарбузом.

Рецепт приготування цих пиріжків свій в кожному місті, в кожному кафе і навіть у кожної хазяйки. Загальним є те, що тісто замішують на яйцях і воді, тонко розкочують і в середини кладуть начинку, потім складають удвічі і защипують краї. Випікають або смажать на сковорідці, в тандирі або в духовці, перед поданням обмазують олією. Зазвичай на одну людину готують 5-7 кутабов. Їдять їх руками, спочатку згортаючи. Кутаби із зеленню вживають з мацоні, з часником, а м’ясні пиріжки посипають сумахом – спеції з сушеного барбарису. Слід мати на увазі, що відпочинок в Азербайджані без практики поїдання кутабов буде не зарахований.

Сходити у гості через димар

Про гірське селище Хиналиг згадували ще давньоримські і старогрецькі історики. Осколок Кавказької Албанії, який загубився в часі і на висоті 2100-2300 м, ще нещодавно був недоступний велику частину року. Тому кяти – місцеві жителі – зберегли свою унікальну мову, яка не належить ні до однієї мовної групи, свої звичаї і традиції і вважають себе прямими нащадками сина Ноя Яфета.

Свої кам’яні доми кяти споруджують один над іншим, і тому дах одного будинку виступає двором для сусіда. У стелі будинку існує димовий отвір, через який місцеві жителі можуть ходити один до одного у гості. У туристів буде можливість побачити суворий і красивий край, просту їжу, самобутні домоткані вироби. Відпочинок в Азербайджані без відвідування державного історико-архітектурного і етнографічного заповідника “Хиналиг” буде не повним. Між іншим, до селенію прокладена нова асфальтована дорога.

Вклонитися великій жінці

У Нахічевані знаходиться мавзолей незвичайної архітектури і дивовижної краси, який побудований для своєї матері Момине-Хатун сином, – атабеком Джаханом Пехлеваном в 1186 році. Сильна і розумна жінка разом з чоловіком рахується засновницею держави Атабеков і родоначальницею династії Эльдегизов. Вже понад вісім віків одно з наймонументальніших будов азербайджанської архітектури прикрашає край, нагадує про любов сина, про мудру царицю і про мистецтво архітектора на ім’я Аджеми.

Вчинити прогулянку по Бакинському приморському бульвару

Якщо туристи приїхали на відпочинок в Азербайджан, то їм просто не минути прогулянки по старовинному і оновленому приморському бульвару Баку. Продуманий ландшафтний дизайн, тінисті алеї зробили парк улюбленим місцем відпочинку городян. На бульварі є два красиві музичні фонтани, багато нових і реконструйованих атракціонів, затишні кафе, кінотеатр і багато що інше. Прикрасою бульвару є спортивно-концертний комплекс Baku Crystal Hall, який побудований до конкурсу Евровидения- 2012. Якщо гостям захочеться тиші, то можна піднятися на сходах або на фунікулері до Нагірного парку, звідки відкриється панорама міста, з усіма його цікавими пам’ятниками і чудовим видом на Бакинську бухту і інші місця міста.

Пам’ятки Азербайджану задовольнять навіть найвимогливішого мандрівника. Туристи можуть побачити наскальні малюнки заповідника Гобустан, грязьові вулкани, Дівочу вежу і Приморський бульвар у Баку, відвідати храм вогнепоклонників Атешгях і узбережжя Апшерона, захопиться розкішшю палацу Шекинских ханів, аскетизмом селенію Хиналиг і мавзолеєм в Нахічевані. А також продегустувати кутаб з азербайджанському кухні. У пам’яті про поїздку в цю країну у мандрівників залишаться відомі губинские килими, високоякісний шовк, оригінальне вино, ювелірні вироби і багато інших сувенірів.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *