Подорож по Австралії: місто Перт [draft]



Одним з великих міст на австралійському континенті є місто Перт. Столиця штату Західної Австралії знаходиться в південно-західній частині материка на березі Індійського океану. Перт – відомий туристичний маршрут, який цікавить мандрівників зі всього світу. Це місто притягає гостей древніми будівлями, затишними пляжами і природними красотами.

Музей Західної Австралії

Музей Західної Австралії є серцем Культурного Центру Перта, в нім зібрані близько 4,5 млн. експонатів. Музей був утворений в 1891 році. Нині його експозиція знайомить гостей з історією Західної Австралії, аборигенною культурою, природою і, як не дивно, космосом – тут є метеорит, вага якого одинадцять тонн. Іншим цікавим предметом музею є скелет блакитного кита. Археологічна колекція музею є однією з найбільших в південній півкулі.

До 1971 року музей знаходився у будівлі старої в’язниці Перта і називався Геологічним музеєм. У 1892 році до геологічних колекцій приєдналися етнологічні і біологічні, і в 1897 році музей офіційно став називатися “Музей і Художня Галерея Західної Австралії”. У другій половині 20-го століття ботанічні колекції були перенесені в новий Гербарій, а музей і художню галерею розділили. Музей кинув свої зусилля на колекціонування предметів антропології, історії, археології і природних наук. В кінці 20-го століття тут стали з’являтися експонати, які связанни з історією і культурою аборигенів, а також уламки кораблів, що потерпіли крах. Будівля старої в’язниці Перта зараз виступає частиною музейного комплексу, як одно з найдревніших будівель, що збереглися, в Західній Австралії.

Серед постійних експозицій музею діє виставка “Земля і люди Західної Австралії”, яка демонструє історію цієї землі від часів динозаврів і аборигенів до нинішніх екологічних проблем. Детально історію динозаврів можна упізнати на тематичній виставці, де є частини скелетів доісторичних ящерів. З історією і культурою аборигенів Західної Австралії знайомить виставка “Катта Джинунг”. Морська Галерея Дампье розповідає про біорізноманітність вод архіпелагу Дампье. У галереях Ссавців, Птахів і Метеликів представлені експонати дивовижної природи. Для дітей і дорослих в музеї функціонує центр “Дискавери”, який знайомить з колекціями музею в інтерактивній формі.

Також музей Західної Австралії проводить ряд науково-дослідних програм в області антропології, археології, морської зоології, охорони природи.

Художня Галерея Західної Австралії

Художня Галерея Західної Австралії є частиною Культурного Центру Перта. Вона знаходиться поряд з Музеєм Західної Австралії і Державною бібліотекою. Сучасна будівля галереї відкрилася в 1979 році. Колекція галереї налічує понад 15,5 тис. витворів мистецтва, насолодитися якими щорічно приходить до чотирьохсот тисяч чоловік.

Раніше галерея розташовувалася разом з музеєм і бібліотекою у будівлі Джюбили-билдинг, який побудований в кінці 19-го століття. А керівництво займало приміщення в колишньому Поліцейському Кварталі. У 1977 році в період буму гірничодобувної промисловості було побудовано будівлю головної галереї. В ті роки влада Західної Австралії витрачала чималі гроші на розвиток культури, і напередодні 150-річної річниці основи Австралії, в 1979 році, виділили кошти і на зведення бібліотеки.

Будівля Художньої галереї зроблена у брутальному стилі, відомим у той час в європейському дизайні. Перша колекція галереї була еклектичною: вона представляла роботи індійських і азіатських художників, творів австралійців європейського походження і копії робіт англійського мистецтва. Сучасні експозиції включають роботи традиційного і нинішнього мистецтва аборигенів Північних Територій і Західної Австралії, твору австралійців 1820-1960-х років. Щороку виставка “Year 12 Perspectives” демонструє відвідувачам творіння студентів художніх училищ – картини, цифрове мистецтво, скульптуру і дизайнерські розробки.

Дзвіниця Перта

Дзвіниця Перта є справжнім символом столиці Західної Австралії і одним з найкрасивіших місць в місті. Назва дзвіниці, яка знаходиться на причалі на Беррак-стрит в самому центрі Перта, переводиться як “Лебедина вежа”.

Висока загострена вежа, побудована в 1999-2001 роках, заввишки 82,5 метра нагадує за формою два величезні вітрила. Усередині є 18 дзвонів, велика частина яких має багатовікову історію, їх завезли з Лондона. Є відомості про те, що вони були зроблені ще в 14-м столітті. Дзвін цих дзвонів відсвяткував багато історичних подій, такі як перемогу Англії над Іспанською Армадою в 1588 році, повернення з кругосвітнього плавання капітана Кука в 1771 році і інші. У 1988 році ці дзвони з’явилися в Перте на святкуванні двохсотріччя Австралії.

У дзвіниці зберігається колекція старовинного годинника, оптичних приладів і дзвонів, у тому числі рідкісних азіатських, яка розповідає про те як, люди зберігали час до цифрової епохи. Тут же можна подивитися фільм про зведення дзвіниці і її історії, послухати дивовижний дзвін і одночасно побачити дзвонарів завдяки аудіовізуальній системі, яка транслює картинки з різних поверхів вежі на дев’ять екранів. Увечері одну з основних пам’яток Перта підсвічує різними відтінками нова система освітлення.

Дзвіницю оточує мозаїчна стежина, яка викладена керамічними плитками. Плитки були виготовлені в школах Західної Австралії і викладені як в алфавіті на ім’я школи. На кожній плитці учні школи 1999 року вказали свої імена.

Зоопарк Перта

Зоопарк Перта був утворений в 1898 році на території в 17 га. Ідея його створення з’явилася декількома роками раніше у Комітету з Акліматизації Західної Австралії, який планував провести інтродукцію європейських тварин на новому материку. Вже в 1987 році були зроблені печери ведмедів, вольєри для різних ссавців, будиночок для мавп і загороди для морських свинок. Першими тваринами зоопарку стали дві мавпи, орангутанг, тигр, пара левів і чотири південноамериканські страуси.

За перший рік роботи зоопарк відвідали більше 53 тисяч чоловік, а за усю його історію він жодного разу не закривався. Зараз в зоопарку є понад тисяча тварин. Тут же зібрана багата ботанічна колекція. Серед перших флористичних експозицій зоопарку були люпин, троянди, пальми і тропічні рослини. До того ж, ті пальми, які посаджені більше століття тому, досі ростуть в зоопарку – це 60 видів, у тому числі включаючи рідкісні пальми Канарських островів. Тут також вирощують і культури, які йдуть на корм тварин.

Зоопарк розділений на три основні зони: Азіатський Дощовий Ліс, Прогулянка по Австралії і Африканська Саванна з невеликими додатковими експозиціями, такі як Малі Примати або Птахи Південної Америки. Усі зони забезпечують природні природні умови мешкання тварин.

Австралійську зону складають експозиції, які знайомлять з мешканцями водно-болотяних угідь і заростей кущів, нічними тваринами і рептиліями. Тут можна побачити черношеих лелек, чорних лебедів, строкатих бакланів, австралійських журавлів бролга, крапчастих качок і інших птахів, а також крокодилів, жаб і черепах. У цій зоні є басейн об’ємом 50 тисяч літрів води, в якому мешкають пінгвіни і бурокрилие крячки. Представниками автралийского бушленда є страуси ему, квокка, коали, червоний кенгуру, єхидни, валлаби, вомбати і Тасманія дияволи. Окрема експозиція присвячена австралійському звірятку намбату – сумчастий муровьед, який знаходиться під загрозою зникнення.

У зоні африканських саван в закритих клітках можна побачити гепардів, левів, зебр Гранту, жирафів Ротшильда, бабуїнів, променистих черепах, гієн, сурикат і носорогів. Відвідувачі дивляться на тварин, проходячи по стежці, яка виконана у вигляді ложа висохлої річки.

Азіатський Дощовий ліс є будинком для азіатських тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Тут мешкають азіатські слони, східні бескоготние видри, непальські червоні панди, тигри, суматранские орангутанги, гібони і медведи-губачи. Зоопарк Перта витрачає засоби на охорону багатьох з цих видів в дикій природі. Програма по розведенню суматранских орангутангів є найуспішнішою у світі.

Серед інших природоохоронних проектів зоопарку – програми по розведенню білих носорогів, жирафів Ротшильда і суматранских тигрів. Австралійські види тварин, які беруть участь в програмах також випускаються на волю.

Акваріум Західної Австралії

Акваріум Західної Австралії знаходиться недалеко від центру міста в затоці Хиллариз-Боат. Історія його появи досить цікава: в 1970-х роках підприємець Моріс Кан спільно зі своїм сином на Червоному морі займався дайвінгом. У якусь мить хлопчик почав швидко спливати на верх і батько, щоб допомогти йому минути кесонну хворобу, різко поплив за ним і у результаті пошкодив свої барабанні перетинки. Відпустку, що залишилася, Моріс Кан провів на суші, де думав про те, як перемістити підводне життя океанів на берег, щоб спостерігати за нею могли усі, хто по тих або іншим причинним не в змозі пірнати. Так виникла ідея створення розважального парку “Кораловий світ”, відділення якого стали функціонувати у багатьох країнах світу.

У 1991 році Моріс Кан купив в Перте парк “Підводний світ”, щоб на його місці спорудити великий акваріум, схожий з природними умовами мешкання. Метою його ідеї було змусити людей відчути себе на дні океану. Слід зазначити, що компанія Кана вийшла – зараз “Coral World International” є визнаним авторитетом у сфері організації складних морських екосистем і вирощування коралів в штучних умовах.

У 2001 році “Підводний світ” змінив назву на “Акваріум Західної Австралії”. Нині в нім можна дізнатися про різноманіття і пишність морської флори і фауни берегової лінії Західної Австралії. Експозиція поділена на п’ять секцій, які відтворюють різні екосистеми : Узбережжя Перта, Велике Південне узбережжя, Крайня Північ, Узбережжя корабельних Аварій і Морський парк Мармайона.

Узбережжя Перта – це унікальні древні рифи і піщані бухти, де каракатиці і медузи снують серед яскравих живих коралів. Тут же можна побачити восьминоги, морські ковзани, омарів і інших мешканців прибережних вод Перта. Велике Південне узбережжя запрошує гостей зануритися в глибини холодного Південного океану, щоб знайти там і морських драконів, і корали, які переливаються усіма кольорами, і рибу-кулю, і риб-дьявола.

У зоні Крайньої Півночі туристам пропонують відкрити для себе одно з видалених місць світу, де живуть небезпечні морські тварини – риба-клоун, блакитний шипохвостий скат, крокодили і риба-камінь. На Узбережжі корабельних Аварій можна спостерігати за мешканцями теплих вод Індійського океану – скатами, акулами, черепахами, помилуватися різними представниками морської фауни і вапняковими рифами. У Морському парку Мармайон дозволяється поплавати у басейні разом з деякими морськими тваринами, відвідати Бухту Скатів і відпочити в кораловій лагуні. За час свого існування акваріума його відвідало понад 5 млн. чоловік.

Перт – це справжній рай, для тих, хто бажає відмінно відпочити від робочих буднів на шикарному пляжі. Тим, хто планує побувати в Австралії і хоче поєднати пляжний відпочинок з відвідуванням різних цікавих пам’яток, то варто вибрати саме це місце. Усі, хто коли-небудь був в Перте, мріють про повернення сюди знову. Краса Західної Австралії надовго залишається в серці кожного туриста.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *