Австралія – країна, яка здивує усіх [draft]



Австралія зачарує любителів подорожувати безліччю архітектурних шедеврів. Дайвінг – справжнє відкриття для поціновувачів красот підводного світу, жива природа Великого Бар’єрного Рифа зачаровує туристів. Цікаві поїздки в пустинну частину країни, традиції аборигенів і незвичайні пейзажі різноманітять подорож. У Австралії популярний пляжний відпочинок.

Резюме країни

  • Австралійський Союз – офіційна назва країни.
  • Єдина держава світу, яка розташована на цілому материку. Омивається водами Тихого і Індійських океанів.
  • Канберра є столицею.
  • Площа країни складає 7692024 кв. км.
  • Населення Австралії більше 24 млн. чоловік.
  • Форма правління – парламентарна монархія.
  • Офіційна мова – австралійська англійська.
  • Найбільшими містами є Мельбурн, Сідней, Перт, Брисбен, Аделаида.
  • Основна релігія – християнство.
  • Офіційна валюта – австралійський долар.
  • Часовий пояс UTC від +8 до +11.

Австралійський союз – держава в Південній півкулі, розташовується на материку Австралія, острові Тасманія і на декількох інших островах Тихого і Індійського океанів. Австралія – одна з розвинених країн, що займає високе місце в таких сферах, як здоров’я, якість життя, освіта, захист політичних прав і громадянських свобод, економічна свобода. Австралійський союз – член ОЭСР, G20, СОТ, ООН, АТЭС, Анзюса, Співдружності націй, Форуму тихоокеанських островів.

Походження назви

Термін “Австралія” пішов від латинського austrālis, т. е. “південний”. Австралійці в розмовній мові для позначенні Австралії використовують слово Oz.

Легенди про Невідому Південну землю сходять до періоду Римської імперії. У середньовічній географії вони були звичайним явищем, попри те, що не грунтувалися на яких-небудь знаннях про континент. Перша згадка слова “Australia” зустрічається в документах 1625 року.

Губернатор Нового Південного Уельсу Лаклан Маккуори назву “Австралія” використав в офіційних посланнях в Англію, а в грудні 1817 року рекомендував прийняти його офіційно. Британське адміралтейство в 1824 році затвердило остаточно таку назву континенту.

Історія

Близько 40-60 тисяч років назад в Австралії з’явилися предки австралійських аборигенів. Коли Тасманія і Нова Гвінея ще були частиною континенту, в Австралію по морю прибули люди – це були самі ранні морські мандрівники у світі. Континент почав заселятися людьми 42-48 тисяч років назад.

Деякі історики намагалися знайти докази, що європейці побували а Австралії ще в шістнадцятому столітті, інші стверджували, що Австралію таємно відкрили португальці в 20-і роки шістнадцятого століття.

Відкриття Австралії сталося в 1606 році. На узбережжі на кораблі Дайфкен висадився Виллем Янсзон і назвав його Новою Голландією, оголосивши володінням Нідерландів. Голландець Абел Тасман в 1642 році вчинив подорож, відкривши Землю Ван-Димена (пізніше – Тасманія) і Нову Зеландію, чим вніс значний вклад у вивчення Австралії.

Завдяки голландським мореплавцям, до 50-м рокам сімнадцятого століття контура Австралії виразно промальовували на картах. Лейтенант Кук подорожував в 1769 році на Таїті, при цьому виконував секретні інструкції по пошуку Південного континенту. Екіпаж корабля Индевор в квітні 1770 року побачив східне узбережжя Австралії, а через десять днів вони висадилися у бухті Ботани. Дослідивши східне узбережжя, Кук повідомив про сприятливу обстановку для створення в затоці Ботани колонії.

У січні 1788 року була грунтована на континенті перша британська колонія – Новий Південний Уельс. Згодом 26 січня стало національним святом – днем Австралії. Сучасна Тасманія (Земля Ван-Дисмена) була заселена в 1803 році, отримавши в 1825 році статус окремої колонії. У 1828 році Сполучене Королівство оголосило західну частину країни своєї, почавши володіти усім континентом.

Шляхом десяти років консультацій, планування, голосувань була створена федерація колоній – Австралійський союз, який в 1907 році отримав статус домініону Британської імперії. У 1911 році утворена федеральна столична територія (Австралійська столична територія) в якості місця столиці федерації – Канберри.

Австралія в 1914 році добровільно брала участь в Першій світовій війні, прийнявши сторону Британської імперії. Австралійці в період війни брали участь у багатьох великих битвах на Західному фронті.

Єдиним конституційним зв’язком між Великобританією і Австралією відповідно до Вестмінстерського статусу залишився загальний глава держави – британський монарх. У країні після Другої світової війни почали заохочувати імміграцію з Європи. Після відміни політики “Біла Австралія”, з 1970-х років збільшився рівень міграції з Азії. Акт Австралії був прийнятий в 1986 році. По документу відмінялося верховенство британського парламенту і верховенство британського суду.

На Австралійському референдумі 1999 року більшість австралійців відхилили проект по перетворенню Австралії в республіку. Австралійська зовнішня політика до початку 2000-х років почала розвивати зв’язки з країнами Тихоокеанського регіону, зберігши хороші стосунки з союзниками і торговими партнерами держави.

Фізико-географічна характеристика

Австралійський Союз – шоста по площі держава у світі. Під контролем Австралії знаходяться зовнішні території: Кокосові (Килинг) острови, острів Різдво, острови Картьє і Ашмор, острови Коралового моря, острова Макдональд, острів Херд, острів Норфолк, Австралійська антарктична територія.

На півночі і сході узбережжя Австралії омивають Коралове, Арафурское, Тасманово, Тимор моря; на заході і півдні -Индийский океан. Поблизу материка розташовані великі острови Тасманія і Нова Гвінея. Уздовж північно-східного узбережжя розтягнувся найбільший на планеті кораловий риф – Великий Бар’єрний риф (більше 2000 км).

На клімат Австралії значну дію чинять океанічні течії, у тому числі Эль-Ниньо і диполя Індійського океану. Виникають сезонний тропічний низький тиск і періодичні посухи, що приводять в північній частині Австралії до формування циклонів.

Північна частина має тропічний клімат з літніми осіданнями. На південному заході країни клімат середземноморський, на південному сході – помірний. Холодна Західноавстралійська течія впливає на посушливість регіону, не даючи енергії на утворення циклону.

На більшій частині території країни – низовини і великі пустелі : Велика пустеля Вікторія, Велика Піщана пустеля. На схід від пустелі Вікторія розкинулася напівпустеля Великий Артезіанський басейн.

У східній частині материка розташовані сильно зруйновані невисокі гори – Великий вододільний хребет. Річкові долини і розломи розділяють гори на окремі масиви. Західні схили гір пологі, східні – круто обриваються до моря. Австралія – єдиний материк, на якому немає сучасного оледеніння і діючих вулканів. Гора Косцюшко є вищою точкою на Австралійському континенті, найнижча точка Австралії – озеро Эйр.

Рослинний і тваринний світ

Окрім великих пустель і напівпустель, в Австралії є різні ландшафти аналогічні альпійським лугам і тропічним джунглям. Біота (з др.-греч. – життя) – сукупність видів живих організмів Австралії унікальна і багата завдяки значному віку континенту, величезній різноманітності кліматичних умов і тривалої географічної ізоляції. Флора і фауна разом включають до дванадцяти тисяч видів, з яких дев’ять тисяч, – ендеміки.

Для збереження і захисту унікальної екосистеми в країні створені багато територій, що охороняються : 16 об’єктів занесені в список Всесвітньої спадщини, 64 заболочених місцевості – в Римсарском списку водно-болотистих угідь міжнародного значення.

Значна частина деревних рослин Австралії є вічнозеленими, окремі з них адаптувалися до посух і пожеж, наприклад акації і евкаліпти. Тут росте велика кількість ендемічних рослин з сімейства бобових, виживаючих на малородючих грунтах.

Від флори великої землі багато в чому відрізняється флора прохолодної Тасманії. Окрім евкаліптів, на острові росте значна кількість видів дерев, подібних до південноамериканських і новозеландських, наприклад, вічнозелений південний бук.

Найбільш знаменитими представниками австралійського тваринного світу є однопрохідні тварини: єхидни і качкодзьоби, різні сумчасті: кенгуру, вомбати коали; такі птахи як какаду, кукабара, ему. Австронезийцами, що торгували з 3000 року до н. е. з австралійськими аборигенами, були завезені дінго. У Астралии мешкає найбільше число у світі отруйних змій. Багато тварин і рослини, наприклад, велетенські сумчасті, вимерли із заселенням аборигенів; інші (наприклад, сумчастий або тасманийский вовк) вимерли після появи європейців.

Води, що омивають Австралію, багаті головоногими молюсками. Особливо відомі види – синекольчатие восьминоги, яких зараховують до найотруйніших тварин у світі; велетенські австралійські каракатиці, які щозими збираються у бухті затоки Спенсер для масових шлюбних ігор.

Екологічна ситуація

У багатьох штатах Австралії до кінця двадцятого століття склалася напружена обстановка з прісною водою. Через це в країні прийняті офіційно обмеження на використання води. Залежно від регіону вони мають відмінності. Послаблення заборон пов’язане з початком сезону дощів і заповненням водосховищ. Наприклад, заборонено машину мити з шланга (можна з відра), поливати тверді поверхні (бетон, асфальт), наповнювати басейни, з 10.00 до 16.00 поливати газони.

У штаті Південна Австралія, на затоці Сент-Вінсент із-за нестачі прісної води планується будівництво широкомасштабних водоопріснювальних споруд, в основі яких лежить зворотний осмос.

Особливості туризму

В якості місця відпочинку Австралію вибирають громадяни з Нової Зеландії, Великобританії, Німеччини, Японії, Китаю, США, Південної Кореї, Сінгапуру та ін. Основними туристичними напрямами є Сідней, Мельбурн, Кернс, Брисбен.

У Австралії усі іноземні громадяни (окрім жителів Нової Зеландії) заздалегідь зобов’язані отримати візу на в’їзд до країни.

Основні туристичні центри Австралії : Мельбурн, Алис-спрингс, Сідней, Голд-Кост, Кернс, Перт.

Мельбурн займає одно з основних промислових, комерційних, культурних місць Австралії. Місто іменують “спортивною і культурною столицею”, оскільки тут часто проходять культурні і спортивні події континенту. Мельбурн славиться прекрасним поєднанням вікторіанської і сучасної архітектури, численними садами і парками. У місті розташовуються багато великих австралійських виставок і музеї.

З головних пам’яток виділяються будівля Парламенту штату Вікторія, Державна бібліотека Вікторії, Королівський виставковий центр, Площа Федерації, котедж капітана Кука, вокзал Флиндерс-Стрит, вежа Еврика, собор Святого Патріка, Собор Святого Павла.

Популярні туристичні маршрути: “Золота Миля”, Парад Пінгвінів, Велика Океанська дорога і Дванадцять Апостолів, Музей Золота, Національний парк в Данденонг.

Сідней відомий мостом Харбор-бридж, оперним театром і пляжами. Національні парки оточують житлові квартали міста. Берегова лінія украй порізана. Тут достаток численних заток, бухт, островів і пляжів. У місті знаходиться велике число торгових центрів, бутиків, магазинів. Туристів притягають сюди культурні і спортивні заходи, шопінг, історичні місця, архітектура.

Голд-Кост щорічно відвідують близько десяти мільйонів туристів. Це один з головних австралійських морських курортів, розташований між Брисбеном і Сіднеєм. Цей туристичний центр має наступні переваги: м’який тропічний клімат, довгі пляжі, високі прибережні хвилі, що притягають серферів. Місто один раз в рік приймає відому гоночну серію IRL IndyCar на Гран При Голд-Коста.

У Голд-Коста знаходиться велика кількість тематичних парків і заповідників : парк водних атракціонів і представлень з морськими тваринами – “Sea World”; “Австралійський Голлівуд” – парк “Cinema World”; аквапарки; Диснейленд; ресторани, казино. У місті розташовано велике число висотних будівель, серед яких, знаменитий хмарочос Q1 Tower, що має висоту 322,5 м.

Місто Кернс (Квинсленд) по числу іноземних туристів займає четверте місце. Головними природними рекреаційними ресурсами цього регіону служать вологі тропіки, Великий бар’єрний риф, плато Атертон, також пляжі Коралового моря і комфортний тропічний клімат.

Туристична інфраструктура Кернса включає безліч будинків відпочинку, готелів, пляжів, ресторанів і кафе. Гостям пропонують розважальні тури і всілякі екскурсії, побудовані парки різних розваг і атракціонів.

Великий австралійський місто Перт розташовується на узбережжі Індійського океану, в районі вічнозелених і твердолистих лісів і кущів.

Алис-спрингс притягає відвідувачів своєю близькою прихильністю до гори Улуру, і великою кількістю нічних клубів, казино, тематичних парків, ресторанів. Серед відпочивальників популярністю користуються екскурсії в Пустинний парк, в Центр рептилій, на стару телеграфну станцію, ботанічний сад та ін. Для розміщення іноземних туристів надаються готелі, хостели і спеціальні парки, призначені для ночівлі відпочивальників, що приїжджають на власних автомобілях.

Круглий рік в місті проводиться багато різних представлень і фестивалів, також перегони по річці Тодд і по пустелі.

Серед гостей Австралії широко популярні морські круїзи у прибережній зоні. Багато маршрутів передбачають захід в порти Мельбурну, Брисбена, Аделаиди, Кернса, Хобарта, Сіднея, Фримантла (Перт). У екскурсійних програмах круїзи до Великого Бар’єрного рифа, до островів, розташованих в цій частині Тихого океану.

Поїздка в Австралію запам’ятається на все життя величезною кількістю цікавих вражень.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *