Національна кухня Танзанії – кулінарні традиції східноафриканських країн [draft]



Національна кухня Танзанії – це така своєрідна частина культури держави, яку неодмінно оцінять належним чином любителі поїсти. Кулінарні традиції танзанійських майстрів захоплюють гурманів своєю різноманітністю, прекрасним смаком, незвичністю. Крім того, що національні блюда Танзанії мають вишуканий і неповторний смак, вони відрізняються оригінальним оформленням. Кулінари Танзанії відмінно готують, а для туристів особливо стараються. Місцеві кухарі завжди будуть раді почастувати іноземних гостей своїми фірмовими блюдами.

У національних блюдах Танзанії відбиті традиції кухні народів Східної Африки. Переважне це поєднання африканських народних традицій, грунтованих на широкому застосуванні продуктів рослинництва з досить незвичайними продуктами, які добувають в дикій природі. Вплив європейської кухні особливий помітно на узбережжі країни, а на Занзібарі відомі химерні поєднання арабських, африканських і персидських кулінарних звичаїв.

Більшість блюд в Танзанії готують з різних видів м’яса, у тому числі м’яса диких птахів і тварин. Свинина і яловичина тут відносно дорогі продукти. Іноземним туристам частенько пропонують всіляку екзотику, наприклад, тушковане м’ясо слона, філе антилопи, смажений бік бородавочника, м’ясо крокодила і салат з бананів, а також на повільному вогні смажать м’ясо “мишикаки” або “ньама-чома” усіх видів : “ньяма-куку” (смажене курча), “ньяма-нкомбе” (смажена яловичина), “ньяма-на-ндизи” (тушковане м’ясо з бананами).

Росіянам цікаво буде спробувати печеню із страуса під фруктовим соусом, святкове блюдо “дакдинг-дар-ес-салам” – тушкована в кокосовому молоці качка з рисом, африканську традиційну густу кашу із зернових культур “угали”, яку часто подають в якості гарніру до багатьох овочевих і м’ясних блюд (що скачала в кульки і обсмажена в олії), велика різноманітність перепічок і млинців з різними наповнювачами, також на любителя – смажений сарана або терміт і інший місцевий делікатес.

Для європейців в якості звичніших блюд стане смажена в тісті дичина, місцевий варіант курици-гриль, суп-пюре з куркою і зеленим горошком, біфштекс з м’яса буйвола, тушкована телятина з овочами. У будь-якому закладі, навіть у торговців на вулиці можна перекусити різними смаженими ковбасками, сардельками або копченими і смаженими на відкритому вогні м’ясопродуктами. Повсякденним традиційним блюдом Танзанії є бобовий суп, зварений на кокосовому молоці.

На гарнір в Танзанії зазвичай подають кукурудзу, бобові культури, рис, різне коріння, солона капуста, смажена картопля. Повсякденним блюдом, яке можна віднести до закусок, служать блюда, приготовані з особливих несолодких бананів, що за смаком нагадують картоплю. Їх разом з м’ясом і арахісом гасять, смажать, томіти або запікають в печі. Великою популярністю користуються всілякі місцеві спеції, індійські соуси, серед яких знаменитий “каррі”.

На узбережжі Індійського океану всюди використовуються дари моря. Варто спробувати, щоб оцінити смак чудових місцевих омарів, смажених креветок з шматочком лимона, салат з водоростей, морську рибу, смажену на вугіллі і приправлену спеціями, рагу з восьминога, рибу, запечену на вугіллі у банановому листі, місцеві устриці і інші блюда з морепродуктів.

У усіх ресторанах меню включає величезний вибір свіжих овочів і фруктів. Заслуженою популярністю користується місцевий мед, на основі якого Танзанія готує безліч солодощів по рецептурі близьких з арабськими.

До столу подають перепічки, приготовані на основі зернових культур, і хліб “наан”. В цій ролі на узбережжі виступають індійські млинчики “самоса” або індійський хліб “чапаті”. Його також можуть подати на десерт, але тоді перепічки “чапаті” кілька разів складають і поливають джемом, медом або іншими солодощами. Також на десерт подаються тістечка з дуже смачним заварним банановим кремом, свіжі фрукти, цукерки більше схожі на зацукровані тістечка – “маандази”.

Воду рекомендується використати тільки бутильовану, яку можна придбати в супермаркетах. Будь-яку іншу обов’язково потрібно кип’ятити або знезаражувати іншими способами.

З напоїв найпопулярніші свіжоприготовані соки з льодом, місцева кава хорошої якості або чай, зазвичай заварений тут “по-англійськи”, – з додаванням молока і цукру. Танзанія належить п’ятірці провідних країн, що експортують чай і каву, тому якість напоїв відмінна. Але можна придбати і підробку, слід бути уважним. З безалкогольних напоїв дуже приємний тонік Krest.

У республіці виготовляється великий асортимент алкогольних напоїв. Легке місцеве пиво вважається тут національним напоєм. Найбільш великий попит мають марки “Сафарі”, “Кіліманджаро”, “Кибо-Голд”, “Таскер” (зазвичай кенійське). У Танзанії уміють готувати дуже міцний джин, так званий “коньяги”, також популярні вино “Додома”, хороші лікери “Амарула”, “Африкоко”.

Незважаючи на сильний вплив ісламських традицій, у будь-якому магазині або готелі продаються імпортні міцні алкогольні напої.

Декілька порад туристам

Щоб замовити їду в місцевому ресторані, необов’язково володіти мовою суахілі. Слід запам’ятати, що усі назви м’ясних блюд починаються словом “ньяма”.

У Танзанії прийнято їсти їжу руками, складаючи три пальці лівої руки. Відвідувачам ресторанів завжди подають прилади.

Традиційно на столі Танзанії є присутніми молоді пагони гвоздики. Ці прянощі допоможуть освіжити рот перед вживанням їжі і поліпшать здатність розкрити смак блюд, що подаються.

У Танзанії кафе і ресторани зберігають тиху і умиротворену обстановку, доброзичливе відношення до відвідувачів і неспішне виконання замовлень. Якщо виникла необхідність швидко перекусити, то від відвідування кафе або ресторану краще відмовитися і придбати продукти на ринку або в супермаркеті.

У ресторанах при торгових центрах або готелях місцеві і традиційні блюда (у тому числі європейської кухні) представлені в широкому асортименті. Також в країні є місця для вегетаріанців і рибні ресторани.

У іноземних туристів Танзанії широке визнання отримав гастрономічний тур, який дозволить відвідати острів Занзібар, побувати на місцевому ринку, щоб купити необхідні продукти для приготування екзотичних блюд, і потім взяти участь в створенні кулінарних шедеврів. Досвідчені майстри навчать готувати блюдо з яловичої печінки, серця і мови, рис з прянощами і родзинками.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *