Скелелазіння – різновид альпінізму і активний відпочинок



Скелелазіння – активний відпочинок і вид спорту, який виник як різновид альпінізму. На сьогодні скелелазіння – незалежний спортивний напрям для відпочинку, що полягає в лазінні по скелях (природний рельєф) або на скалодромі (штучний рельєф). Скалодром для лазіння по скелях Ви знайдете у будь-якому розважальному центрі, але справжній екстрим Ви отримаєте тільки під час лазіння по природних скелях. По силовому навантаженню скелелазіння перевершує фітнес, розвиваючи координацію, гнучкість, пластику рухів і витривалість.

Скельний альпінізм – універсальний активний відпочинок і спорт, яким можна займатися в місті і в горах. Скалодром – відмінне місце для навчання скелелазінню і проведення змагань по лазінню по скелях. Завдяки цьому уроки по скелелазінню не залежать від погодних умов, економлять час на дорогу і вимагають мінімум спорядження.

Навчання скелелазінню на скалодромі – це добре, але для повноти відчуттів Ви обов’язково повинні спробувати скелелазіння по справжніх природних скельних масивах. Відпочинок в горах і лазіння по скелях – це краси гірської місцевості, свіже повітря, нові місця і незмінний адреналін в крові. Скелелази початківці пробують скелелазіння в Україні (у Криму або Карпатах) або в Росії (на Кавказі). Скалодроми Києва завжди відкриті для новачків, що мріють підкорювати надалі гірські вершини.

Види скелелазіння

Офіційні види скелелазіння :

  • лазіння на швидкість по простому маршруту;
  • лазіння на трудність без попереднього опрацювання;
  • боулдеринг – лазіння по коротких і складних трасах.

Неофіційні види скелелазіння :

  • – free climbing – сходження без допомоги яких-небудь штучних засобів;
  • – solo climbing – сходження самостійно без страховки;
  • – deep water soloing – сходження біля води, щоб у разі зриву скелелаз впав у воду.

Спорядження для скелелазіння

Скалодроми забезпечують страхувальними системами, вірьовками і відтяжками, тому зайняття на скалодромах максимально безпечне. Відпочинок в горах – це необхідність брати з собою усе спорядження для скелелазіння. Для лазіння по скелях Вам знадобиться персональне спорядження для скелелазіння: скельні туфлі або кеди, магнезія, що поглинає вологу для зчеплення руки із зачіпкою.

Кращі місця для скелелазіння

Невеликі скалодроми Ви знайдете у більшості розважальних центрів кожного мегаполісу. На скалодромах є усе необхідне спорядження для скелелазіння і скелелазам початківцям пропонуються різні маршрути сходження – прості і складні.

Відпочинок в горах передбачає початок природних скелелазних маршрутів від 10 м і до 80 м і вище. Скелелазіння по реальних скелях потребує попередньої підготовки місця – майбутній маршрут необхідно заздалегідь очистити і вбити в гірську породу спеціальні крюки, що витримують навантаження до двох тонн.

Скелелазіння – популярний відпочинок в горах в Туреччині, Таїланді, Норвегії, Гавайських островах, Тібеті, Кенії, Ірані, в Росії на Кавказі і в Україні в Криму.

Скелелазіння як відпочинок в горах – це можливість вибрати краще місце для скелелазіння, орієнтуючись не лише на модні тенденції, але і на рівень своєї підготовки як скелелаза.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: скелелазіння як різновид туризму, туризм лазіння по горах спорядження ролік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *