Космічний туризм – будь-який космічний каприз за Ваші гроші



Космічний туризм – самий видовищний, найдивовижніший і найдорожчий вид екстремального відпочинку. Дитяча мрія стати космонавтом і подивитися на земну кулю з орбіти або полетіти на місяць сьогодні має свою ціну – ціну туру в космос. Професія космонавта – це роки важких тренувань, хороша фізична форма і психічне здоров’я. Додатково потрібна космічна програма в тій країні, де Ви живете. Проте розвиток космонавтики зробив крок так далеко, що у наш час космічний туризм відкритий і популярний серед багатих людей. Усі туристичні польоти в космос оплачує турист, а вартість космічного туру складає 30-40 мільйонів доларів. Єдина мета космічного туризму – це Міжнародна космічна станція (МКС).

Польоти в космос в Росії і в Україні здійснюються на російських космічних кораблях Союз на Російський сегмент МКС. Проте нині декілька компаній розробляють космічні кораблі для суборбітальних туристичних польотів в космос. Суборбітальний політ – це вертикальний підйом на висоту близько 100 км з оглядовістю приблизно 1000 км. На орбіту літальний апарат при цьому не виходить.

Цікаві факти космічного туризму

1. У 2004 році мільйонер Річард Бренсон проінвестував розробку і будівництво пасажирського корабля «Космічний Борт №2» для польотів в космос. Пасажирський корабель вільно переміщатиметься на висоті 100 км, місткість корабля складе 6 туристів, а початкова вартість одного пасажирського місця на кораблі – 200 тисяч доларів. Запуск перших комерційних польотів на кораблі планується на найближчий час, оскільки вже більше 250 чоловік забронювали квитки на космічний корабель.

2. Деніс Тіто – це перша людина, що відправилася в 2001 році в космічну подорож за свій рахунок. Відтоді близько 10 туристів побувало на Міжнародній Космічній Станції.

3. У 2004 році компанія Берта Рутана виграла тендер на розробку першого транспортного засобу, здатного переміщатися по суборбітальній траєкторії. Окрім Берта Рутани, над суборбітальними польотами працюють компанії Virgin Galactic і Space Adventures, прагнучі зробити польоти в космос загальнодоступними.

Якщо Ви не маєте в розпорядженні сотень мільйонів доларів для польоту у відкритий космос, то можете спробувати недорогий космічний туризм на планеті Земля. Космічний туризм на Землі як вид екстремального відпочинку можна спробувати під час турів в Центр підготовки космонавтів або на космодром Байконур, які пропонують турфірми.

Відвідування космодрому Байконур під час запуску космічного корабля обійдеться Вам в 2500 доларів. Але це не справжній космічний туризм з перевантаженнями, спеціальними костюмами і тренуваннями, а просто екскурсія. Любителям екстремального відпочинку краще відвідати Центр підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна, де Ви зможете випробувати усі відчуття, які наздоганяють космонавта на орбіті і під час підготовки до польоту.

Комплексні тренажери космічного корабля «Союз» відтворять для туристів дії екіпажа на різних етапах польоту: виведення корабля на орбіту, стикування космічного корабля з орбітальним пілотованим комплексом і повернення на Землю. За бажання Ви навіть зможете спробувати справжній космічний обід з чотирьох блюд, вартість якого близько 200 доларів. За 2450 доларів спеціальні тренажери відтворять для Вас атмосферу льотних навантажень під час польоту в космос.

Ще одна унікальна можливість космічного туризму для космонавтів-любителів і просто прихильників екстремального відпочинку – це побувати в невагомості в спеціальній лабораторії на базі літака ІЛ- 76 МДК. За 28 тисяч доларів Ви на літаку злетите з аеродрому, досягнете певної висоти, а потім пілоти вимкнуть двигуни. Літак, що падає, подарує Вам відчуття невагомості, але через хвилину льотчики включать двигуни, піднімуться на потрібну висоту і знову «впадуть» – і так 15 разів.

Дешевший варіант випробувати нове відчуття невагомості для екстремалів – це приміряти скафандр «Орлан» у гідролабораторії, де майбутні космонавти відпрацьовують можливі ситуації на борту космічного корабля. Вартість такого задоволення – близько 6 тисяч доларів за дві години. Ще одно космічна розвага для любителів екстремального відпочинку – це обертання в Зоряному містечку на найбільшій у світі центрифузі радіусом 18 метрів. Непідготовлені люди обертаються в центрифузі не більше 10 хвилин, заплативши за це 2,5 тисячі доларів.

Космічний туризм – це екстремальний відпочинок, враження від якого залишаться з Вами на все життя. Тому якщо ціни на тури в космос Вас не лякають, то не забудьте стати одним з космонавтів-туристів найближчим часом!


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: космічний туризм, Космични i екстримальни розваги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *