Мадагаскар: острів живих скарбів



Існував раніше материк Гондвана. Від нього відколовся осколок – міні-континент на якому живуть лемури і нащадки славних піратів. Там степлером проколюють очі американським президентам на банкнотах, і раз на рік із склепів витягують кістки родичів, що померли, і обмивають. Життя там тече poco – poco (не кваплячись). Колись poco – poco будували соціалізм. Тепер там періодично відбуваються політичні події, під час яких палять будівлі, через що колись красиві міста, побудовані європейцями, виглядають як аристократи, що розорилися: горді, але в дірявих черевиках. Цей диво-острів називається Мадагаскар.

Що ми знаємо про острів Мадагаскар?
1. Цей острів знаходиться у володінні однієї держави, яка займає також і декілька сусідніх островів, багато з яких з приставкою “нуси” (Нуси-Бе, Нуси-Мициу, Нуси-Вуруна, Нуси-Вау, Нуси-Мангабе, Нуси-лава).
2. Від чорного континенту його відділяють 400 кілометрів Мозамбікської протоки.
3. Там живуть чудо-мавпочки – лемури.

Що ми навряд чи знаємо про острів Мадагаскар?

1. Священна тварина і основа всесвіту – невелика горбата корова зебу (з наголосом на останній склад).
2. Священну тварину можна їсти! Порція святого з гарніром може коштувати від 20 000 франків.
3. Найголовніші хижаки на острові – людина і комахи, які п’ють кров.

Хто на острові живе?

Окрім милих хвостатих лемурів в країні мешкають і дуже недружні акули, тому купатися в океані можна лише в лагунах і там, де акулам перекривають доступ до берега коралові рифи. Хоча хижаками острів не розпещений. Живність на острові існувала відособлено, від своїх африканських сусідів, тому царів звірів, окрім як людину, тут немає. Небезпечні плазуни і кровосисні комахи також відносяться до категорії негостинних господарів країни.
“Царі” природи тут лемури. Зараз їх мешкає 22 види, і згідно з місцевим повір’ям в цих звіряток переселяються душі людей, що померли, або відлюдників, що добровільно пішли в джунглі. За древньою легендою раніше жили тільки лемури.
Ласкаво просимо в столицю!
У XVIII столітті в центрі острова на Високому плато виникло королівство Андрианампуйнимерина. Зараз тут розташована столиця з коротшою назвою – Антананаріву, тобто “місто тисячі воїнів” або просто Тана. Місто тисячі воїнів розкинулося між двома пагорбами. Горбисте місто саме по собі теж невисоке: його будинки обліплюють схили і представляють справжній лабіринт з вуличок, провулків, над якими нависають арки, тераси, балкони.
“Нуси-відпочинок”
Головним курортом острова-держави є інший, сусідній острів. До якого летіти або плисти 150 кілометрів. Цей острів з категорії “нуси” – Нуси-Бе (“великий острів”) острів малаги, але на свого великого брата зовсім не схожий. Тут є розкішні готелі і нічні клуби, Центр океанографічних досліджень, Центр підводного плавання “Оушен-Дрім” і навіть памятник російським солдатам. З природних пам’яток курорту “нуси” – водоспад в Амбатулуаке, заповідник Лукубе, священні вулканічні озера Андзавибе, Ампарихимирахавави, Бемапаза, Анцахаманавака, Анцидихи, Ампарихибе і Маинтимасу біля підніжжя гори Пассо, “Срібний водоспад”, заповідник острова Нуси-Кумба і Національний підводний парк острова Нуси-Таникели.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *