Марокко – країна, де не прийнято засмагати на пляжі



Прекрасна і дивовижна країна Марокко, де не прийнято засмагати лежачи на пляжі, і кожна марокканська бабуся говорить французькою.

Проте, прибувши в країну в місто Агадир, Ви не побачите і десятої долі марроканскої краси. Розмістившись тут в готелі, можна купити автобусний тур в місто Маррокеш і Ессуейру. До інших великих міст, таких як Касабланка або Фес, Вам доведеться добиратися літаком, благо внутрішніх рейсів тут пропонується дуже багато. Або, як варіант, можна орендувати автомобіль.

Це країна доброзичливих, усмішливих людей, проте, відвідуючи Марокко у свято Рамадан, слід проявити делікатність по відношенню до релігійних переконань: не носити відкритих майок, коротких шортів. Марокканці досить консервативний народ, але молодь одягається цілком по-європейськи. Державною мовою є арабський, проте, також широко поширений і французький, а в північній частині країни – іспанський. Але ось англійським володіє тільки персонал готелів, так що для пояснення з продавцями на ринку і в маленьких кафе Вам згодиться французький розмовник.

Агадир

Агадир у наш час визнаний найбільш гостинним і популярним курортом в Марокко. Що є тому причиною? Чи то 15 кілометрів фантастичного пляжу, що має увесь комплекс сучасних розваг: і дайвінгом, і серфінгом, і морськими прогулянками, і ще незрозуміло чим. Чи то напрочуд вдалою погодою: тут майже увесь рік (за винятком пари місяців) стоїть золоте літо – прохолодна Канарська течія в комплекті з сезонними вітрами забезпечить Вам комфортабельний відпочинок і просто феєрична засмага.

В той же час Агадир відомий не лише як курортне місто. Починаючи з XVII століття, коли маленьке село завдяки вдалому територіальному положенню перетворюється на великий португальський порт, Аградир притягає торговців золотом, прянощами. Місто розквітає, будується. Цілком можливо, що зараз би ми мали справжню архітектурну перлину на узбережжі Марокко, коли б не трагедія 1960 – жахливий землетрус фактично повністю знищив древнє поселення. Урок був зрозумілий і переосмислений. З одної сторони нове будівництво враховувало можливість повторних землетрусів, з іншої – було прийнято рішення не відроджувати старе місто, а побудувати новий – центр відпочинку і розваг на узбережжі.

У Агадирі варто відвідати порт, де розташований рибний ринок, Міську лазню – хамам, прогулятися уздовж пляжу, прокотитися на туристичному потягу по центру. У Агадирі розташований найбільший порт Марокко. Але цікаве інше – завдяки ньому тут виник найбільший у світі рибний ринок. Ось де вже точно можна спробувати будь-які страви! У місті є декілька муніципальних музеїв, але орієнтуватися треба, передусім, на його курортну спрямованість. Для любителів серфінгу спорядження можна орендувати прямо на міському пляжі. Сезон катання друга половина вересня і жовтень.

Агадир, мабуть, найвдаліше місто для початку подорожі по країні. Тут є власний аеропорт і звідси починаються основні туристичні маршрути по Марокко: 173 км на північ і Ви в Ессуейрі – місті-фортеці, самому богемному місці Марокко; 70 км на південь – і ось він Тизнит, що напрочуд зберігся своїм національним колоритом центр ювелірного мистецтва Марокко, 279 км на північний схід і перед Вами древній Маракеш.

Маракеш

Маракеш одне з прадавніх міст країни, якому вона, до речі, зобов’язана своєю назвою. Місто виникло тут ще в XI столітті як буферна зона по контролю за перевалом через Атлаські гори. У відмінності від Агадира, місто добре зберегло свій історичний вигляд – тут є і палац XVI століття, і мавзолей XVII, а деякі будівлі в центрі, на думку істориків, відносяться і зовсім до моменту створення міста.

Маракеш треба побачити своїми очима – адже це справжній шедевр іспано-мавританської культури, ми ж лише оглядово перерахуємо основні пам’ятки, які ніяк не можна пропустити.

Центральна і стара площа міста – Джамаа Ель Фна. Самий центр древнього міста. Тільки тут можна надивитися на увесь колорит Марокко в одному місці: ворожки Таро і тлумачі Корану, акробати і блазні, національний одяг і місцевий говір, продавці всього і уся.

На центральній площі ж розташована і мечеть Каттубія – символ Маракешу, занесений в список культурної спадщини ЮНЕСКО. Побудована ще на початку 12-го століття, досі діє Мавзолей Юсуфа. Одно із старих і чудово таких, що збереглися будівель Маракешу (а побудовано без малого 5 століть тому). Історично став головною школою вивчення Корану в Магрибі. Мавзолей, до речі, цікавий, передусім, своїм інтер’єром – тут і мавританська мозаїка, і білий мармур і кедрове дерево.

Місто потопає в садах – з найбільш цікавих садів – Лагдаль, закладений тут ще в XII столітті, сад Мажорель з фантастичною колекцією рослин з п’яти континентів, шефство над яким згодом узяв знаменитий Кутюрье Ів Сен Лоран.

І якщо в місто приїжджають подивитися на архітектуру, то, від’їхавши від нього буквально на пару кілометрів, Ви отримаєте і повний пакет вражень від природи Марокко. Феєричні заходи в Атлаських горах, природні водоспади, невеликі поселення, що зберегли вигляд древнього Марокко як і 5-6 століть тому.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: віддих в касабланці 2018 рік пляжі, проект на тему в якій країні я хочу побувати марокко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *