Флоренція – одне з найкрасивіших міст Італії і “культурна столиця Європи”



В оточенні пологих пагорбів по обох берегах річки Арно розкинулася Флоренція. Місто було засноване етрусками, потім завойоване римлянами. Збереглося досить багато вузьких середньовічних вулиць з домами-баштами, але все таки переважають пам’ятники архітектури Відродження.

З вершини найближчого горба чітко виділяються три головні пам’ятки міста, що височіють над дахами: купол собору Санта-Марія-дель-Фьоре, дзвіниця Джотто і струнка вежа Сіньорія (Палаццо Веккьо) середньовічної міської ратуші. Історичний центр міста – площа Сіньорія, де розміщена колекція шедеврів скульптури: “Давид” Мікеланжело, “Персей” Челліні та ін.

Головний Флорентійський собор Санта Марія-дель-Фьори (XIII – XIV століття) є третім у світі за величиною після соборів Святого Петра в Римі і Св. Павла в Лондоні. Він вражає гармонійністю форм, облицюванням з білого, рожевого і зеленого мармуру. Купол собору, незважаючи на величезні розміри, справляє враження сили і влади. Поряд з собором красиво прикрашений різноколірним мармуром високий паралелепіпед дзвіниці Джотто. Одна з найзнаменитіших церков Флоренції – готична базиліка Санта Кроче (усипальня Мікеланжело, Галілея, Макіавеллі, Россіні і інших знаменитих італійців). Дуже мальовнича набережна річки із старовинними мостами, вічний – Понті Веккьо, на якому розміщуються ювелірні крамнички. У місті 87 музеїв, найвідоміший – галерея Уффіци.

Декілька древніх колоритних свят переносять туристів в середні віки. Це історичний Футбол, який проводиться в червні, в старовинних костюмах, який уперше відбувся в 1530 р., і “вибух воза” в Пасхальну Суботу перед кафедральним собором – свято, корені якого йдуть до часів хрестових походів.

На березі Неаполітанської затоки мальовничо розкинувся Неаполь. Його найбільша пам’ятка відноситься не до культурних, а до природних – це діючий вулкан Везувій. На його схилах поля усохлої лави чергуються з садами і виноградниками.

Неаполь забудований дуже тісно, з використанням різних стилів, його вузькі вулиці спускаються до моря з високих пагорбів. Місто і його околиці – справжнє царство археології. Тут розкопані античні міста – Помпея, Геркуланум, похована під час виверження Везувію в 79 р. н.е. Тепер вони стали музеями просто неба.

Майже виключно за рахунок туризму живуть невеликі острови Неаполітанської затоки Капра і Іскья.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: культурна столиця італії, найбільші міста італії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *