Найнеймовірніші місця на планеті



На Землі стільки дивовижних речей, що просто дивуєшся, наскільки усе це відрізняється від того, що звично нам. Неймовірні місця, дивовижні тварини і рослини – навіть сто життів не досить, щоб особисто відвідати і побачити все те, що нас дивує. Що ж, давайте сьогодні хоч на фотографіях помилуємося самими незвичайними місцями нашої планети.

1. The Wave(США, між Арізоною і Ютою)

Хвиля – так американці назвали формацію з червоних скель, дивлячись на яку, віриш, що це скам’яніла хвиля. Звичайно, усе це утворилося завдяки розвитку геологічного середовища цього регіону, і вода ні при чому (ну, або майже ні при чому, адже фізичне вивітрювання тут – головна причина формування подібного дива). Це місце охороняється законом, та і дістатися сюди не так просто – тільки після стомливої подорожі по горах турист потрапляє у бажане місце.

2. Каньйон Антилопи, Арізона, США. І знову ми бачимо штат Арізону, і нове геологічне диво: каньйон Антилопи. Не знаю, чесно кажучи, чому цей каньйон дістав подібну назву, але виглядає він так, немов утворився на іншій планеті. Пора в цьому місці знімати науково-фантастичний фільм з великою кількістю всяких спецефектів. Індійці племені навахо називали цей каньйон “бигханиліні”, що означає “місце, де вода проходить крізь скелі”. Вода і вітер – ось два головні чинники, які привели до формування цього каньйону.

3. Велика блакитна діра (Great Blue Hole, Беліз)

Це місце відкрив Жак Ів Кусто, невтомний мандрівник, якого усі ми знаємо по його фільмах і книгах. Велика блакитна діра розташована в центрі Лайтхаус-рифа, це атол, що входить до складу Белізського бар’єрного рифу. Формація є карстовою воронкою, майже ідеально круглою, з діаметром в 305 метрів і глибиною в 120 метрів.

Геологи стверджують, що Велика блакитна діра спочатку була системою вапнякових печер, яка сформувалася в ході останнього льодовикового періоду. У той час рівень моря був набагато нижчий, ніж зараз, а після того, як льодовики почали танути, рівень моря піднявся, і зведення печери обвалилося.

4. Кристальна печера Гігантів (Мексика)

Ця дивовижна печера була знайдена шахтарями, які до свого здивування виявили це утворення на дні шахти. Печера повна велетенських кристалів, які були сформовані природою впродовж мільйонів років. До речі, печера утворена в скельній основі, і печера неймовірно древня. Кристали – напівпрозорі, основний колір – білий, блакитний і золотистий.

5. Око Сахари (Мавританія)

Унікальна освіта, названа оком Сахари знаходиться в південно-східній точці великої пустелі. Діаметр “ока” складає тридцять кілометрів, так що цілком його можна побачити лише з космосу. Учені спочатку вважали, що “око” є древнім метеоритним кратером. Тепер велика частина геологів схиляється до думки, що, незважаючи на кругову форму, це місце утворилося в результаті фізичного і хімічного вивітрювання, ерозії. Правда, кругова форма утворення все ж ставить багато учених у безвихідь.

6. Печера блакитного озера (Бразилія)

Звичайно, фотографія не здатна передати і сотої частини краси цього місця, але навіть фотографія вражає, погодитеся. Неймовірна по красі Печера блакитного озера дивує не лише кристально чистою водою озера, вода якого блакитного кольору, але і сталактитами і сталагмітами, що виблискують в променях прожекторів.

7. Дорога гігантів (Ірландія)

Так, саме так називається ще одно дивовижне місце, яке дійсно схоже на мощену дорогу. Звичайно ж, гіганти тут ні при чому – уся ця освіта – результат зміни порід, продуктів вулканічного виверження, притому дуже древнього. Вивержені породи з часом розшарувалися, утворивши геометрично правильні фігури, здебільшого чотирьох- пяти-, шести-, семи- і восьмикутні. Найвищі досягають 12 метрів у висоту.

8. Ворота пекла, Узбекистан

Це формування – справа рук людських. Більше тридцяти років тому геологи зупинилися тут для розвідки величезного родовища природного газу. Після початку бурильних робіт з’ясувалося, що під поверхнею розташована величезна печера, заповнена газом. Буріння спровокувало обвал “даху” печери, і увесь табір провалився. Газ спалахнув, і ось вже 35 років пожежа в цьому місці не припиняється. Навіть припустити страшно, скільки газу тут вже згоріло даремно. Загалом, виглядає усе це моторошно, і не даремно місце назване “Ворота Пекла”.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: найкращі місця на планеті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *