Страхування мандрівника: чому це важливо?



Коли ви збираєтеся в туристичну поїздку за кордон – не можна забувати про страхування мандрівників. Чому так важливо зайнятися страхуванням? Турист планує свою поїздку як час, який він присвятить відпочинку і наповнить свою пам’ять яскравими і приємними враженнями. Проте, іноді трапляється так, що відпочинок захмарився хворобою або травмами. В результаті турист опиняється в лікарні або просто відвідує лікаря і повинен залишити великі гроші за медичні послуги і ліки. Медицина зараз досить дорога, і після хвороби або травми у відпочивальника може значно спустіти гаманець. Щоб такого не сталося необхідно заздалегідь продумати страхування мандрівників, яке допоможе сплатити непередбачені медичні витрати.

У таких випадках згодиться страховий поліс, який необхідно придбати заздалегідь. Багато країн, в які необхідно отримати візу, не видають візу без медичної страховки.

Тому кожен турист повинен зробити страхування мандрівників. Відгуки тих, хто на собі випробував усі незручності пов’язані з лікуванням в чужій країні за відсутності страхування, є кращим підтвердженням  того, що страхування життя і здоров’я – обов’язкове, принаймні, для того, хто піклується як про своє здоров’я і матеріальне становище. При в’їзді до деяких країн страхування життя і здоров’я є обов’язковою умовою. Без якого Вам просто не дозволять пройти митницю. Договір страхування життя і здоров’я можна укласти самостійно або через туристичну фірму, яка займається організацією Вашої поїздки. При цьому важливим моментом в роботі страхової компанії, з якою Ви збираєтеся співпрацювати, є можливість видавати своїм клієнтам страхові поліси міжнародного значення і вихід на міжнародні медичні організації. Зазвичай страхова компанія укладає угоди з іншими міжнародними страховими організаціями, які курируватимуть туриста за кордоном у разі виникнення проблем із здоров’ям. В результаті страхування мандрівників забезпечує не лише оплату медичної допомоги, але і організацію невідкладної допомоги при травмі, нещасному випадку або раптовій хворобі.

Страхування мандрівників припускає декілька видів страхування. Укладаючи договір із страховою, Ви повинні уважно ознайомитися з умовами, викладеними в правилах страхування.

Основні види страхування в туризмі можна умовно підрозділити на чотири групи:

1.    Особисте страхування туристів: від нещасного випадку, від хвороб, на випадок смерті або загибелі.
2.  Майнове страхування мандрівників: предметів особистого користування, майна, в т.ч. багажу і страхування, що передбачає технічне обслуговування транспортного засобу туриста.
3.    Страхування відповідальності туристичних фірм.
4.    Специфічні види страхування.

Вирушаючи за межу, навряд чи хтось думатиме, що з ним щось станеться. Тому більшість туристів відносяться до страховки як до непотрібної формальності, що нав’язується посольствами держав і туристичними компаніями. Якщо є можливість – туристи відмовляються від цієї послуги, або вибирають страхування мандрівників по найдешевшому полісу з мінімальною сумою покриття страхового випадку, не усвідомлюючи, що з ними може статися щось серйозне і вони будуть без належного захисту. Попри те, що страхування мандрівників і медична страховка не є обов’язковим документом при виїзді за межі країни, багато консульств вимагають її наявності для видачі візи.

У основну програму медичного страхування входить оплата медичних витрат, які можуть виникати при нещасному випадку або раптовій хворобі туриста. Страхова компанія в цьому випадку виплачує туристові покриття по послугах лікаря і виписаних медикаментах. Якщо туристові знадобилася госпіталізація – страхова компанія оплачує перебування в клініці і харчування а також діагностику, лабораторні аналізи, операцію і реанімацію. У разі смерті туриста страхова компанія організовує доставку тіла додому і необхідні ритуальні послуги. Окрім перерахованого вище в оплату по медичній страховці входять витрати на термінове транспортування в клініку, включаючи спеціальний автотранспорт і медичні літаки, організацію перевезення з клініки на місце проживання, у тому числі з медичним персоналом в якості супроводу.

При видачі страхового полісу необхідно брати до уваги, що країни Європи пред’являють свої вимоги до полісів по страхуванню туристів, що прибувають на їх територію. Це означає, що страхування мандрівників повинне включати потрібний цією державою набір послуг, що покриваються страховкою, а також певну суму страхового покриття не нижче встановленої державою. Деякі країни також вимагають, щоб розмір оплати по медичній страховці відповідав певній сумі для кожного виду послуг.

Що стосується хронічних захворювань – то туристові слід знати, що ці захворювання не входять в основну програму страхування і їх лікування у разі загострення за кордоном оплачуватися не буде. Тому туристи з хронічними захворюваннями повинні заздалегідь продумати разом з лікарем можливі варіанти загострення при перебуванні за кордоном і уникати країн, де загострення найбільш можливе.

Часто туристи застраховуються від нещасного випадку і часткової втрати непрацездатності. Це означає, що така страховка надає йому право на виплату додаткової компенсації.

Окрім медичного страхування можна також застрахуватися на випадок непередбачених транспортних витрат для членів сім’ї застрахованого, а також застрахувати багаж. Таким чином, можна зрозуміти, що страхування мандрівників є не просто необхідною формальністю, але і необхідністю, яка захистить туриста під час поїздки.

На даний момент більшість страхових компаній пропонують досить високий рівень послуги страхування життя – відгуки туристів, яким була надана медична допомога по страховому полісу, повністю виправдовують вартість страхування життя і здоров’я. Пам’ятайте, що спроба заощадить на страхуванні може стати причиною набагато більших витрат, пов’язаних з необхідністю надання медичної допомоги.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: види страхування в туризмі, страховий поліс мандрівника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *