Візове законодавство – процедура оформлення візи


Якщо турист відправляється в країну, де діє візове законодавство – йому необхідно пройти процедуру оформлення візи перед тим, як поїхати в цю країну. У разі, якщо туристична фірма не бере отримання візи на себе, то туристу доведеться пройти цю процедуру самостійно. Процедура оформлення візи зовсім не складна – якщо слідувати певним порядкам, то пройти її можна швидко і легко. При цьому перше питання, що виникає у людини, яка самостійно оформляє візу – «Які документи для оформлення візи необхідні»

Документи, необхідні для оформлення візи і вимоги до них.

• Підпис власника паспорта в самому закордонному паспорті;
• Паспорт не повинен бути прострочений або містити штампи та позначки сумнівного змісту;
• У паспорті повинні бути чисті сторінки для відміток;
• Якщо дитина вписана в закордонний паспорт – по виконанні 6 років необхідно вклеїти її фотографію;
• Якщо батько або третя особа бере з собою в поїздку неповнолітнього громадянина – дорослий повинен мати нотаріальну довіреність від батьків а на особу, яка супроводжує. У довідці має бути вказана країна поїздки і термін довіреність (не більше 90 днів), а також докладені всі внутрішні сторінки паспорта батька (батьків).
• Необхідно мати оригінал або нотаріально завірену копію свідоцтва про народження неповнолітньої дитини, яку беруть в поїздку;
• Правила оформлення шенгенської візи вимагають наявності загальногромадянського паспорта;
• Подружжя повинні представити копію свідоцтва про шлюб;
• Фотографії, які повинні мати розмір 3х4 і не бути старше півроку;
• Медична страховка також входить до візового законодавства;
• Слід перевірити наявність в закордонному паспорті непрострочених віз тих країн, куди ви збираєтеся їхати;
• Якщо ви вже проходили процедуру оформлення візи (Шенген), то можете використовувати отриману візу при в’їзді в будь-яку країну, де діє Шенгенська угода.
• При наявності оформленої медичної страховки, яка відповідає вимогам посольств, необхідно надати оригінал поліса.
• Будь-яка анкета приймається по візовому законодавству тільки у разі правильного оформлення.
• За наявності декількох закордонних паспортів необхідно надати всі паспорти;
• У разі отримання нового паспорта і за наявності старого паспорта – обидва паспорти повинні бути представлені;
• Безробітні громадяни, студенти та пенсіонери повинні представити довідку з місця роботи тієї людини, яка оплачує витрати по їх поїздці, а також для студентів представити копію студентського посвідчення, а для пенсіонерів – копію пенсійної книжки;
• Крім того, візове законодавство говорить про те, що посольство країни має право вимагати додаткові документи.

У вартість візи входить вартість оформлення запрошення та оформлення самої візи. Окремо має бути оплачений консульський збір. Недешево коштуватиме оформлення візи після відмови і за наявності чистого паспорта, а також віза для мешканців складних країн. Крім того, візове законодавство визначає країни, для відвідування яких не потрібно оформлення візи.

Останнє візове законодавство для країн Шенгенської угоди визначило деякі зміни в процесі оформлення віз, які дещо спрощує самостійне оформлення шенгенської візи. Незважаючи на що збільшився обсяг анкети, в кожному посольстві буде використовуватися одна і та ж анкета, яку можна зберегти в електронному вигляді. Таким чином, документи для оформлення шенгенської візи стали більш уніфікованими – одного разу зберігши анкету на своєму домашньому ПК або будь-якому іншому носії Ви, при необхідності, зможете внести потрібні зміни і роздрукувати її. Всі дані заявника знаходяться в інформаційній візовій системі країн Шенгенської угоди, до якої мають доступ країни ЄС, про що візове законодавство попереджає заявника в анкеті. Транзитні візи також більше не видаватимуться країнами ЄС. Замість цього буде необхідно пройти процедуру отримання звичайної шенгенської візи. Це дозволить при стикуванні рейсів покинути аеропорт, побувати в транзитному місті на пару днів. Якщо пересадка відбувається в аеропорту без виходу в місто – візу не будуть запитувати. Варто відзначити ще один чинник, який обов’язково повинен враховувати турист, що прямує в одну з країн Шенгену. Це – термін оформлення шенгенської візи. Найчастіше він не перевищує п’яти днів. Однак, в період канікул або святкових днів він може бути дещо збільшений, оскільки консульство не працює ні в російські святкові дні, ні в дні національних свят. Під час напливу туристів термін оформлення шенгенської візи може розтягнутися на кілька тижнів, деякі консульства навіть записують заздалегідь бажаючих отримати візу. Так що, перш ніж планувати поїздку, точніше, визначаться з її терміни, необхідно розрахувати і врахувати час, який може зайняти у Вас отримання візи. Інформацію про вихідні та святкові дні в консульствах, а також про наявність черги можна отримати на інтернет сайті консульства. До речі, якщо Ви вперше оформляєте шенгенську візу, то на тому ж ресурсі знайдете інформацію про те, які документи необхідні для отримання шенгенської візи і які пред’являються вимоги до їх оформлення. Якщо Ви дізнаєтеся всю цю інформацію заздалегідь, то істотно полегшите для себе процес оформлення візи (Шенген)

Крім того, що дитина старше 6 років, яфкамандрує разом з дорослими, повинна бути вписана в паспорт батька з фотографією, на кожну дитину необхідно отримати окрему Шенгенську візу. Таким чином, в паспорті має бути порожня сторінка на кожну дитину. Найближчим часом вводиться отримання біометричного паспорта, коли для отримання візи до Європи необхідно залишити відбитки пальців. Процедура повторюється раз на 5 років і поширюється на всіх, крім дітей до 12 років. Відбитки пальців також будуть вводитися в єдину систему візової інформації країн Шенгенської зони. Крім того, при відмові у візі посольство повинне обгрунтувати своє рішення, а заявник має право подати заявку на повторне отримання візи при усуненні причини.

У країнах Шенгенської візи єдина візова база містить інформацію про відмови у візах і враховуються особи з картотеки Інтерполу, а також громадяни, які вчинили кримінальні та адміністративні порушення, які зазнали депортації з країн ЄС. Крім того, візове законодавство встановлює для обмеженого кола осіб причину відмови в загрозі національній безпеці або відносинам країн-учасниць угоди.


Теги: візове законодавство, процедура оформлення візи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *