У світі святкують настання китайського традиційного Нового року

У світі святкують настання китайського традиційного Нового року


Китайський Новий рік за місячним календарем, який також називають традиційним святом Весни, відмічають мільйони людей в Китаї і в інших країнах світу, передає в п’ятницю телеканал “Євроньюс”. Цього року китайський Новий рік настав в ніч з 15 на 16 лютого, і його символом є жовтий собака.

З нагоди свята у багатьох азіатських країнах проводяться масштабні фестивалі з фейєрверками і танцями, а сім’ї збираються разом і дарують один одному подарунки. Обов’язковим кольором Нового року є червоний, який символізує щастя і удачу. Традиційними подарунками стають конверти з грошима і китайські ліхтарики, що означають надію на щасливі 12 місяців.

Окрім цього, з нагоди свята встановлюють не новорічну ялинку, як в західних країнах, а так зване дерево удачі. Така традиція з’явилася ще в 18-м столітті при династії
Цин, і щороку китайці наряджають дерево гірляндами і листівками з побажаннями удачі, відмічає телеканал.

При цьому свято вважається одним з найголовніших в Китаї, його святкування триває впродовж двох тижнів.

Все більше китайців з кожним роком користуються наземним і повітряним транспортом, щоб до свята повернутися додому або разом з близькими відправитися у відпустку.

Раніше повідомлялося, що, за даними китайського туристичного агентства, цього року 6,5 млн китайців має намір відпочивати за кордоном, відмічаючи свято. Окрім цього, 98,8 млн китайських громадян вже скористалися залізничним транспортом впродовж перших 12 днів лютого.

На відміну від григоріанського календаря, по якому Новий рік завжди настає 1 січня, китайський Новий рік приурочений до зимового молодика, і його дата щорічно міняється. Щороку за місячним календарем означають одним з
12 тварин китайського зодіаку.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *