Сільський зелений туризм в Україні та закордоном. Переваги та недоліки



Сільський зелений туризм – це вам наче відпочинок влітку у селі в бабусі, але значно цікавіше. Відпочивати у селах, можна не лише в Карпатах, а й у різних регіонах України. У кожному селі є свої цікавинки, традиції незмінні часом, дух історії. У селі ви відпочинете не на базах чи у готелях, а в приватних садибах, господарі яких гостинно приймають туристів, показують їм свій побут, місцевість, звичаї. Сільський туризм – це вихід для тих, що не має села(не знає що таке його традиції, дух, режим роботи), або для тих хто хоче спокійний відпочинок і єднання з природою.

Зараз сільські садиби для відпочинку туристів об лаштовані всім чи завгодно. Садиба – це цілий комплекс «атракціонів». Зазвичай на території можна взяти велосипеди для прогулянки, є тенісні корити і басейни, колиби для священного ритуалу – шашликів, пісочниці для діток та інше.

Цікаво те, що зараз можна відпочити та набратись сили у господарствах, які займаються певними видами діяльності, наприклад, мають власну конюшню і розводять коней, або інших живих істот. Можна знайти господарства, що займаються рукоділлям(вишивають сорочки, тчуть з льону, майструють дерев’яні речі та інше). У таких садибах можна не лише гарно провести вихідні чи канікули, а й навчитись чогось нового, подивитись як живуть люди, яка робота є у селах. Вправні господині діляться своїми секретами приготування різних страв, що характерні для регіону, частує ними, може поділитись рецептом. Ви можете навчитись доглядати за тваринами, допомагати у господарстві. Якщо ви знайдете садибу, що має конюшню, то навчитесь кататись на конях, знатимете як їх чистити і годувати, які в них є звички та особливості.

У вас є можливість пожити у відреставрованих дерев’яних, або навіть глиняних хатинах. Такі хатки комфортні(так, в них добре, і нічим не гірше за шикарний номер готелю), екологічно чисто(їх будували з природніх матеріалів не використовуючи жодної «хімії»).

Часто в різних селах відбуваються етно-фестивалі на які збираються колоритні люди, часто фестивалі приурочені певній події . Потрапити на дійства варто на Новий рік чи Різдво, Івана Купала або Петра і Павла, чи в серпні коли жнива.

Взяти участь, або хоч побачити традиції різних куточків України  – це захопливо. Так, у селі Городське Житомирської області, у серпні гучно святкують початок жнив. Під пісні та танці, які існують століттями, зріжуть перший сніп. Мабуть, найбільше хочеться поїхати у сільську місцевість на зимові свята. Саме тоді кількість різних традиційних речей зашкалює. Так ви побачите і навіть спробуєте зробити різдвяний оберіг для дому – «Дідух»(сніп з колосків і жита прикрашений стрічками). Для Святої вечері господині дому будуть роби 12 страв, які символізують Різдво. Скоріше за все обов’язково пектимуть пончики –  круглі пишні та пухнасті кульки посипані цукровою пудрою, а всередині із різним начинням(повидло, мак та горіхи, шоколад). Спробуйте смаколик і запишіть рецепт, бо на Західній Україні люблять питати: «А пончики будуть?». Ще однією веселою традицією є коляда та вертепи. Жителі сіл збираються дружньою командою, переодягаються у ангелів, чортиків, царів, іродів, та розносять по селу радісну  звістку: «Христос народився!».

У селех бережуть різдвяні традиції, бо це особливе свято, яке набагато важливіше, аніж Новий рік.

А як виглядає сільський туризм закордоном?

  • Сільський зелений туризм за кордоном є невід’ємною частиною розвитку села. Такий туризм розширює можливості села та його мешканців, а туристам дає нетривіальний відпочинок.
  • За кордоном, як і в Україні, у «меню» сільського туризму входить проживання на садибах, господарствах, фермах. Звичайно, споживання та знайомство з місцевими традиціями, культурою, кухнею. Залучають до сільськогосподарських робіт, ознайомлюють з різною роботою на селі(бджільництво, рибальство, скотарство та інше). Також, організовують розваги: катання на конях чи возі, рибальство, спостереження за тваринами, чани та інше).
  • На законодавчому рівні сільський туризм, наприклад, у Німеччині, Польщі, Угорщині дуже підтримується. Господарства, що надають послуги зеленого туризму у селі, звільняються від податків та різних зборів.

Чи є мінуси сільського туризму?

Мабуть, найважливіше – вдало потрапити у гарне господарство, де господарі зацікавлені у якнайкращому вашому відпочинку і від природи є комунікативними та щирими. Правда, де ми не були, всюди зустрічали відкритих людей, бо українці – щедрі та добрі люди.

А якщо все таки ви хвилюєтесь, пошукайте відгуки на різні садиби, у Інтернеті їх багато.

Сільський туризм в Україні живе вже близько 15 років, але його розвитку немає меж. Якщо ви хочете відпочити біля природи, щоб навколо не бігали товпи туристів, ви побачили щось нове, відчули українські традиції, то сільський зелений туризм для вас. Тим паче, що це значно дешевше за туристичні місця та відпочинок у готелях, а емоцій подекуди значно більше.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *