Екскурсії в печери: Оптимістична, Вертеба, Млинки, Атлантида. Спелеотерапія



Дива бувають не лише створені людьми з цегли чи каменю, заліза на які ми їздимо дивитись на інші континенти, частини світу, а місця, які створила сама природа, і звуться вони – печери.

Ви знали, що в Україні дуже багато унікальних печер, які знають в цілому світі. Можливо, недалеко від вашого дому, міста, села теж є така печера, а ви досі в ній не були… Давайте, разом дізнаємося, які печери ховає у своїй землі наша країна, і куди варто поїхати на екскурсію.

Оптимістична печера, хоче щоб ви усміхались

Є така печера, що самою назвою говорить про те, що в ній є щось цікаво, бо сама назва неабияк розвеселяє – Оптимістична печера. Правда, тільки від назви захотілось збирати рюкзак, і бігти на екскурсії в печери. Оптимістична печера – друга найдовша в світі карстова порожнина, її обганяє лише якась там Флінт-Рідж-Мамонтова, що знаходиться у США. Правда, щось її не так пощастило з назвою, як нашій перлині. У Оптимістичній окрім 238 кілометрів ходів, лабіринтів, залів є перший в Україні музей мінералогічних скульптур. Це диво-дивне знаходиться на Тернопільщині.

Печера Вертеба «каже», що вона – яма

Хочете дізнатись як жили наші предки, їхню культуру, побут? На західній Україні знаходиться ще одна унікальна печера Вертеба, де вмістився єдиний в Україні музей трипільської культури. Екскурсії в печеру, ходи якої мають довжину 9 км( для екскурсій доступно 1км), познайомлять подорожуючих із археологічними знахідками 3-5 ст. до н.е

Якщо вам цікаво чого так дивно називається печера «вертеба», то перекладається – яма.

Спускатись у неї потрібно, наче в погреб. У печері є і досить дивні речі такі, як великий круглий камінь(вага близько 10тон), що стоїть на двох менших, наче на ніжках. Хто так бавився, вчені не можуть навіть припустити. Дива!

Печера «Млинки» – ще одні лабіринти Тернопільщини

Якось пощастило Тернопільщині вмістити на своїй території всі найкращі печери України, а тепер хвастається, бо є чим хвалитись!

Печера Млинки відома тим, що в ній є різнокольорові кристали, сталактити, пластинчастий гіпс(що то таке?)… У печері є зал «Казка», де можна побачити скульптури із сталактитів та сталагмітів. Попри всю красу, пересуватись печерою дуже важко, в деяких місцях потрібно повзти, перелазити через кам’яні утворення… Людям з клаустрофобією тут буде важко, дуже важко…

Печера «Атлантида»: Хм, наштовхує на роздуми

Печера Атлантида – це найбільші підземні ходи Хмельниччини(принаймі, відомі). Будьте готові, що екскурсія цієї красивою печерою може тривати п’ять годин, бо у ній є багато несподіванок та речей вартих уваги. Що може вразити окрім краси та кристалів, так це той факт, що печері цій 12 мільйонів років. Після такої цифри, власне життя здається просто одним днем. Як кожен замок, так і кожна печера без виключення має свої містичні історії: про «чорних» і «білих» спелеологів, про якісь стежки, про ще щось там. Ну, що поробиш, що жити без містики та легенд якось занадто спокійно.

Печера «Попелюшка»: гарна «злочинниця»

Подумали, що за маячню несу про якусь «злочинницю»? Та, хочу познайомити вас із печерою, що знаходиться в Чернівецькій області. Попелюшка є українською печерою, та вона під землею займає 90 кілометрів, і перетинає кордон із Молдавією! Ось чому, вона злочинниця. Це єдина печера в Україні, в середині якої є величезні підземні озера із мінеральною водою. Дихати тут корисно, бо повітря найчистіше. Дослідження показали, що у повітрі печери немає зовсім шкідливих речовин, воно іонізоване(як поянити простими словами, хто його знає, так кажуть).

Чим корисні печери?

Є цілий окремий розділ терапії – спелеотерапія. І таке придумали не просто так чи для туристів, а опираючись  на дійсні властивості спалеонтології. Та ми ну будемо заглиблюватись, а просто додамо фактів.

Один з затятих «печерників» розповів, що дуже сильно кашляє, що не робив, а кашель близько тижня не проходив, та він був змушений йти у печери на десять днів у експедицію. На третій день, кашель пройшов без жодних ліків, можливо чудо, а можливо – факт.

Згадати просто те, що печери знаходяться під землею, а під нею є що? Так, мінерали. Дихаючи, різними часточками мінералів, можливо, чисто теоретично, ми збагачуємо свій організм потрібними компонентами.

А ще корисні тим, що ти можеш побороти свій страх. Страх вузьких, тісних, напівтемних місць, адже за ними у печерах на вас чекають казкові зали із природніми скульптурами.

Чого не варто робити в печері?

У першу чергу, не варто йти у печери самостійно, без гіда. Хіба вам набридло жити? Заблукати у кілометрових ходах дуже легко, лише професійна людина, яка знає печеру як облуплену, може провести екскурсію.

Другою порадою буде: «Стоп паніці!». Щоб не сталось, не панікуйте! Паніка вам нічим не допоможе, навіть, якщо вам здається, що ви застрягли.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: Печера Оптимістична фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *