Види медичного страхування [draft]



Завжди, коли Ви плануєте подорож, необхідно потурбуватися про такий важливий аспект, як страхування свій життя і здоров’я на увесь час, поки ви відвідуєте далекі країни. Якщо Ви думаєте, чи варто робити страховку перед поїздкою в США, то, звичайно, коштує. Усім відомий той факт, що американська медицина не лише одна з кращих у світі, але і входить в п’ятірку країн з найвищими цінами на медичні послуги. Тим більше відповідно до закону № 155-ФЗ від 28 грудня 2015, усі російські туристи, що виїжджають за межі країни, зобов’язані мати оформлений поліс медичного страхування на суму не менше двох мільйонів рублів.

Итак, давайте розберемося з основними моментами, які торкаються цього важливого документу. По-перше, коли Ви укладаєте договір про страхування в Росії, необхідно перевірити, чи являється місцева страхова компанія, акредитованою в США. Річ у тому, що в Америці працюють не усі посередники, з якими зазвичай співпрацюють страхові компанії РФ.

По-друге, перш ніж оформляти поліс, варто повідомити мету Вашої поїздки страховому агентові. Можливо, Ви вирушаєте в Штати заради спокійного сімейного відпочинку до друзів або знайомих, проте, якщо в Америці Ви бажаєте випробувати усі екстремальні забави, то варто обов’язково обговорити цей момент зі своїм агентом. Страховка буде дорожча, зате Ви отримаєте можливість внести в договір усі необхідні умови, що полегшують Вам життя на випадок, якщо щось піде не так.

У третіх, Ви повинні добре розуміти, як працює Ваша страховка. Для цього слід розібратися з поширеними типами і видами страхування.

Перший тип – HMO (health maintenance organization). У вартість цього пакету входить обмежена кількість лікарів, яких Ви маєте право відвідувати. Іншими словами, Вам надається єдина медична установа і лікар, який і видаватиме Вам напрями до інших фахівців. Враховуйте той факт, що у вартість страховки не входить відвідування інших фахівців.

Другий тип – PPO (preferred provider organizations). Цей пакет надає ширший вибір установ, де Ви можете лікуватися. На додаток, Вам не доведеться в обов’язковому порядку брати напрями до фахівців, Вас приймуть і так.

Третій, менш популярний тип EPO (Exclusive Provider Organization). По суті, це те ж саме, що і HMO, тільки без основного лікаря терапевта і без напрямів до вузьконаправлених фахівців.

Помітимо, що страховку Ви можете придбати і по приїзду в США. Для цього тут працює ціла мережа страхових компаній. У Америці представлений всього три типи страхування.

  1. Basic Hospital Insurance – основна госпітальна страховка. Покриває Ваші лікарняні витрати впродовж усього часу, який Ви проводите в лікарні. Наприклад, в місті Нью-Йорку усі страхові компанії зобов’язані відшкодувати Вам витрати не менше чим за 60 днів перебування в стаціонарі, а також сплатити за цей період 80% лікарняних рахунків.
  2. Basic Medical Insurance – основна медична страховка. За цим договором компанія зобов’язується компенсувати Вам усі витрати, пов’язані з візитами до лікарів-фахівців і з усіма іншими необхідними медичними втручаннями.
  3. Major Medical Insurance – загальна медична страховка. Компенсація усіх витрат на лікування.

Також є ще декілька “необов’язкових” типів страхування.

  1. Accident Insurance – це страхування від нещасного випадку, який може статися, а може і не статися. Тут треба знову ж таки розуміти, навіщо Ви їдете в країну.
  2. Hospital Indemnity Insurance – лікарняна страховка, розрахована на пару місяців. У разі госпіталізації Вам повернуть Ваші лікарняні витрати. Від Basic Medical Hospital Insurance відрізняється тим, що компенсує не відсоток рахунку, а конкретну суму, обумовлену заздалегідь контрактом.
  3. Specified Disease Insurance – страховка від конкретної хвороби. Оформляється, як правило, в тому злучає, якщо Ви точно знаєте, що у Вас є схильність до певної хвороби, і вона може почати загострюватися під час відпочинку.
  4. Long – Term Care Insurance – тривала медична страховка. Її вибирають тільки в той момент, якщо нещасний випадок вже настав, і лікуватися доведеться довго.

І тепер, мабуть, порушимо найважливіше питання, яке, сподіваюся, не виникне у Вас під час відпочинку. Що робити, якщо настав страховий випадок? Зазвичай уся інформація написана на самому страховому полюсі, тому рекомендую Вам завжди мати при собі паперову або електронну копію страхового договору. І, звичайно ж, подзвоните у Вашу страхову компанію, там Вам розповідять, до кого звертатися, а також підтвердять, що Ваш випадок дійсно є страховим.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *