Медуза буває кусачей, тільки від життя собачого [draft]



Хоч і сталася ця подія вже майже з рік тому, але рада дозріла написати я тільки зараз. А сталося, власне, ось що.

Прилітаємо ми, значить, у черговий раз на Пхукет. З радістю і гарним настроєм. Кидаємо сумки і іншу поклажу в номер. Роздягаємося. Купальники на ніс і бігом до моря до океану.

З нальоту поринаємо у воду і тільки потім, упіймавши отходняк від первинного екстазу помічаємо, що вода між нас не стільки на морі океан схожа, скільки на суп до галушками. Уся поверхня, та і товщина аж кишить від неймовірної кількості дрібних желеподібних істот. Вони скрізь. Вони у воді. Вони на піску, в усій прибережній зоні, куди тільки може дістати прибій.

– Що це?

Медуза, не медуза! Дивне щось. Барильце. Сантиметра три в довжину, половинка по ширині. Циліндричної форми. Прозоре. Холодцеобразное. З темно-синьою спіраллю, як галогеновою в лампочці, усередині. Причому спіраль ця вібрує, а істота дихає. Поки живе. Поки живе – м’яке. А коли вже того, стає пружним і таким, що майже не гнеться. На фото я зафіксував, але як звір саме називається, так і не з’ясував.

Зате на березі стоїть застережливий плакат:

– Обережно, медузи!

Вважатимемо, що це вони і були. Один з численних різновидів.

Між іншому, через два дні жодної тварюки вже не було. Ні на березі на піску, ні у воді. Ніби як їх і не було. І не існувало.

Плавали деякий час спокійно, потім станеться атас.

Десь під полудень. Шум і виск з боку пляжу. Китайці в морі щось помітили. Як так виходить, що ця нація завжди найокатіша, залишається тільки гадати. Рятувальники різко рвонули у воду. З відром, сачком і мережами. При цьому що усіх, що купаються попросили ввічливо очистити водойму. Хто не слухався, того стусанами. Загалом:

– Все з води геть!

Джерело переполоху було спіймане і посаджене у велике пластикове відро. З-під емульсивної фарби.

Підішли подивитися. У бочці сидить, прискорено дихає величезна медуза. Із залізно-синьою серцевиною і довгими щупальцями по краях. Звідусіль благоговійний шепіт:

– Кубомедуза.

Запам’ятайте, назва не від походження з острова Свободи, а згідно з анатомічною будовою тварини. Лапи у неї, у медузи цій, ростуть по краях тіла, нагадуючи правильний квадрат. Куб, тобто.

І врахуйте, що це найнебезпечніша тварюка з усього медузьего сімейства. В усякому разі, кількість жертв від укусу кубомедузи в шість разів перевершує кількість з’їдених акулами туристів.

У Таїланді останній нещасний випадок із смертельним результатом стався на Самуи, на пляжі Ламай в 2015-му році. Тоді турист з Німеччини купався вночі і напоровся на таку ось неприємність. Врятувати його не вдалося. В усякому разі такі даний з інтернету.

Взагалі вважається, якщо Вас хапнула медуза, але не дуже, місце опіку треба намазати або оцтом, або соком лайму або лимона. Але врахуйте, що від одного різновиду медуз допомагає одно засіб, від іншої інше. Тільки от як заздалегідь визначити, чим мастити? Як того звіра звуть? Він же не представляється, коли кусається.

А що у нас? Весь день, коли тварюку упіймали, в морі нікого не пускали. Решта часу купалися, озираючись на всі боки. Бажано на мілководді, щоб втекти по-швидкому, якщо чого.

Звідси, власне, рада:

– Купаючись в Таїланді, не важливо на якому пляжі, будьте обережні. Озирайтеся на всі боки. Що береже Бог береже.

І наостанок, анекдот в тему.

Одного разу Грузинське радіо запитало Вірменське радіо:

– Як знаходячись на Пхукеті можна стовідсотково уберегтися від укусу медузи?

Вірменське радіо довго мовчало, потім відповіло:

– Перед поїздкою втратити свій закордонний паспорт.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *