Тайвань – остання опора традиційної китайської культури



Тайвань – остання опора традиційної китайської культури, що майже не зазнала змін впродовж XX століття. На острові Тайвань збереглося безліч пам’ятників традиційної китайської, японської і навіть західної архітектури. Величезна кількість храмів, пам’ятників історії, мальовничі ландшафти, прекрасний клімат і самобутнє населення притягають на відпочинок в Тайвань туристів зі всього світу.

Тайбей – столиця Тайвані – одна з самих незвичайних столиць Азії. Шумний торговий і культурний центр країни, резиденція уряду і одне з самих густонаселених міст світу. Молоде місто не може похвастати древніми храмами або палацами, його архітектура досить одноманітна, але тут можна виявити безліч чарівних музеїв, барвистих храмів і пам’ятників героям.

Найвищий хмарочос у світі – столичний комплекс “Тайбей-101″(висота 508 м, вага – 700 000 тонн).

Головна пам’ятка Тайбея – Національний палацовий музей в районі Вайшуанси з колосальним (більше 720 000 екземплярів) зборами зразків китайського мистецтва (найбільші збори зразків китайського мистецтва у світі). Інші цікаві пам’ятки столиці Тайвані: ферма Лін-Антай (найстаріша традиційна житлова будівля в Тайбеї), торговий район навколо Снейк-Еллі, Всесвітній Торговий Центр, Національний театр і Національний Концертний зал, комплекс “Уорлд-Йестедей” на Жонгшан-Норд-Роуд з великою колекцією по міфології, іграшкам і виробам кустарних промислів, Музей традицій Шуньї з великою етнографічною колекцією, Музей мистецтв, приватний Музей Чен з великою колекцією древнього китайського мистецтва, а також чудові виставкові зали в Меморіальному залі Сунь Ятсена, в меморіалі Чан Кайши і в меморіал мученик.

Культові місця Тайбея: храм Луншань або “Гора Дракона”, присвячений богині милосердя Куанинь, храм Конфуція, храм Паоан (найстаріший храм Тайбейа), присвячений богові війни Куан-Куангу храм Цинтьен, а також знаменита Велика Мечеть. Обов’язково відвідаєте Ботанічні Сади на Нанхай-Роуд з довколишніми Музеєм природознавства, Національним Залом Науки і Національним Залом Мистецтва, гірський курорт Алишань і домінуючу над північним районом столиці гірський ланцюг Янминшань з невеликим заповідником Суншан і прекрасним храмом Шенген.

Місто Шенькен – столиця кулінарії Тайвані, а ущелина Тьеншан славиться водоспадом Паяний, гарячими джерелами Веншан і “Вічною Весняною Святинею”(меморіал 450 робітником). Берегова лінія східніше Килунга має статус Національної природної зони, це один з найкрасивіших регіонів острова. А чистий білий пісок і блакитні води роблять узбережжя Фулонг-Сисайд-парк одним з кращих місць в країні для морського відпочинку. Поряд з Фулонгом розташований найкрасивіший Приморський парк Янляо. Курортна зона Лонгмен, що простягнулася по узбережжю біля Янляо і Фулонга, багата історичними пам’ятками, водними атракціонами, готелями і велосипедними доріжками. Заслуговують на увагу один з небагатьох в країні фортів – Сан-Домінго або “Рудоволосий Форт”, старовинне приморське місто Даншуей, Оксфорд-коледж і госпіталь Мочай, а також безліч ресторанів з морською кухнею.

Вулай – гориста область на південь від Тайбея, із захоплюючим пейзажами, великою кількістю етнічних населених пунктів і великою кількістю водоспадів. Тут можна відвідати мальовничу ущелину річки Наньшин, невеликі курорти навколо місцевих гарячих джерел, типове село племені “атаял” – Фушан, один з найкрасивіших в країні храмів – Цушини(“храм божественних предків”), один з найнаочніших зразків традиційної тайваньської архітектури – колишнє місто золотошукачів Чуйфен, розкішний пляж Фулунг, мальовничий пік Дабаян (3492 м), “столицю кераміки” Йинге, а також один з найзнаменитіших атракціонів цього регіону – “Вікно в Китай”(130 копій знаменитих китайських споруд в мініатюрі).

Захід острова є одним з самих незвичайних районів острова, величезна урбанізована зона, в якій давно вже важко відрізнити де кінчається одне місто і починається інше. Східніше, ближче до центру острова, розташовані мальовничі гірські хребти, увінчані списами Юйшань (“Нефритова гора”, 3 952 м), Алишань і Тунгпу. Головні пам’ятки цього регіону – популярний гірський курорт Алишань, найвища точка Тайваню – гора Юйшань з її 11 окремими списами і густими навколишніми лісами, в яких мешкає 150 видів птахів і 228 видів метеликів, Національний парк Жиеютань і етнографічний “Парк дев’яти народностей”, водоспади “Сім Ниток” і “Хмара Дракона”, містечко Кулі з унікальною паперовою фабрикою “Гуансин” (славиться виробництвом знаменитого паперу ручної роботи “сюаньчжи”), рай для трекерів – відносно ізольований пік Тунгпу, край буддійського монастиря – гора Лайонс-Хед, а також густий бамбуковий ліс резерват і мальовниче озеро Сан-Мун (Озеро сонця і місяця) з острівець Лалудао. Заслуговує на увагу і третє за величиною місто острова – Тайчжун з його Чжун-Ле-Си (“Святилище полеглих героїв”), храмами Кун-Мяо (Конфуція) і Бао-Цзю-Си (“Храм щасливого Будди”) і Фольклорним парком Тайчжуна.

Тропічний Південний Тайвань – земля контрастів. Розкішні морські береги і шумні сучасні міста, плантації цукрової тростини і друге за величиною місто країни – Гаосюн, пасторальні пейзажі старого Тайваню з численними храмами і ультрасучасні курорти – усе це можна знайти тут в тісному сусідстві один з одним.

Східний Тайвань – сама дика і найменш населена область острова, покрита щільними лісами, скелястою береговою лінією з вічно шумлячим прибоєм і бурхливими гірськими річками, що прокладають собі шлях крізь скелі, утворюючи захоплюючі по красі ущелини. Найвідоміший Національний парк Тайвані і головна пам’ятка регіону – ущелина Тароко-Гордж, яка тягнеться на 19 км через гори східного узбережжя, будучи центром парку Тароко-Нешнл. На чолі ущелини лежить село Тянсян, яке широко відоме своїм підвісним мостом, колоритною пагодою і ультрасучасними готелем 5*. Навкруги Тароко-Гордж є безліч стежок для пішого туризму і треккінга, гарячих джерел, храмів і древніх сіл племені “ами”. Довколишнє місто Хуалянь відоме як центр виробництва кращих мармурових виробів на острові. Тут роблять практично все, що можна зробити з каменю, починаючи від традиційних надгробних пам’ятників, і закінчуючи шахами, посудом і меблями.

Південніше Тайтуна лежать бальнеологічний курорт Жибьен, мальовничий “Білий Нефритовий Водоспад”, храм Синже з двома унікальними статуями Будди (одна виготовлена з бронзи в Таїланді, інша з нефриту в М’янмі). Підвісний міст веде до лісового парку Жибьен, який лежить на схилі гори, покритому бамбуковими гаями і густими лісами. Біля вершини височіє величезний баньян, чиї шишкуваті корені оточують затишний павільйон.

На Тайвані велика національна паркова система (більше 19% території острова зайнята різними природоохоронними зонами). Всього в країні 6 нацпарков і більше 20 га територій, що охороняються.

Як і в материковій частині Китаю, на Тайвані проходить багато святкових заходів. Особливо популярні традиційні і державні свята – китайський Новий рік, Свято Ліхтарів (перший в новому році повний місяць), коли по всій країні запалюються мільйони ліхтариків, які, за переказами, проводжають в інший світ душі предків, що спустилися на землю до своїх близьких для святкування Нового року. Свято “Двох десяток” (День Республіки) – річниця Учанського повстання і багато інших. У ці дні практично усі будівлі, міські площі і вулиці бувають прикрашені в національному стилі, по всій країні проходять численні феєрверки і ходи, музичні, танцювальні і інші пишні церемонії. Майже усі традиційні свята проводяться за місячним календарем, тому дата їх проведення змінюється від року до року.

Не менш цікаві і інші заходи – Фестиваль дзвонів вітру Кендин (січень), Світ Льоду (січень-лютий), Тайваньський Фестиваль ліхтариків в Тайчжуне, Гаосюне і Тайбеї (лютий), Фестиваль Небесних ліхтарів Пингси (лютий), Фестиваль дракона в Мяоли (лютий), Фестиваль бога багатства (кінець лютого) і Міжнародна книжкова виставка в Тайбеї (лютий). У березні проводяться Фестиваль Сонг-Джинг в Гаосюне, День народження Куанинь (богиня милосердя, 19-й день другого місячного місяця, березень-квітень), Національний Університетський Фестиваль, Тайваньське міжнародне Шоу Орхідей (березень-квітень) і Міжнародний фестиваль масок в Мяоли (березень-травень). У квітні цікаві Тайваньська Чайна виставка, Тайчжунская Міжнародний ярмарок подорожі і Міжнародний Фестиваль Даджия-Мацзу, Фестиваль білої лілії і Фестиваль квітів Хакка-Тун (квітень-травень). У травні – Фестиваль різьблення по дереву Саньи, День народження богині моря Мацзу (23-ий день третього місячного місяця, травень-червень) і Культурний Фестиваль Блю-Файн-Юна в Пинтунге (травень-червень).

Влітку заслуговують на увагу Фестиваль китайської кухні в Тайбеї (червень-серпень), барвистий Фестиваль Лодок-драконовий (червень), Вітрильна регата в повіті Тайбей (червень), Міжнародний фестиваль дитячого фольклору в Йилан (липень), День Закоханих (11 серпня) і Фестиваль примар Чан-юань (серпень). В цей же час проходять численні вуличні лялькові шоу. Вистави театру тіней проводяться зазвичай для залучення урожаю, а виступи маріонеток мають міфологічні основи.

У вересні цікаві Фестиваль примар Килунг і знаменитий загальнонаціональний Місячний Фестиваль або Фестиваль Середини осені. У жовтні – Міжнародний фестиваль кам’яної скульптури Хуалянь і Фестиваль кераміки Йинге. 12 листопада уся країна відмічає День народження Сунь Ятсена, в листопаді проводиться етап чемпіонату світу по віндсерфінгу в Пенху і Фестиваль туризму в Кобія. У грудні проходить Фестиваль Австронезійської культури.

Магазини в Тайвані розташовані кварталами, тобто поруч, в одному кварталі, знаходяться аптеки, в сусідньому кварталі, наприклад, магазини електроніки і так далі. Магазини, що окремо стоять, – велика редкістка.

Відпочинок на Тайвані прекрасний у будь-яку пору року!


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: чим славиться місто Тайвань

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *