Царство снігу в африканських просторах – гірськолижні курорти Марокко [draft]



Хто б міг подумати, що в Африку можна поїхати, щоб на висоті 3270 метрів, зайнятися гірськолижним спортом або покататися на сноуборді. Виявляється, в зимову казку, з снігом, лижними трасами, можна поринути на вершиназ Атласских гір, які знаходяться недалеко від Маракешу. По схилах гір велично погойдують своїми лапами, їли, а вершини оповиті сліпучої краси білими шубами снігу.

Дивовижна країна Марокко – це змішення східних традицій, мечетей султанів, звуків ісламської Африки і аромату прянощів з соборами і палацами, побудованими в європейських стилях.

Межі безкрайньої розжареної пустелі Сахара проходять майже поряд з вершинами Атласских гір, які облямовують північно-західну частину Африки. А прибережна зона Атлантичного і Середземного морів – це прекрасні піщані пляжі і розкішні фешенебельні готелі, а також екзотика медин середньовіччя.

Королівство Марокко стало незалежним в 1956 році. Оскільки, свого часу, країна була колонією Франції, саме французи із задоволенням приїжджали в Марокко, щоб покататися з снігових Атласских гір.

Тут розташовується одна з найвищих точок Півночі Африки – Джебель-Тубкаль (його висота 4167 м). Тому, в горах Атласу розкинулися гірськолижні курорти Ифран, Укаймеден і Мишлифан.

Ифран

Гірськолижний курорт Ифран носить назву “Марокканська Швейцарія”. Курорт знаходиться на висоті 1665 м. У 20 км від Ифрана розташована гірськолижна база і гірська вершина Хебри з розкішними схилами, з яких можна кататися, отримуючи істинне задоволення. Унікальне місце, більше схоже на Скандинавію, із затишними готелями поряд з лижними трасами, невеликі європейські будинки, з доглянутими газончиками і чистими вуличками.

Місто Ифран викликає захват. Ви не залишитеся байдужими, якщо побачите блакитні озера і оповиті веселковими сполохами водоспади, які сховалися серед кедрових лісів.

Якщо перекласти з мови берберів, “Ифран”, то це означає “печера”. Виявляється, серед гірського масиву Атласу, люди стали селитися з 16 століття. Вони влаштовували землянки і там жили. Багато хто набув нормального житла лише на початку 20 століття, а землянки сьогодні використовуються, як льохи. У 1913 році французи зробили Марокко своєю колонією, і місцеві жителі потіснилися, пішовши в гори.

У 20 столітті Європа захопилася концепцією будівництва малоповерхових міст, оточених парками. З початку 30х років, Ифран став облаштовуватися і поступово перетворюватися на “Місто – сад”. У нім немає ніяких розмежувань, будівлі оточувалися скверами і парками. Будівлі в місті будували інженери і архітектори, що брали участь в створенні нових кварталів в Рабаті і Касабланці. Усі будівлі Ифрана – це класичний європейський стиль. В той же час, в Ифране були споруджені такі нетипові будівлі, як палац султана Мохамеда бен Юсуфа, будівля Католицького собору і Поштамт.

Французи відмітили для себе, що доки усе Марокко знемагає від жари, в горах Атласу лежить сніг, що дозволяє непогано відпочивати, катаючись з гір і переводити дихання після пекучого сонця.

З часом, Ифран перетворився на гірськолижний курорт з будиночками, побудованими в стилі шале. Затишний, оточений парками і квітниками Ифран, марокканський король вибрав в якості резиденції. А в 1995 році саме в Ифране був заснований Марокканський університет. Візитною карткою Ифрана є лев, висічений з каменю.

Клімат Ифрана

Ифран розташувався на висоті 1665 м, в горах. Тому з січня по березень тут багато снігу. Зимова температура може досягати – 10*С. В літній час часто бувають дощі, і температура складає до +28*С. Увесь гірський масив Атласу простягнувся на 800 км. Оскільки з океану дулі вологі вітри, сніг в горах зернистий.

Окрім катання на лижах, туристи можуть чудово проводити час, катаючись верхи на конях, прогулюючись пішки і милуючись прекрасними пейзажами, або відправитися на риболовлю, до озер.

В околицях Ифрана розкинувся прекрасний Національний парк, в якому вільно мешкають цілі колонії мавп. У долинах Атласских гір можна побачити розкішні, покриті квітковим килимом луги. Є тут і вулканічні плато.

У Ифране чудово организованна інфраструктура з хорошими лижними трасами. На схилах гір і в долинах багато готелів (на будь-який смак і гаманець). Курорт входить в список екологічно чистих міст у всьому світі.

У місті багато магазинів, ремісничих крамничок і бутиків. І, звичайно – базар, де рівними гірками лежать риба і овочі, фрукти і прянощі. На речовому ринку ви можете придбати все, що вашій душі завгодно, включаючи сувеніри.

Укаймеден

Найвищим гірськолижним курортом Африки вважається Укаймеден. Місто розташувалося на висоті 2600 м. Пік Джебел Аттар знаходиться на висоті 3258 м. Туди можна потрапити на підйомнику.

Гірськолижний курорт Укаймеден є найбільшим курортом Марокко. По наскальних малюнках, із зображеннями мисливських сцен, поєдинків і різними фігурами, видно, що перші села тут з’явилися ще в 1 столітті до нашої ери.

Курорт Укаймеден – це п’ять прекрасних трас для гірськолижників – професіоналів. Довжина трас від 600 до 1000 м. Але, є тут і траси для дітей. До послуг відпочивальників – сім підйомників. А мешкати туристи можуть не лише в готелях, але і в невеликих будиночках, типу шале. Вони красиво розмістилися прямо на схилах гірського масиву.

Якщо ви спуститеся з гір, то можете відправитися на пляж або зайнятися серфінгом. Благо, поруч знаходиться океан. Туристи можуть узяти напрокат спортивний інвентар і звернутися до інструкторів, які допоможуть освоїти ази гірськолижного спорту.

У спортивно-оздоровчому центрі можна відвідати тренажерний зал, масажний салон або хамам. Є тут басейн з підігрітою водою і солярій. У салоні-барі розташовується величезний камін. Увечері ви можете відпочити в одному з ресторанів.

Між трасами курсують осликів, на яких туристи із задоволенням катаються. Якщо ви хочете зайнятися альпінізмом, або вам цікаво постріляти з лука, відправитися в гори пішки, або вчинити сафарі на джипах по усьому гірському масиву, то на курорті вам усе це із задоволенням нададуть.

Погода в Укаймедене

У передгір’ях курорту дуже жарка погода, оскільки він розташований в тропічній зоні. Але, чим вище ви піднімаєтеся по схилах гір, тим прохолодніше. А вже на висоті від 2500 м, температура тримається – нижче 0*С. Починаючи з кінця листопада, в горах встановлюється сніговий покрив.

У нижньому ярусі схилів можна бачити багато зелені, а в долинах – багато кольорів. По схилах гір височіють кедрові і тисові ліси. На висоті 3000 м можна спостерігати, покриті розкішними квітковими килимами, альпійські луги. У оазисах, розташованих усередині пустель, місцеві жителі вирощують фінікові пальми.

На південь від гірськолижного курорту Укеймеден розкинувся шикарний парк Тубкаль і найвища вершина Атласу – Тубкаль (його висота 4100 м).

Мишлифан

Мишлифан – ще один курорт Марокко, де можна зайнятися катанням на гірських лижах. Він знаходиться недалеко від міста Фес, прямо в горах. Курорт розкинувся на висоті 2000 м.

До послуг відпочивальників – усі види зимового спорту. Тут – 5 прекрасно обладнаних трас, а на вершини гір можна піднятися на підйомнику.

В околицях Мишлифана розташовується Національний парк з найбільшими кедровими лісами. Саме тут росте найстаріший кедр Марокко Гуро, йому вже близько 1000 років.

Яку їжу подають в гірськолижних курортах

Марокканська кухня – це синтез різних кухонь : арабською, мавританською, східною, європейською. Тому, багато хто рахує кухню Марокко – одній з самих незвичайних.

Основу кухні Марокко, в основному, складають овочеві і фруктові блюда, морепродукти і м’ясні блюда. І, звичайно ж, багато спецій. Місцеві ринки країни готові надати кожному зелень, овочі, рибу і фрукти. Місцеві жителі займаються вирощуванням оливок, олія яких настільки якісна і смачна, що вирушає на експорт.

Гордістю Марокко є всілякі цитрусові (мандарини, лимони, грейпфрути). Марокканські мандарини вважаються найсмачнішими у світі. Високо в горах Марокко вам обов’язково їх запропонують!

Марокканські блюда, які подають в горах, – це, в основному, бобові (сочевиця, горох нут, соя і квасоля). А в якості гарячих блюд, можна спробувати м’ясо барана, корови, кіз або птаха.

Усюди, де можливо, в Марокко вирощують ячмінь, пшеницю і просо. Усе узбережжя океану – це криниця рибної продукції. Саме там добре розвинена консервна галузь промисловості. Тому, якщо вам, після активного дня на лижах, захочеться покуштувати риби – проблем з цим не виникне.

Вам неодмінно слід побувати в Марокко, на одному з гірськолижних курортів. Окрім активного відпочинку, ви зможете відвідати масу історичних місць, отримати незабутні враження і чудово провести кожну хвилину своєї відпустки. Запевняємо вас, ви отримаєте істинну насолоду і захочете ще не раз побувати в Марокко!


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *