Дивовижні заповідники Кенії [draft]



Кенія – це дивовижна країна, яка славитися унікальною живою природою. На її території мешкають сотні представників фауни, які не зустрічаються вже в інших куточках світу. Носороги, леви, жирафи, слони, гієни живуть на просторах савани і радують туристів, які приїжджають помилуватися різноманітністю тваринного світу.

У Кенії велику увагу приділяють охороні природи. Всього в країні налічується більше 60 національних парків і заповідників, на території яких заборонено полювання на тваринах. У цих місцях відновлюється популяція істот, які були майже знищені людиною за попередні покоління. Наприклад, сьогодні з кожним роком стає все більше слонів, які із-за популярності слонової кістки були майже винищені на початку ХХ століття.

Кенія славитися своїми “сафарі”, але для місцевих жителів це не полювання, а подорож по територіях, де мешкають тварини. У спеціальному транспорті групи можуть стати свідками полювання, ігор диких мешканців або просто відпочинку на сонечку окремих представників фауни. В різний час роки є можливість насолодитися спогляданням різних тварин. А в період міграції існує можливість побачити, як сотні тисяч особин переміщаються у пошуках води і харчування.

Тури в Кенію зазвичай мають на увазі відвідування заповідників, кожен парк має свої особливості. Вибираючи місце зупинки, ви зможете насолодитися купанням в Індійському океані, відвідати коралові рифи або перетнути савану.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Найробі

Столиця Кенії – місто Найробі, саме в нім розташований найбільший аеропорт. Багато туристів приїжджають в це місце, щоб побачити унікальний тваринний світ. Всього у 7 кілометрах від центру міста починається однойменний національний парк, в якому можна зустріти носорогів, левів і слонів. Найробі це перший заповідник, який був організований в Кенії. З 1946 року полювання на території повністю заборонене.

Від міста парк відділяє лише огорожу, яка знаходитися під напругою. Близькість тварин і людей створює невеликі проблеми місцевим жителям, та зате дуже зручно для туристів. З висотних будівель столиці відкривається вид на савану, і щоб відвідати парк, треба заплатити не більше 50 доларів.

Парк Найробі не великий, він займає усього лише 117 квадратних кілометрів, але саме тут можна зустріти рідкісного чорного носорога, зебр, жирафів, гепардів, леопардів, левів, декілька видів газелей і щедру кількість птахів. На території споруджені декілька оглядових майданчиків, на яких можна спостерігати за поведінкою звірів.

На території парку існує притулок для дітей носорогів і слонів. Малюків привозять з усієї Африки, якщо вони раптом залишилися без батьків. Доглядачі лікують тварин, вигодовують і потім відпускають на свободу. Але є декілька постійних мешканців, які розважають глядачів. Щодня у головного входу в 13.00 починається представлення: маленькі слони купаються в піску, грають з працівниками парку, а дорослі особини показують майстерність дресирування. Глядачі можуть навіть погладити мешканців або погодувати їх з рук.

Відправитися на сафарі по Найробі можна з готелю, усі місцеві готелі пропонують таку послугу. Але набагато вигідніше буде найняти місцевого гіда. Зазвичай замовити подорож можна біля входу в парк, при цьому ви заощадите не менше 50%. Оптимальний час початку поїздки – раніше ранок, в денні години буває занадто жарко, багато тварин ховаються від пекучих променів сонця. Середня тривалість екскурсії – 3 години, але за бажання можна збільшити термін перебування в національному парку.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Озеро Накуру

Вирушаючи в Кенію, подумайте про відвідування озера Накуру. Сьогодні це місце має статус національного парку, і тисячі туристів щорічно прагнуть побачити це чарівне місце. Славитися воно великою кількістю птахів, і саме тут мешкають рожеві фламінго. На поверхні озера іноді збираються до декількох мільйонів цього створення, уся поверхня здається рожево-бордовою від достатку пернатих.

Накуру вважається солоним озером, але в нім існують водорості, які є кормом для пеліканів і фламінго. Кількість птахів в різні сезони міняється, чим більше рослинності у воді, тим більше мешканців на поверхні. Озеро не занадто глибоке, тому птахи вдень просто розташовуються на його поверхні, а активно полювати починають увечері, коли сильна жара спадає.

Національний парк славитися великою кількістю пернатих – більше 60 різних видів, що мешкають на території, а ще безліч мігруючих особин. Але існують і наземні особини, наприклад, в цьому місці розташувалися чорні носороги, їх популяція найбільш велика в Кенії живе в околицях озера.

Накуру знаходитися в 140 км від Найробі, на території парку можна зупинитися в комфортабельних готелях. Але вільно переміщатися по національному парку заборонено. Існують спеціальні оглядові майданчики, з яких відкривається відмінний вид, саме їх відвідують туристи. Це дозволяє гармонійно існувати людині і тваринам, не заважає життю дикої природи.

Цей парк є найдорожчим для відвідування. Перебування обійдеться в суму не менше 80 доларів. Додатково оплачуються екскурсії, в яких розповідається про особливості життю мешканців.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Масаи-Мара

Національний парк Масаи-мара найвідоміший в Кенії. Його східну частину щорічно відвідують сотні туристів. Назва території пішла від племен, які його населяють, – масаев. А Мара – це річка, яка проходить по території парку. Саме у ній живе величезна кількість гіпопотамів і крокодилів, але перебування на березі може бути дуже небезпечним для людини.

Парк Масаи-мара славитися великою кількістю тварин і цікавими міграціями. Величезна кількість антилоп гну щорічно переміщається у пошуках їжі. Спостерігати це явище можна в серпні-вересні, це період, коли вода і їжа стають необхідними і тварини рухаються до річок.

На території цього парку зафіксований найбільший прайд левів у світі, на початку минулого десятиліття він налічував 29 особин. Тут же мешкають два види жирафів, зебри, носороги, 450 видів птахів. Щоб помилуватися різноманіттям, треба купити квиток на екскурсію. Його вартість звичайні близько 80 доларів, але в неї входить не лише сафарі, але ще і ночівля на території національного парку. При виборі екскурсії варто уточнити умови проживання, дуже часто туристів розташовують в наметах, які не є комфортабельним житлом.

На території парку можна відвідати село масаев. Особливі костюми, традиційні будівлі викликають великий інтерес туристів. Для туристів проводять невеликі представлення, в яких розігруються поєдинки або сцени полювання. Не рекомендується заходити у будинки масаев без супроводу гіда, у місцевого населення є традиція красти у туристів різні предмети.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Амбосели

Національний парк Амбосели відвідується туристами дуже часто. Гора Кіліманджаро робить пейзажі дуже яскравими і цікавими. І саме в цьому куточку можна наблизитися до слонів дуже близько. Велика кількість тварин дозволяє насолодитися відмінними видами. Парк можна розділити на дві частини – одна посушлива, а друга болотиста, це і обумовлює наявність більше 80 видів ссавців і 400 видів птахів на території.

Відвідування парку в посушливі райони цікаве, але треба бути готовими до величезної кількості пилу. Грунти мають вулканічне походження, відповідно вони дуже пористі, вечір піднімає багато дрібних часток в повітря. У сезон же дощів дороги сильно розмиває, тому екскурсії не завжди можливі.

Перед відвідуванням національного парку проводитися особливий інструктаж: не можна виходити з машини ні за яких обставин, наявність гіда в автомобілі обов’язкова, не можна перегороджувати дорогу тваринам, не можна турбувати мешканців цих місць. Тільки спеціально обладнані майданчики можуть бути використані для пішої прогулянки.

На території парку живуть традиційні племена. Деякі села можна відвідати і туристам. Зазвичай поїздки в такі місця проводяться кілька разів в тиждень, необхідно уточнити розклад заздалегідь.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Ватаму

Кенія це відмінне місце для дайвінгу. Узбережжя Індійського океану славитися кораловими рифами і великою кількістю морських мешканців. Національний парк Ватаму відвідують щороку сотні любителів підводного плавання. Його територія простягнулася на 300 метрів уздовж берега, і тут занурення можливе на самі різні глибини.

Ватаму знаходитися в 28 км від Малинди і в 120 км від Момбаса. Звичайно, подивитися на дно океану можна і в околицях готелю, але якщо ви плануєте насолодитися незайманою природою, якщо хочете поплавати в прозорій воді в оточенні самих різних риб, відправляйте саме в національний парк Ватаму. Цей вид відпочинку підійде і для професіоналів і для новачків, важливо лише звернутися до інструктора і обговорити свої бажання і можливості.

Ви зможете побачити більше 150 видів коралів різної форми, розмірів і кольорів. При цьому отримаєте шанс особисто зустрітися з мешканцями глибин, тільки риб в цьому місці більше 500 видів, а ще і різноманітні кальмари і цікаві молюски. На узбережжі черепахи постійно відкладають яйця, тому узбережжя строго охороняється, але туристи досить часто зустрічають представників цього виду.

Дивовижні заповідники Кенії [draft]

Подорож в Кенію стане для будь-якої людини незабутньою. Це можливість зіткнутися з дикою природою, побачити, як мешкають тварини у своєму середовищі. Сафарі стане дуже захоплюючою подорожжю, а гостинні пляжі порадують якістю піску, теплотою океану. Тури в Кенію з кожним роком стають все актуальніше, адже такий відпочинок складно порівняти з чим-небудь ще.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *