Будапешт – це красиве місто на берегах Дунаю [draft]



Величну столицю Угорщини і одне з красивих міст Європи Будапешт часто називають “Перлиною Дунаю”. Він має велику кількість архітектурних пам’ятників. Список цікавих місць Будапешта досить великий і для того, щоб познайомитися хоч би з основними пам’ятками багатогранного міста, однієї поїздки буде недостатньо. Красою Будапешта необхідно милуватися неспішно, насолоджуючись кожним новим враженням.

Угорський парламент

По відгуках туристів будівля парламенту Угорщини є гідним претендентом на звання найвідомішого архітектурного пам’ятника. Резиденція угорського парламенту розташована на березі Дунаю і обов’язково повинна входити в програму відвідувань туристів.

Після об’єднання Буди і Пешти виникла ідея будівництва будівлі. За проектом Имре Штейндля був зведений один з символів Будапешта. Він є прикладом неоготичної архітектури. Будівля парламенту по виду нагадує Вестмінстерський палац в Лондоні.

Парламент Угорщини – ця найбільша споруда в країні, його висота – 96 метрів. У нім налічується 691 приміщення і 29 сходів. Величні статуї правителів прикрашають фасад будівлі. Інтер’єри декоровані в середньовічній манері із застосуванням мозаїчних панно, позолоти і вітражів. У будівлі зберігаються цінні регалії королів, основна з яких корона Святого Иштвана. Почесна варта в національній історичній уніформі коштує у коронаційних регалій перші двадцять хвилин кожної години. У головній пам’ятці Будапешта регулярно проводяться оглядові екскурсії для туристів.

Церква Матьяша

Головна церква Будапешта розташована на будайском пагорбі, вона притягає туристів зі всього світу. Особливу таємничість і загадковість собору надає готичний стиль. Церква також унікальна тим, що в її стінах проходила коронація угорських монархів. За час свого існування храм багаторазово піддавався руйнуванням.

Католицька церква Матьяша є складовою частиною комплексу Будайского замку. У плані храм за формою представляє неправильний прямокутник з апсидою, що виступає. Ворота розташовані по центру головного фасаду. Дзвіниця церкви Матьяша, висота якої 80 метрів, є найвищим спорудженням Будайского замку.

В кінці 19 століття, коли храм піддавався масштабній перебудові і відновленню, був створений майже увесь інтер’єр. Головна його перлина – це кольорові вітражі. Вівтар і інші оригінальні елементи декору церкви створені в кінці 19 століття Фридешем Шулеком.

Базиліка Святого Иштвана

Найбільшою католицькою церквою в столиці Угорщини є Базиліка Святого Иштвана. У ній зберігаються мощі святого Стефана – угорського короля. Храм розташований в Пеште і займає значну ділянку площі святого Иштвана. Базиліка вражає і дивує своїми розмірами будь-кого. Її висота складає 96 метрів, ширину – 55 метрів, а довжину – 87,4 метра. Одночасно у будівлі може знаходитися до дев’яти тисяч чоловік. Собор будувався упродовж більше 50 років.

Базиліка Святого Иштвана побудована в стилі неоренесанс, в плані будівля має рівносторонньою хрест. Діаметр масивного куполу складає 22 метри. Колони і стіни храму оброблені різним мармуром. Інтер’єр прикрашений мозаїкою, яку виконували кращі угорські майстри. Статуя святого Иштвана знаходиться у вівтарному просторі. Собор декорований вітражами із зображенням фігур святих.

Туристи, які здолають сходинки і піднімуться на оглядовий майданчик нагорі базиліки будуть в захопленні від красивої панорами міста і від прекрасних видів Будайских пагорбів.

Рибальський бастіон

У Буде на Кріпосному пагорбі розташована прекрасна столична пам’ятка і архітектурна споруда – Рибальський бастіон. Захисна будова виглядає, як білий казковий замок з вежами, арками і переходами. Цікаве місце є площею, яка оточена галереєю шириною 8 метрів і завдовжки 140 метрів, з аркадами, вежами і балюстрадами.

Фортеця була зведена на початку 19 століття за проектом Фридеша Шулека і замислювалася для церкви Матьяша як архітектурний фон. Оборонного значення Рибальський бастіон не мав, незважаючи на свою назву. Раніше на цьому місці існувала площа, захищена кріпосною стіною, де робилася торгівля рибою. У Середньовіччі будайские рибалки у разі загрози охороняли цю ділянку стіни. Рибальський бастіон є пам’ятником сміливої гільдії рибалк.

Якщо туристи бажають побачити розкішну панораму на річку Дунай, пам’ятки Пешти, зробити незабутні кадри, то неодмінно необхідно у свою програму відвідувань цікавих місць Будапешта включити Рибальський бастіон.

Королівський палац

Одним з величних і масштабних палаців в Європі є Будайская фортеця. Історична споруда раніше називалася також Королівський замок і Королівський палац. Відома пам’ятка Будапешта розташовується на південній стороні Кріпосного пагорба. Вона була побудована в 13 столітті в якості резиденції для угорських королів. При різних правителях замок постійно реконструювався, добудовувався і розширювався.

На території палацового комплексу розташовані Національна галерея, Історичний музей Будапешта, Угорська національна бібліотека. Здійснюючи прогулянку біля фортеці можна побачити прекрасний фонтан, різні статуї і найкрасивіші ворота.

Ланцюговий міст

Популярна пам’ятка і один з символів Будапешта являється ланцюговий міст Перерізі. Його зображення можна побачити на різних сувенірах: від магнітів до скриньок. Статуї левів і тріумфальні арки прикрашають міст, що об’єднує два історичні міські райони, – Буду і Пешт. Його відкрили в 1849 році, після чого він став першим постійним значимим мостом через річку Дунай.

На честь угорського графа Иштвана Перерізі, який вклав чималі кошти і сили в споруду, був названий міст. У момент будівництва його сприймали як чудо світу. Міст під час Другої Світової війни був підірваний фашистами, які відступали. Наново відкрили в 1949 році, тобто через сто років після початку його експлуатації.

Цікава історія, пов’язана з мостом, говорить, про те, що скульптур Янош Маршалко забув приробити левам мови. Коли ці чутки дійшли до городян, скульптур стрибнув в Дунай нібито від сорому. На самій же справі мови у тварин є, знизу вони не видно, через те, що леви розташовуються на кам’яному блоці, висота якого три метри.

Площа Героїв

Знаменита велика площа міста, розташована в Пеште, повинна входити в обов’язкову програму туристів. На ній закінчується проспект Андраши і починається парк Варошлигет. У 1896 році на честь святкування тисячоліття Угорщини площа була оформлена і вмістила тоді більше п’ятдесяти тисяч глядачів.

Декілька історичних пам’ятників встановлені на площі Героїв. Розташована в центрі висока колона, на якій височіє фігура архангела Гавриїла, присвячена тисячолітньому переходу угорець через Карпати. На зведення цього пам’ятника витрачено 42 роки. За колоною архангела Гавриїла можна побачити пам’ятник героям Угорщини : дві напівкруглі колонади. У довжину кожна складає 85 метрів. Поряд з центральною колоною знаходиться кам’яна плита – це меморіал солдатам, що віддали свої життя у світових війнах. У урочисті дні до нього покладаються квіти.

З двох сторін легендарну площу Героїв замикають споруди, виконані в стилі неокласицизму, – це Музей образотворчих мистецтв і Музей сучасного мистецтва (виставковий зал Мючарнок).

Купальні Перерізі

Будапешт – це місто термальних джерел, тому не відвідати відомі купальні просто не можна. Перерізі вважається найбільшим і популярним банним комплексом в Європі. Він має в розпорядженні зовнішні і внутрішні басейни, сауни, парові кімнати. Температура води у басейні може бути від 18 до 38 градусів. У купальні окрім бальнеолечебници є і інші види терапії.

Частина будівлі, що виходить на Міський парк виконана в стилі класицизму, хоча багато елементів представлені в стилі неоренесансу. Важливу роль у внутрішній і зовнішній декораціях будівлі грає застосування мотивів, які пов’язані з водою.

Термальні джерела допоможуть відновити здоров’я і сили туристам. Купальні Перерізі – це архітектурний ансамбль, який неможливо побачити ні в одному іншому місті світу.

Оперний театр

Будівля Угорського державного оперного театру зведена в стилі неоренесанс і створено архітектором Миклошем Иблем. Відкрився він в 1884 році. Багато орнаментів, картин і скульптур усередині приміщення, які виконані у стилі барокко. Побувати в оперному театрі можна не лише під час виступів, але і з екскурсіями.

Місткість залу складає 1260 місць. Він побудований у формі підкови і займає третє місце в Європі по акустиці. Оперний театр у Будапешті один з найкрасивіших у світі. Пам’ятники композиторові, піаністові-віртуозові Ференцу Листу і творцеві національної опери Ференцу Эркелю встановлені перед будівлею. Також театр служить як основна сцена для артистів Угорського національного балету.

У Будапешті багато чудових місць, в яких необхідно побувати. У столицю Угорщини можна приїжджати в теплу або холодну пору року з будь-яким настроєм, тому що місто нікого не залишить байдужим. Туристам Будапешт залишить незвичайні враження і емоції. А ті, хто хоч раз побував в нім, неодмінно його полюблять і захочуть повернутися в це незабутнє місто знову.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *